Skip to main content

Topic: Razlika izmedju DX7S i DX8 (Read 6692 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Razlika izmedju DX7S i DX8

Ukratko razlike izmedju DX7S i DX8 i sto bi se isplatilo uzet kod Swagija, i zasto bi trebao uzeti DX8 ako mi je 7 kanala dovoljno, a pozadinsko osvjetljenje mogu ugraditi sam, ima da netko zna?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #1
dx8 ima telemetriju a dx7 nema (bar mislim da nema)
strong, light and cheap - choose two

Odg: Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #2
Ukratko razlike izmedju DX7S i DX8 i sto bi se isplatilo uzet kod Swagija, i zasto bi trebao uzeti DX8 ako mi je 7 kanala dovoljno, a pozadinsko osvjetljenje mogu ugraditi sam, ima da netko zna?
Napuštaš M-Link ?  :o   Pa zar s konja na magarca ? ;)
D.

Odg: Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #3
Umjesto da pređeš s konja na jednoroga, naravno Futabu  :)
MAK Zapad

Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #4
Dx7s ima telemetriju.

Odg: Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #5
Samo ispitujem situaciju.
Ima par stvari zbog kojih MPX nije dobar za helice.
1. throttle cut je tipka a ne prekidac i ne moze se drugacije programirati. Tako kad stisnes onda je gas nula a kad pustis je opet po krivulji, a to je neupotrebljivo pa cak i opasno.
2. sub trim ne pomice cijelu krivulju nego samo srednju tocku, sto je dobro za jedrilice jer zadrzavas max. kut otklona ali za helice je nocna mora.
3. gotovo nitko osim Mikada ne podrzava M-Link serial bus i vjerojatno ce tako i ostati.
Osim toga nikad nisam imao spektruma pa da probam.
Futaba mi je preskupa u svjetlu ovih ponuda sa gratis prijemnicima za spektruma.
Mozda na kraju uzmem samo onaj narancasti modul i uglavim u nekog MPX-a.
Mislim zadrzati i MPX-a.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #6

1. throttle cut je tipka a ne prekidac i ne moze se drugacije programirati. Tako kad stisnes onda je gas nula a kad pustis je opet po krivulji, a to je neupotrebljivo pa cak i opasno.

Kolko se sjecam na mojoj EVO 9 moze raditi tako, a moze se namjestit i da radi kao on/off (jedan klik off ... jos jedan klik on)

Odg: Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #7

1. throttle cut je tipka a ne prekidac i ne moze se drugacije programirati. Tako kad stisnes onda je gas nula a kad pustis je opet po krivulji, a to je neupotrebljivo pa cak i opasno.


Throttle cut je točno to - throttle cut.
Mislim da si ga pomiješao s throttle holdom.
Throttle hold drži gas na motoru (nitro) na idle-u (ne idle up, nego ler), znači sablje se ne vrte ali motor radi, u pravilu je throttle krivulja ravna crta na nekih par posto (ak se gleda iz te perspektive), pitch je naravno kak ga isprogramiraš (u pravillu -100% do +100%)
Throttle cut gasi motor, tj. potpuno zatvara fergazer. Cut se koristi samo kod nitra/benzinca (uz throttle hold naravno), dok se kod elektra koristi isključivo throttle hold.
Throttle cut se u pravilu programira na momentary switch, bio to prekidač na oprugu, mikroprekidač (ako ih stanica ima) il kaj već, tak da to nije niš čudno.
BTW na Futabi možeš isprogramirati throttle cut kao logički switch, možeš ga dodijelit na bilo koji prekidač, palicu, trim, bilo što. Tako je sa svim funkcijama.
Long live Futaba, ostali se mogu samo poklonit :P
MAK Zapad

Odg: Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #8
Kod MPX to ne radi na taj nacin i moze se izvesti samo preko prebacivanja u drugi flight phase sa drugom krivuljom gasa, a pri tome i trim mora biti skroz u minusu inace se regler ne inicijaliziraa, to mi je komplicirano, mozda je i kod drugih stanica tako, ne znam, ja sam koristio samo MPX mc3030 i RoyalPro7.
Jel se moze na prijemniku kod futabe birati koji izlaz na koju funkciju, recimo ocu elerone na izlaz broj 2 a rudder na 3, gas na 1 itd, tako se zice mogu drzati uredno (ovo nema veze kad se koristi S-Bus tako da nije bas od znacaja).
Kod MPX-a se isto moze birati koji prekidac sto radi, zato su oznaceni samo sa slovima a ne funkcijama (mozda se moze birati i koja tipka je throttle cut, ali ja nisam nasao da to moze). To naravno ne ocekujem od spektruma.
Sad sam na citanju manuala od DX7S da vidim kak radi taj dio prekidaci, throttle hold, cut itd.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #9
meni je osobo dx8 i ar7200bx predobra kombinacija......
morež perverzno ljepo posložiti i radi ko metak
dx9-xd8-gobac630

Odg: Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #10
Jel se moze na prijemniku kod futabe birati koji izlaz na koju funkciju, recimo ocu elerone na izlaz broj 2 a rudder na 3, gas na 1 itd, tako se zice mogu drzati uredno (ovo nema veze kad se koristi S-Bus tako da nije bas od znacaja).


Naravno.
Na 7C je to nemoguće, pa ako koristiš recimo kanale 2, 3 i 6, ne možeš koristiti 4kanalni prijemnik, a na 8FG možeš bilo kaj prebacit bilo kam.
Dobra fora za FBL helije i multije je gašenje trimova. Možeš npr. ugasit sve trimove, i jednom trimu dodijelit recimo finetuning gainova na recimo Nazi/Wookongu ili gaina na repu helija
MAK Zapad



Odg: Razlika izmedju DX7S i DX8

Reply #13
Ma mislim prvenstveno na FASST koji bolje radi, ima 6 kanala više a i fleksibilnija je kaj se tiče programiranja.
Prednosti DX8 su vibracija (to mi je mrak stvar) i telemetrija
MAK Zapad