Skip to main content

Topic: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =) (Read 3844 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #1
WOOOOOW!!!
MAK Zapad

Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #2
Misliš da se neće neko namazat?  ;D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #3
Ma ovo WOW je bilo sarkastično malo, loš mi je dan :)
Ali cijena je u redu
Recimo da je GoPro 2000 kn (ili koliko već je, nebitno), DX8 2500-3000 (bar mislim da je u tom rangu), Naza s GPSom oko 2000 kn, ESC-i 800tinjak kn, motori, propovi...
MAK Zapad

Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #4
a i 5 km dometa ne pada s neba....treba i tu uložiti u dosta provjerenih komponenti...nabaere se to, nabere....


lp
Toni

Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #5
Ne znam za DSMX (ili DSM2), ali FASST bi trebao raditi na 5km (OK, OK, znam da ovisi o terenu, atmosferskim uvjetima i položaju Venere u odnosu na Jupiter) stock. Već je bila tu tema koju sam linkao s RCG di lik sa 7C piči oko 4km FPV.
Spektrum pada na ispod 1000m (potvrdio Žare), ali ne znam kak radi kad nema FPV Tx-a blizu
MAK Zapad


Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #7
pa možda čovjek daje uz to dragona ili neki drugi 433 link...nije napisao...a kolega s našeg foruma je s quadom letio 4 km u jednom smjeru i vratio se nazad...dakle prešao je i više od tih pet km...što bi onda tu bilo čudno...

a kada se sve to stavi na papir zarada mu je još na kraju i mala...nemam sada vremena raditi izračun ali robi ti si to dobro započeo...

i ne zaboravite na know how koji se kod nas nažalost u svemu podcjenjuje pogotovo kada od nekoga nešto kupuješ... ;)


lp
Toni

Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #8
pa možda čovjek daje uz to dragona ili neki drugi 433 link...nije napisao...a kolega s našeg foruma je s quadom letio 4 km u jednom smjeru i vratio se nazad...dakle prešao je i više od tih pet km...što bi onda tu bilo čudno...

a kada se sve to stavi na papir zarada mu je još na kraju i mala...nemam sada vremena raditi izračun ali robi ti si to dobro započeo...


lp
Toni

Može biti, makar sumnjam, jer koliko vidim nema ni FPV-a
I malo sam se zeznuo u računici jer se radi o F450, a ne F550
Ali opet, frame s motorima, ESC-ima, propovima, Nazom i GPS-om je 610$ (free shipping)
http://www.dronesvision.com/dji-f450-arf-flame-wheel-quadcopter-kit-with-esc-props-motors-without-naza-flight-controller/
http://www.dronesvision.com/dji-naza-m-multi-rotor-gps-compass-autopilot-stabilization-controller/
Poreza na to najvjerojatnije ima, znači dolazimo na cca 4400 kn
Spektrum DX8 (bez prijemnika) je oko 2200, s porezom oko 2800 + prijemnik ajmo reći neki Kinez da je 100 kn (http://www.ebay.com/itm/Spektrum-DX8-DSMX-Transmitter-Only-MD2-NIB-/380501982014?pt=US_Character_Radio_Control_Toys&hash=item5897af7b3e)
Sad smo na 7300 + GoPro oko 2000 kn i to je 9300 kn

700 kn stavit u džep za sastavljanje toga NIJE PUNO, makar živimo u jebenoj retardiranoj državi punoj jebenih retarda koji ništa ne znaju cijenit i samo znaju pljuvat po svemu (i to jako često po stvarima u koje se kuže ko Marica u krivi k***c), onda ispada da je 10 000 kn puno. E pa naručite si onda di ima jeftinije i ne serite po čovjeku koji pošteno nešto prodaje. Uostalom, nigdje ne piše da je cijena fiksna, a možda ide uz to još i punjač i batke.
MAK Zapad


Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #10
http://www.ebay.com/itm/Great-Planes-RealFlight-6-w-Heli-Mega-Pack-Mode-2-/280906729991?pt=US_Character_Radio_Control_Toys&hash=item4167588a07

260 USD = 1500 kn.
Poreza ima još 375 kn + 50 kn poštanskih troškova.
To što koristimo ukradeni Phoenix i RF s kineskim donglovima i emulatorom, ne znači da i genuine proizvod toliko košta
Mislim, ne zagovaram ja čovjeka niti ga poznam, ali nemojte bit ono gore kaj sam napisao  ::)
MAK Zapad

Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #11
ne velim da ne vrijedi, al da ce dobit tolko kolko trazi, tesko...

Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #12
Aj bok, isključujem se iz rasprave :)
MAK Zapad

Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #13
Tko ovo
MAK Zapad

Odg: ovo je malo skupo i nije helic neg quadic =)

Reply #14
Ja mislim da je to bes gopro-a jer se ne spominje u oglasu nego je samo na sliki
strong, light and cheap - choose two