Skip to main content

Topic: HK 550 FBL - Da ili ne? (Read 31446 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #60
Poseban ziroskop je trebao za prvi skookum 360, jer je taj imao dva ziroskopa a ne tri.
Ovaj senzor od vortexa je oblikom i dimenzijama slican quarku ali ne mozes quark ustekati u CPU od vortexa umjesto senzora.
Spartan je imao jedan pokusaj FBL-a u koji je trebalo ustekati tri quarka ili IC senzor ali to je PITA.
Na zalost robi ima pravo i dobro je procijenio koliko mozes dobiti.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #61
Kad sve zbrojimo i oduzmemo, ostavi si taj heli, leti ga i budi sretan. Ima vremena za bolje/veće/jače :)
MAK Zapad

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #62
Dečec što fali 450-ki.... malo bliže letiš i to je to....ako ti je let važan....
Koliko vidim ti bi nešto za izgled ....
GUŠT JE LETIT! pa makar i s malim zvrkom iz daša  :D
 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

moj je mali ali je tehničar :-)

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #63
I htio bih to (EDIT: letjeti, ne nešto kaj izgleda) ali problem je kaj ne letim. Imam malog koaksijalca na kojem sam osam baterija za redom odletio jer mogu letit na njemu. Na 450-tki mi se ćini da neću moć više tako da bih jednostavno htio prodat i neš kupit kaj ću brže dić u zrak i napokon letit. Na simu nemam više kaj radit pa vrijeme i želju trošim na gledanje drugih helija i mašanje o tome. Sad vidim da ništa ne vrijedi tako da..Neznam više kaj da radim..  Letit ću na ovoj pa.. Meni nije do toga da je helić skup niti nešto poznat, samo da ne izgubim previše para na njemu (u smisli da kad ga kupim da ću ga kasnije moć i za neš prodat, ovdje cu izgubiti preko 2000 kaj si nemogu priuštit nikako..). Htio bih ovo poletit ali eto.. Već godinu i pol čekam i strpljiv sam a na kraju se čini ništa.. I stalno neki vrag mi dođe na put. Ovu Jesen je bio 100% spreman za let kad je stanica otišla.. Sad imam novu i na ovoj neznam setup više napravit.. Iako to više ne pokazujem jednostavno hoću letjeti.. Jednostavno nemam nade da ću letit i imam osječaj kao da je sve što sam do sad uložio bačeno bezveze i neznam.. Eto.
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #64
Pa onda se radije raspitaj kak da to posložiš. Evo, ak hoćeš, dođi do mene jedan dan pa ćemo posložit taj heli, složio sam ih valjda već 20 pa mogu i tog tvog. Kaj se ne bi dalo letit s tim, da se :)
Nije niš bezveze bačeno, svaka škola se plaća, sl. put se malo bolje raspitaj kaj da kupiš i to ti je to. Na svakom heliju ćeš popušit novce, osim ako ne kupuješ rabljeno
MAK Zapad

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #65
Tad je bilo dobro, i znam da ću popušit na svakom, ali na 450tki nisam očekivao toliki gubitak..
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #66
Htio bih doći kod Vas da to napravimo..  Samo da riješim stvari s roditeljima..

Znam da sam najvjerojatnije sad ispao ko neko razmaženo, nezahvalno derište ali imam tu 450tku koja je već godinu i pol iz raznih razloga prizemjena. Hoću letit iz dna duše ali jednostavno nejde. Simulator je već dosadan, skoro sam sve kaj se mogu zamislit naučio. Sad sam još saznao da svi ti novci, svo to vrijeme sakupljanja, svađe s mamom da se to naruči, ta nagovaranja, tuga, za sve to, nemogu dobit povrat više od 1000kn.. Znači na neki način 2000 izgubljenih za što sam si mogao neznam kaj nabavit, da ne spomenem i vrijeme. Sve te frustracije kroz koje sam prošao i svo to vrijeme svog života koje sam potrošio i još, nakon toliko žrtve, NIŠTA! Ko nebi poludio? Za svo to vrijeme sam neznam kaj mogao napravit, nac si neku normalnu curu, učit više, dignut ocijene da mi mama napokon bude zadovoljna i ponosna, družit se sa prijateljima a ne, ja budala sve to uložio u heliće u nadi da će mi se to vratiti. Tipičan ja. Dam sve nekome u nadi da će mi se vratit ali dobim udarac u jaja kao hvala. Svi su oko mene poludili, mama mi više baš ne vjeruje, vi me više najvjerojatnije toliko ozbiljno ne shvaćate. Evo.. Sve što sam imao sam za*ebao. Jednostavno ću na sve ovo zaboravit, izletit 450tku dok se ne raspadne u zraku, za to vrijeme sakupljat za novu 450tku (Ne 500-tku niti 550tku jer će opet bit sranja oko financija i svega). Kada sam spreman, kupit ću si drugu, koju? Neznam i boli me briga trenutačno.


-Jura..
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #67
A evo sad od mene jedan down to earth pristup.

Sve ove tjedne koje si potrosio slineci za neznam kakvim nedostiznim helicima bi bolje iskoristio da si googlao kako sloziti Spektruma.
Imas valjda 200 raznih tutorijala i yubitubi videa.
Mogao si letjeti odavno!!!!

Ali ne, ti se vodis snovima o 700-tki, sponzorstvu od Aligna i sl.
I nama velikima, sa super placom je i 600-tka veliki zalogaj.

I sad na silu pokusaj prodaje da sa 1000 Kn kupis veliki helic.

To tako u stvarnom zivotu nejde.
I ja bi isto htio prodati svog Golfa Jedinicu i nadodati 100 Kn, koliko imam u djepu, i kupiti Ferarija....

Racunaj da ce te 550-ka izaci cca. 5000 Kn, to i sam dobro znas.

Ali evo za kraj... ako si stvarno dobar kao sto tvrdis, kao Bobby, ja cu ti sa zadovoljstvom biti sponzor.

Slozi 450-ku, nadjemo se na livadi.
Ako odletis kao on ja ti poklanjam svog Logaca 600.
I to sa kutijom rezervnih dijelova, za barem 2-3 crasha!

Evo, toliko od mene.

A sada Googlaj kako sloziti stanicu.
Ucio si to u skolici, imas internet...

Go for it!
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #68
Mogu na simulatoru letit ko Bobby (iako znam da je simulator = ništa, ali muscle memory i sve to ima dosta efekta kolko sm malo vido kaj sam probo na školici), u pravom zivotu ima puno vise stvari u igri.. Nakon dosta viježbe u pravom životu, puno knedli progutanih, možda tad. Nebih mogao puno letjeti jer sam bio u kazni jer nisam prosao s 5.0. Kada je kazna bila gotova, helic je bio spreman za let, na dan kad sam trebo doc na Lučko mi je otišao feder na Dx6i ali se necu opravdavat. Imate pravo. Znam da sam zeznuo gadno i sve. Gledao sam tutorial za setup ali ne kuzim bas 100% sve, napravio sam kaj znam. Znam da je 600-tka i Vama s super placom velik zalogaj. Ja sam dijete i lagano mi je mišljenje promijenit i onda kad cujem da je 550-tka bolja zbog toga, toga i toga onda si idem razmišljat i brzo promijenim mišljenje što zbog toga što sam dijete i što zbog toga što bih htio nešto ozbiljnije. (Ne krivim nikog za to)EDIT: I s toliko puno mišljenja koja postoje, koja sam ja pročitao, nije ni čudo da toliko mijenjam svoje. Sanjarenje o svem tom je počelo tijekom kazne i od tad se jednostavno nastavilo jer mi je to bio super način (meni super, ali efekt koji je imao na druge nije baš dobar..) da se opustim i zaboravim na to da ne letim.

P.S. Puno više cijenim DTO pristupe, tako da veliko hvala za to. Inače mi stalno popuštaju pa si dignem nadu ko sad i na kraju se jako razočaram..


-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #69
Hej Jura,

Ti imas malo problem sa strpljenjem, nemoj bas sad toliko navaljivat, nemas 50 godina pa da ce ti zivot proci, jos si mlad i imas vremena za sve. Vjerujem da ni tvojim roditeljima nije lako slusat tvoje zelje a vjerovatno ih je tesko ostvarit. To sto hoces nisu jeftine stvari, treba te novce i zaradit, a ima bitnijih stvari u zivotu. Moj savjet ti je da i njima malo olaksas i ne radis toliki pritisak na njih. Budi malo strpljiv, polako sparaj i makar proslo 1,2,3,5 godina, kad tad ces skupit.
Nece sutra svijet nestat, ne znam cemu zurba.
Ja koji radim, i imam dobru placu, 600-tku, rabljenu, sam otplacivao par mjeseci, o novoj nisam ni razmisljao niti jos ne razmisljam. Na kraju sad i ta 600-tka stoji na ormaru, ceka djelove, a ja razmisljam da slozim 450-tku i idem letit.
Zato, malo strpljenja i razuma. Ne mora odmah sve biti sad i odmah.
Meni je proslo 15 godina od prvog susreta sa modelim pa do prvog helikoptera, zato, uvijek ima vremena. Sad radi sa onim sto imas i polako skupljaj. I kao sto kaze Ice, nije bitno s cim letis, nego da uzivas u tome.  :)



Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #70
Ja mislim da Jura mora letit, pothitno :)

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #71
Jura,

Ja ti kao otac jednog sličnog tebi mogu reći da je tanka granica između želje i mogućnosti i lako se pređe. Moj ti je Fran uvjek pun želja, ali ga ja nekako uvijek nastojim umsjeriti na to da treba ići po redu (prvo se nauči puzati, pa hodati tek onda trčati...). Pitaj ovdje prisutne koliko je njih počelo sa nečim većim od 450-tke (uglavnom su je svi imali).
Pretpostavimo da nabaviš svoju 5x0-totku i slučajno padneš s njom (a svi padnu prije ili kasnije čak i ja koji letim svaki 5 put kad sam na liviadi  ;)), koliko bi prošlo vremena da ju popraviš (ne moraš odgovoriti već ti pokušavam reći da ti je bolje letiti 450-tku neko vrijeme nego ne letiti uopće)?

Fran je isto letio 450-tku na početku i kad je prvi puta digao Gauića u zrak prokomentirao je da je x puta s njime lakše letjeti. Dakle 450 nije nužno ništa loše već samo može izbrusiti tvoje vještine. Zato bolje skupljaj lovicu i pomalo letaj 450-tku pa kad nakupiš iskustva  i lovice onda si kupiš veću makinu. S druge strane i roditelji će biti skloniji ti pomoći kad vide rezultate (kako u školi tako i u tvom letenjeu, ali ne na simulatoru)

I ne zaboravi simulator je jedno a pravo letenje je sasvim nešto drugo (BTW, koji simulator koristiš?)!

BTW, što te mući sa Spektrumom, možda mogu pomoći?

 

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #72
Budimo realni,klasa 500-550 nije igracka,moj savjet je da pocmes letit sa 450klasom i kad je stvarno savladas da tek onda prijedes na vecu klasu,to je prirodni tjek ako mislis sto manje krsiti helice  :D
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #73
Krešo, slažem se s tobom! Ja kažem da je 250 NAJBOLJI heli za naučit letjeti, spartanska škola! Tko proleti (i to mislim da ga stvarno kontrolirano proleti, pogotovo ak se na njemu izbrusi 3D skill) 250 - može vrhunski letjeti bilo što drugo (i to FBL 250 jer se na kontroleru da smirit da bude pitom po potrebi)

Najbolji je za početak jer su dijelovi najjeftiniji (malo jeftiniji od 450, ali opet jeftiniji), najteži je za letjeti i teško da ćeš s njime ubiti sebe ili nekog drugog :)
MAK Zapad

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #74
Kak ti i dečki vele - vozi ono kaj imaš. Ja npr. imam 3 450-tke s donekle ok djelovima, zarađujem prosječnu HR plaču, ali mi ne pada na pamet preć na višu klasu jer mislim da je jednostavno to prevelik zalogaj za mene....  :-\
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG