Skip to main content

Topic: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M (Read 13085 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #17
Ja sam u intersportu kupio stap za treking, odrezao dno, spljostio cekicem, stavio seraf i maticu i onda taj gopro tripod adapter kacim gore... Kako sam kupio par, imam jedan stap za poklonit ako nekome treba...

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #18
lijepo ti to ide, samo tako,
jel imaš u planu probati ono što si mene nabrijavao? s patronom  :D  ;D

p.s. koji navoj ti ide u taj tripod adapter, ja ga imam u rukama(originalni) ali mi se čini da nije naš metrički.. nekako ima veliki 'korak', a možda i brijem :)
nikako da odem do željezare s njim po 1-2 komada za ušarafiti u gimbal.

Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #19
Da ne govorim napamet, sutra ti provjerim za navoj pa javim.

Probat ću ziher to sa patronom ali prvo da malo gustam u funkcionalnom fpvu. Moras me razumijet, jos ga podesavam i testiram, rth nisam jos ni probao na primjer... Svaki put kad sam u zraku mi je tak dobro da mi je zao stisnut rth! Hahaha
Kad odradim jos 5-10 letova, krenem cackat po tome, a ti ces to medu prvima saznat!

Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #20
p.s. koji navoj ti ide u taj tripod adapter, ja ga imam u rukama(originalni) ali mi se čini da nije naš metrički.. nekako ima veliki 'korak', a možda i brijem :)
nikako da odem do željezare s njim po 1-2 komada za ušarafiti u gimbal.

Naravno da si bio u pravu Tom, ja sam stavio šeraf M6 i on je ušao unutra 3-4 kruga i stvarno čvrsto držao ali nije to bilo "kak bog zapoveda".
Pošto imam 4-5 prastarih stativa, skinuo sam jedan šeraf sa jednog od njih pa njega smontirao umjesto M6.


Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #21
Evo za gladne oči, paralelna snimka FPV letenja kako vidi Goproica i kako izgleda stream videa sa OSDom.
Uzmite u obzir da je bilo oblačno.

http://www.youtube.com/watch?v=-K3aUykJAQ0



Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #24
Ja sam uzeo ovaj. Razvlači se. Ima za normalnu kameru navoj a i možeš prilagoditi za GoPro. Podešava se položaj kamere na teleskopu.

http://dx.com/p/stainless-steel-handheld-monopod-for-digital-camera-42504?rt=1&p=6&m=1&r=4&k=1&t=1&s=&u=42504

http://www.ebay.com/itm/Desktop-Mini-Flexible-Metal-1-4-Tripod-Stand-for-Canon-Nikon-Sony-Olympus-/130791455498?

Vidi se da je 1/4". Zato SI navoji ne idu u utor navoja kamere. Jeftini kupiš ovo i rastaviš. Uzeo 2 kom zbog navoja

Lakse s linkovima,  ;)
oba sam narucio.

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #25
Vidim da stalno vučeš kojih 20A +.  Jel to bilo zbog vjetra pa je trebalo gasa ili mu i inače toliko treba. Pitam jer Tomin X8 u letu vuče svega 6-8 A. Od tud i tolika autonomija leta kod njega. Ovako se baterije brzo skuri.
 
lp
Toni

Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #26
Vidiš i ja sam o tome dosta razmišljao kad sam montirao video.

Da se razmemo, ja jako malo znam o svemu tome pa idem čistom logikom, i mislio sam da MAHovi prebrzo lete, iako za ampere nisam znao što je prihvatljivo za tako težak avion i motor koji je gore.

Stvar je u tome da sam do sada skupio samo 4 x po 6-7 minuta leta, u tome sam se borio sa vjetrom i prvim stavljanjem FPV naočala na nos. Mozak mi troši više ampera od motora da polovim sve na što moram pazit... :) tako da tek moram vidjet koliko gasa uopće treba za cruising.
Ovu cijelu snimku koju si gledao gas je na cca 3/4 što avionu skoro sigurno ne treba pošto vidim da kad ugasim motor klizi elegantno kroz zrak. Ali jesam tu i brijao gas jer su bili naleti vjetra pa me svako malo roknulo. Držao sam brzinu da imam stabilnost.
 
Moram se skulirat, skoncentrirat i probat sa što manje gasa vozit pa gledat kak se ponaša variometar.
Ono što znam je da sigurno neću dobit učinkovitost kao Tomova X8...

Hvala na stručnom oku!

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #27
Moze s manje A ali ne kao X8, nekih 12-14A,
dosta je draggy i gubi visinu ako ima tereta.
S NTM 35 1400 i 10x6 elisom na 3s max je bio 55-60A i 550w (mozda 600 nisam 100% siguran), moglo se s 1/4 gasa lagano, s manje samo u vjetar.
Ako se tjera brze trosi ko smuk.
Kut repa mu je nekako cudan u letu kao da ga vuce ( na mom).




Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #28
Jedino što mi nije baš po volji je brzina uspona, treba mi dosta da se dignem na 200 metara. Ali prelazeći sa Zagija koji ko raketlin ide okomito, nije ni čudo...
Slow flying sam htio tako da mi to odgovara.
Mislim da je ovo dobar model za prve korake u fpvu, nosi sve što ti padne na pamet, leti sporo, nije skup... Kad zaključim da sam ga prerasao, kupit ću X11-12 :) da zasjenim Dr. Toma!

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #29
Jedino što mi nije baš po volji je brzina uspona, treba mi dosta da se dignem na 200 metara. Ali prelazeći sa Zagija koji ko raketlin ide okomito, nije ni čudo...
Slow flying sam htio tako da mi to odgovara.
Mislim da je ovo dobar model za prve korake u fpvu, nosi sve što ti padne na pamet, leti sporo, nije skup... Kad zaključim da sam ga prerasao, kupit ću X11-12 :) da zasjenim Dr. Toma!

Moglo bi se dobiti bolja potrosnja s razlicitim elisama, ali to bi trebalo isprobati,
treba veliki thrust pri manjoj brzini.
Mozda probati i trokraku ( da izbjegnes 10" limit), teoretski su neekonomicnije ali treba probati.

Na dvokrilcu sam dobivao od 7-12 minuta razliku s razlicitim elisama, tamo se paddle slow fly pokazala odlicna,
ima ogroman thread na rcgroups o EPP FPV pa mozda vidjeti njihove rezultate.