Skip to main content

Topic: Robbe Charter (Read 37337 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Robbe Charter

Reply #60
Hvala Mes

Sad sam već u potrazi za nekim kitom od nekih 1700-2200mm da mogu u miru pripremit za proljeće, ali jedino kaj mi igra je ovako kao charter a ne da uzmem kit koji vec 50% sastavljen

Ubrzo idem dalje moram samo slike prebacit na komp i da vidimo rezultat 

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #61
Evo radilo se preko vikenda nešto

Na trupu sam prvo poljepio ojačanja od špera gdje nasjedaju krila

Dozvoliti ću si opet jedan 'savjet' : kada spajaš lijevu i desnu polovicu trupa, okrenu ga naopako, tako da stoji na ravnoj podlozi gdje nasjedaju krila, a na mjestu gdje nasjeda horizontalac podmetni jednu izoliranu deblju letvicu.
Tako češ dobiti idealne horizontalne kuteve između krila i horizontalca bez potrebe za naknadnim brušenjem i dotjerivanjem. Vertikalac lijepiš onda uz trokut pod 90 st i to je to!
Damir

Odg: Robbe Charter

Reply #62
Damire
Prije svega hvala na savjetima, i uvijek si ih možeš dozvoliti

Prema njihovim nacrtima sastavljanje trupa ide ovako

Ovo sam napravio

[attachimg=1]

ovo još nisam radio

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Nešto slično sam i ja poćeo ali samo za prvu sliku do ostalih nisam ni došao
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #63
Evo slika kako to izgleda kad je zaljepljeno

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]


nastavlja se .........................
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #64
Kako sam počeo trup raditi zapeo sam na jednom detalju
Idemo redom dobio sam u kitu dvije pločice koje se stavljaju naprijed za nosač motora

verzija a

[attachimg=1]

verzija b

[attachimg=2]

i obe na slici

[attachimg=3]

Razlika je u prihvatnim rupama za motor motor sam riješio staviti ovaj

Turnigy D3548/6 790KV Brushless Outrunner Motor



Koja od ova dva nosaća pašu na ovaj motor. Jer jednog od ta dva moram ugraditi ubrzo da gradnja ne trpi

Motor sam mislio montirati ovako kao na ovim slikama (slika motora je simbolična nije to taj motor)

[attachimg=4]

[attachimg=5]

Da li se ovaj koji sam mislio uzeti može ovako okrenuti ?
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #65
Pozz, mislim da ti je jedna za montažu motora bez nosača što dođe s motorom a druga za montažu sa nosačem jer su razmaci na rupama različiti kao što budu rupe na kučištu motora, a osovinu biš mogao okrenuti uz malo truda.

Pohvala za gradnju!

Odg: Robbe Charter

Reply #66
Pozz, mislim da ti je jedna za montažu motora bez nosača što dođe s motorom a druga za montažu sa nosačem jer su razmaci na rupama različiti kao što budu rupe na kučištu motora, a osovinu biš mogao okrenuti uz malo truda.

Pohvala za gradnju!

Ti si mi rekao da imaš takav motor da li da onda stavim onaj na koji mogu stavit nosač motora (onaj X) jer mislim na tako malo prostora lakše ću zašerafiti motor nego da idem direkno (bar ja mislim)

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #67
Evo nastavljam s gradnjom jednu stranu trupa sam pričvrstio na podlogu i oda sam zaljepio vertikalne stijenke na taj dio i sve dotjerao u mjere i prave kutove

Naravno opet sam se posluzio gumicama

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

Kad se to poljepilo posušilo ( inače iza svakog ljepljenja čekam bar jedan dan) onda sam poljepio i drugu stranu

[attachimg=7]

[attachimg=8]

Naravno opet sam čekao da se to posuši sve je idealno ispalo pod pravim kutom

idem u nove pobjede ...........
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #68
Kad je to bilo gotovo ispao mi je trup ovakav

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Zaljepio sam jučer i dva ojačanja gdje naliježe krilo na trup

[attachimg=5]

[attachimg=6]

nastavlja se ..................
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #69
Da je ovaj tvoj post u tiskanom izdanju, podrapale bi se stranice, kolko puta sam ga prelistao  ;)
Osjeca se vibra gušta sa kojim to rads!

btw
...moj kit je na carini  8)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Robbe Charter

Reply #70
Da je ovaj tvoj post u tiskanom izdanju, podrapale bi se stranice, kolko puta sam ga prelistao  ;)
Osjeca se vibra gušta sa kojim to rads!

btw
...moj kit je na carini  8)

Super brzo je stigao kit , nadam se da ćeš i ti s tim guštom raditi neka je sa srećom

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #71
Po mom mišljenj bi bilo bolje da staviš sa nosačem (sa X) jer su ti vide raširenije pa je čvršće.


Odg: Robbe Charter

Reply #72
Po mom mišljenj bi bilo bolje da staviš sa nosačem (sa X) jer su ti vide raširenije pa je čvršće.

Tako sam i mislio i lakše je do vijaka doći jer će biti malo mjesta za pristup pošto mu je kapotaž fiksni ne skida se

Havala

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #73
Gradnja se nastavlja
Poljepio sam dno trupa na kabini i to izgleda ovako

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

E sad pošto sam malo brzao i stavio ljepila na trup za prednji kraj koji se mora pritisnuti s stolarskom stegom (čitaj šraufcingom po domaći) tražim ja dotičnu po garaži i od 10 tak komada koliko ih imam ne nađem niti jednu. Samo se jedna smiješi koja mi je obješena na zid a ona ima fala bogu 2,5 metara i tako ja trup riješio staviti u nju  :D :D :D
To izgleda ovako

[attachimg=4]

nastavlja se ............
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #74
Evo zaljepil se prednji kraj  ;) ;)
Ispalo mi je iznad svih ocekivanja

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Danas sam zaljepio duplo dno u kabini to izgledaa ovako

[attachimg=4]

[attachimg=5]

nastavlj se.............
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C