Skip to main content

Topic: James Mays Toy Stories - Flight Club (Inspirirajuci video) (Read 2609 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

James Mays Toy Stories - Flight Club (Inspirirajuci video)

James Mays Toy Stories - Flight Club

http://www.youtube.com/watch?v=-k41z_ujop4

Uzivancija za pogledati, preporucam odgledati.

Odg: James Mays Toy Stories - Flight Club (Inspirirajuci video)

Reply #1
Pogledao cijelu. Neka se tješe, ali Francuzi su ipak peeoniri u svemu u Europi u odnosu na Engleze. Što je i priznao na početku. A digao je jedrlicu puno više... A Francuzi ko naši... ADMINISTRACIJA, PRAVILA, MOŽEŠ VOZITI AUTOM PO AUTOCESTI 250 KH/H ALI ULAZITI U ZRAČNI PROSTOR S JEDRILICOM - NO, NO, NO.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: James Mays Toy Stories - Flight Club (Inspirirajuci video)

Reply #2
Nadam se da mi neće zamjeriti oni koji imaju drugačije mišljenje od mene: ovo nema baš puno veze sa modelarijom !

Izgleda mi kao lijep dokumentarac o ostvarivanju jedne skupe triper-ideje: tip si je ostvario san iz valjda djetinstva, uz pomoć cijele grupe stručnjaka raznih struka,pilota, aerodinamičara, pa sve do modelara koji su mu složili jadralca.

Usput, mister se hvali da je to pomicanje granica, da je to pionirski pothvat....vidi se da nema puno veze sa modelarijom: Graupnerov tim je , mislim oko 1975 preletio tih 22 milje La Manche-a sa modelom helića Bell 212, pratnja je bila iz drugog , 'pravog' helića, lijepo od Calais-a do Dovera, imam negdje report o tome.
Maynard Hill je sa modelom teškim 5 kg preletio Atlantik.
FAI bilježi razne rekorde: priznati rekord leta u daljinu je sada za jedrilicu već preko 150 km i to praćen samo iz auta.. ovo možda može biti motivirajuće za nekog početnika da se upusti u modelarstvo, ali i dalje je to samo skupa realizacije jedne ideje.
Damir

Odg: James Mays Toy Stories - Flight Club (Inspirirajuci video)

Reply #3
Al koji kadrovi! :'( :'(

lp
Toni

Odg: James Mays Toy Stories - Flight Club (Inspirirajuci video)

Reply #4
koriste ArduPilot Mega kao autopilot i Mission Planner za planiranje rute ;)