Skip to main content

Topic: HK 550 FBL - Da ili ne? (Read 31458 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #75
Ima toliko mišljenja na svijetu i izgubim se između svih njih pa srljam okolo.. Letit ću ovu 450tku dok se nemože više popravit ili bude zahtjevalo rekit. Tad cu valjda imat dosta novaca da si kupim neku dobru 450tku. Necu vise dalje gledat niti citat jer cu se još više samo izgubit.. Ovaj vikend cu si ljepo ic gledat po internetu i probat napravit setup na svojoj, napunit baterije te otic kod bake i izletit se, valjda imat i prvi krš iako se nadam da neću.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #76
Ah 250 mi je oduvjek bio nekako sexy...malo malo mi neki zapne za oko na RR...taman je veličine da bi mi lijepo stajao u dnevnom boravku na policu umjesto neke od onih vazica i slicnih piz...ja...pa da i ja konaćno instaliram nesto na tu policu što će meni biti po ćefu  ;)

Krešo, slažem se s tobom! Ja kažem da je 250 NAJBOLJI heli za naučit letjeti, spartanska škola! Tko proleti (i to mislim da ga stvarno kontrolirano proleti, pogotovo ak se na njemu izbrusi 3D skill) 250 - može vrhunski letjeti bilo što drugo (i to FBL 250 jer se na kontroleru da smirit da bude pitom po potrebi)

Najbolji je za početak jer su dijelovi najjeftiniji (malo jeftiniji od 450, ali opet jeftiniji), najteži je za letjeti i teško da ćeš s njime ubiti sebe ili nekog drugog :)

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #77
Hehe, pa da, i onda kad ti se sprdne, fino u zalihi imaš 100 baterija (komad je par dolara) ispred zgrade ili na dvorište i zajebancija ;)
MAK Zapad

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #78
Ja sam si razmišljo da si slozim neku 250-tku s HK za nekih $150 kad cu ic na more da tam mogu letit jer je 450tka malo ipak pre opasna koliko se meni cini. Idem ovaj vikend setup napravit, ak cu imat problema cu pitat cu, otici cu kod bake i kurit baterije cijeli dan. Ugl. drago mi je da sam napravio sve ove pogreške jer sam dosta i naučio. Hvala Vam svima što ste imali strpljenja i što ste mi pomogli da se osvjestim, nadam se da se nisam previse osramotio. Letit cu ovaj HK450 dok ne treba rekit (što mislim da se nikad ne desi na 450-tki, ako se to ne desi, onda kad cu mislit da sam spreman za nešto bolje), a tad, ako cu imat dovoljno novaca cu si kupiti neku bolju 450tku.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #79
Evo taman ti izasao novi 450 DFC Plus super combo.
Sa prijemikom, DFC glavom i svime.

440 USD


Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #80
Znam za to ali nisam jos ovaj dignuo u zrak niti pare imam.
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #81
I kako je prosao vikend kod bake?
Kako leti 450-ka?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #82
Ne leti.. Nije mi mama dala da to idem radit nek sam ucio cijeli vikend. Gledao sam svejedno, i trebam nešto pomoći, ali kada dođem do tog dijela budem pitao ovdje.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #83
mama ko mama.... uvijek isto, nema sto ne brane.... cak i diktiraju kaj bus obukel.... ali mama je uvijek mama.... nemoj ju samo mrzit.... strpi se da ti dodje zena za 10 15 godina.... kak bus tek njoj objasnil da se volis igrat s helićima na daljinski?!?!?!?!?!? :D
aj živjo i poleti to cudo cim prije.... reci mami da tek onda produktivnije učiš ;)

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #84
Ma ne mrzim ju. Znam da hoće samo najbolje za mene haha. Nadam se da cu poletit so prije.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #85
Jurek,
neznam koliko če te se primiti jer isto pričam svom sinu (mlađi je od tebe godinu dana)ali vi naravno razmišljate drugačije i koliko god vam odrasli pričaju, uglavnom radite po svome (što je  normalno jer smo i mi bili takvi).
Ti si se zapalio za helikoptere prije koliko ? godinu i pol...jel tako.
još nisi poletio (problem ovaj,problem onaj,neda mama,škola,stanica...itd)
Nažalost momenat kad poletiš če ti pokazati kakva je  stvarnost!
helič sigurno ne bude radio kako si ti zamislio...klecat če ti koljena...možda ne odmah ali nakom par letova ili par desetak letova češ ga razbiti...E tu dolazi prvo veliko razočaranje...razbijen helič,koliko če mi sada trebati vremena da popravim ovaj i ponovo se usudim poletiti...
Moj ti je savjet da puno učiš ,budeš dobar u školi (uskoro češ u srednju)vježbaj puno na simulatoru (simulator je samo mala pomoč da lakše naučiš kako se upravlja)NEMA APSOLUTNO NIKAKVE VEZE SA STVARNOSTI ! i zato se ne zavaravaj kako češ letiti kao veliki igrači,nečeš !
Prestani maštati kako bi prodao ovo ono kupio veči ...za to sve treba jako puno novaca koje danas malo tko ima.Da bi imao bilo kakav helič i htio se ozbiljno baviti sa letenjem,moraš imati ogromnu kutiju punu rezervnih dijelova kako bi mogao za dan dva opet poletiti...
Kako češ biti stariji tako češ uvidjeti što možeš a što ne možeš u životu i maksimalno se usredotočiti na ono što možeš !
Do onda puno vježbaj na simulatoru !
pozdrav od stričeka Robija

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #86
Jurek,
neznam koliko če te se primiti jer isto pričam svom sinu (mlađi je od tebe godinu dana)ali vi naravno razmišljate drugačije i koliko god vam odrasli pričaju, uglavnom radite po svome (što je  normalno jer smo i mi bili takvi).
Ti si se zapalio za helikoptere prije koliko ? godinu i pol...jel tako.
još nisi poletio (problem ovaj,problem onaj,neda mama,škola,stanica...itd)
Nažalost momenat kad poletiš če ti pokazati kakva je  stvarnost!
helič sigurno ne bude radio kako si ti zamislio...klecat če ti koljena...možda ne odmah ali nakom par letova ili par desetak letova češ ga razbiti...E tu dolazi prvo veliko razočaranje...razbijen helič,koliko če mi sada trebati vremena da popravim ovaj i ponovo se usudim poletiti...
Moj ti je savjet da puno učiš ,budeš dobar u školi (uskoro češ u srednju)vježbaj puno na simulatoru (simulator je samo mala pomoč da lakše naučiš kako se upravlja)NEMA APSOLUTNO NIKAKVE VEZE SA STVARNOSTI ! i zato se ne zavaravaj kako češ letiti kao veliki igrači,nečeš !
Prestani maštati kako bi prodao ovo ono kupio veči ...za to sve treba jako puno novaca koje danas malo tko ima.Da bi imao bilo kakav helič i htio se ozbiljno baviti sa letenjem,moraš imati ogromnu kutiju punu rezervnih dijelova kako bi mogao za dan dva opet poletiti...
Kako češ biti stariji tako češ uvidjeti što možeš a što ne možeš u životu i maksimalno se usredotočiti na ono što možeš !
Do onda puno vježbaj na simulatoru !
pozdrav od stričeka Robija


upravo to je stiček robi rekel i meni prije cca dvije tri godine kad smo se sreli na mitingu u vž , i svaka riječ mu je na mjestu .... potpisujem
dx9-xd8-gobac630

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #87
Vježbam par sati na dan. Imam valjda preko 1000 sati od kraja 2010 kad sam si nabavio 1. simulator (E-Sky FMS). Znam da simulator nema nikakve veze s stvarnosti no daje mi prilično dobru ideju kako se neki manever izvodi te kako mogu iz njega izaći u bilo kojem trenutku + dobim muscle memory. Dosta pomaže koliko sam vidio na GAUIju i Vašem 600ESP. Poslao sam gosp. robi1kenobi PP sad za pomoc s 450-tkom. Ici cu letit puno, vježbat i sakupljat novce. Cuo sam da SAB radi na 450-tki, tako da, ako će kit biti dovoljo jeftin te ako cu ja imati novaca, možda uzmem. Neću se s tim sad opterečivat niti mislit na to. Idem si sredit 450tku i letit.

-J
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #88
Ajde napokon pravi odgovor "Srediti 450-ku i "letiti" za stvarno..... biti će nešto od tebe  ;D

ps. nije mi jasno zašto to natjecanje čiji je veći  :D

"zapitaj se što može veći heli osim skuplje past na zemlju, a svaki prije ili kasnije padne"  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D   
od hobija do preser....nja  8) 8) 8) 8)

Sretno i samo jedna preporuka "iz iskustva" - kupi si pravi kontroler a ne veći heli
Dok nisam došao do "ikon-a" nisam uživao....

LP
.... ponosni vlasnik  HK450 PRO FBL......(naravno malo modificiranog...)

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #89
HK450 Pro FBL (V2) je super heli, najbolji s HK koliko čujem. Kvaliteta je navodno super. Razmišljao sam si da si uzmem šasiju i prebacim elektroniku, prodam Spartana i kupim ZYX s HK privremeno dok si nemogu priuštit nešto bolje. Nije natjecanje čiji je veći. Ima par stvari koje ne volim kod 450-tke. Prvo što je maleno a ja bih volio nešto ok velićine kao jedini heli. Drugo, koliko se na videima čuje i koliko sam čuo dok je gosp. Robi letio Wespenovu 450-tku puštaju high-pitch zvuk koji me na neki način iritira. Veči heli, koliko svi kažu rijeđe pada ako imaš malo iskustva s letenjem, ljepše, stabilnije leti i puno ga je lakše vidjet itd.    Ali ok, idem ovo letit i s vremenom budem sakupio za neku poštenu 500-tku ili 450-tku. 500 je po meni, ako realistično gledam najbolje.  Dijelovi su i dalje jeftini, helić leti kao veliki, baterije mi se brzo pune, več je na neki način i mašina, zadovoljava moju želju za nećim većim. Nebih Vam svima htio dati dojam da opet sanjam ali imam par kratkih mišljenja. Jaako bi htio nitro probat al je gorivo pre, pre skupo. Ja bi za 500-tku (GAUI NX4) gorivo plačao skoro kao ljudi u Americi za 700-tku tako da ne dolazi u obzir. Budem vidio. Ima vremena.

-J
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX