Skip to main content

Topic: HK 550 FBL - Da ili ne? (Read 31448 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #90
neznam zakej stalno brijes na tzv postenu 450tku.... po meni nista te velicine ne vredi vise od onog sa hk, manje vise... sve nekaj kaj treba zmenjat bus zmenjal kad se razbijes.... bezveze bus zdrobil lovu... a elektronika bude ti igrala veliku ulogu.... i to sve skupa opet dode pun kufer

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #91
Onda da si rađe uzmem poštenu 500-tku kad bum imao novaca? Pod poštenu 450tku mislim nešto kao Protos Mini 6S Stretch ili Compass Warp 360. I stalno na to vucem jer kako ste rekli, nema se para tako da nešto veće što je dobro nije toliko vjerojatno kao neka dobra 450-tka.

-J
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Re: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #92
Dobro si mislis.

Za primjer uzmi moj zadnji popravak mini p-a. Zabio sam ga u zemlju svom silinom pod punim gasom sa full positive pitchom inverted. Sve si mislim da nisam mogao odabrati gori polozaj i nacin pada.

Popravci sve skupa 300-400 kuna. Uzeo sam stretch kit pa me ispalo vise sada ali da sam samo isao popravljati bilo bi 300 kuna. Da sam tak zakuco 600-tku bilo bi 3000 kuna.

Odusevljen sam sa minijem. Jedini ali jedini nedostatak je slabija vidljivost jer je dost malen.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #93
Na rc 711 imas sve za stretch trexa450-480, a i onaj njihov goblin canopy.... Super izgleda.... Sablje imas na hkingu one 3d 360mm, motor6s isto na hobby kingu, i to sve za zakon cijenu, a sto se tice performansi.... Mislim na usporedbu sa ostalim jacim brandovima- mozda neke finese, koje ces skuzit za par godina letenja modela a ne sima... I dobro je rekao robi, toliko ces se puta razocarati i razbijati.... Nemoj biti obeshrabren, radije sparaj lovu i nabavi veci helic pa taman to bilo za dve godine, 450 i sve za njega kinezi rade jenebo... I nije klasa za bacanje love po meni, jer ti se nikad nece vratiti.... Pocni voziti to kaj imas i budi sretan jer ja sam si prvi helic kupil pred manje od dve godine i bil je 4 kanala i onda sam bio jednako puno stariji od tebe.... Pogledaj svoje vrsnjake cime se sve bave i dali itko tera helice....

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #94
Moj prvi je isto bio 4 kanalni. E-Sky HB FP V2 krajem 2010. Imao sam ga dosta dugo. Neznam, 500 i 450 stretch 6S svaki ima svoje dobre strane. Htio bih 500 rađe (Protos 500 možda, malo dijelova, lagan, dosta jeftini dijelovi, super kvaliteta itd.) Budem gledao po HF i po e-bayu ako budem mogao nac sasiju od MSH Mini P stretch ili MSH P 500 pa cu uzet koju god prvu nađem. Oba dva mi se sviđaju puno. Mini P zbog cijene a 500 zbog veličine itd. Iako koliko sam cuo razlika u RTF P500 i MiniP 6S Stretch je oko $100. Necu se zamarat. Ak neš dođe, dođe.

-J
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

 

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #95
Evo mini updejt mojih mišljenja. Dogovorio sam se s roditeljima da za nekih 1200kn nađem dobru ponudu na korištenu šasiju, bez žurbe. Malo me brine to što dolar ide sve više. Bio je 5.7kn prije par tjedana, sad je 5.9kn  :( Ne sanjarim više o necemu što si nebudem mogao priuštit. Necu niti 500tku. Uzet cu si Warpa ili Minija. Warp je $300 odmah produžen, bez elisa, nemora se stretch kit kupovat. Mini je za $272 neprodužen, ako dodamo stretch kit bez elisa Mini je gore na $300. Znači, cijena je za novu šasiju ista. Mislim da ni korištena nebi trebala bit neka veća razlika. Warp je prema onome što sam pročitao meni bolji. Malo veći od tipične 450-tke (slika), dosta izdržljiv, zvuk je super, odlično izgleda  8) . Oba su odlični, ipak mi je Warp malo privlačniji i bolji. Mini nije ništa jeftiniji od Warpa koliko mi se za sada čini. Nisam išao nešto previše uspoređivat cijene osim samo početne šasije. Imam samo jedno pitanje. Da li može neš loše bit ak kupim 90A ESC za 450tku? Talon 90 je dosta jeftin u usporedbi s ostalim CC ESCima. CC 50A LITE je skuplji od Talona.  ??? Još čekam odgovor od robi1kenobi.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #96
Evo mini updejt mojih mišljenja. Dogovorio sam se s roditeljima da za nekih 1200kn nađem dobru ponudu na korištenu šasiju, bez žurbe. Malo me brine to što dolar ide sve više. Bio je 5.7kn prije par tjedana, sad je 5.9kn  :( Ne sanjarim više o necemu što si nebudem mogao priuštit. Necu niti 500tku. Uzet cu si Warpa ili Minija. Warp je $300 odmah produžen, bez elisa, nemora se stretch kit kupovat. Mini je za $272 neprodužen, ako dodamo stretch kit bez elisa Mini je gore na $300. Znači, cijena je za novu šasiju ista. Mislim da ni korištena nebi trebala bit neka veća razlika. Warp je prema onome što sam pročitao meni bolji. Malo veći od tipične 450-tke (slika), dosta izdržljiv, zvuk je super, odlično izgleda  8) . Oba su odlični, ipak mi je Warp malo privlačniji i bolji. Mini nije ništa jeftiniji od Warpa koliko mi se za sada čini. Nisam išao nešto previše uspoređivat cijene osim samo početne šasije. Imam samo jedno pitanje. Da li može neš loše bit ak kupim 90A ESC za 450tku? Talon 90 je dosta jeftin u usporedbi s ostalim CC ESCima. CC 50A LITE je skuplji od Talona.  ??? Još čekam odgovor od robi1kenobi.

-Jura
Jesi li uzeo u obzir slucaj kad razbijes ili warpa ili protosa,smatram da protos ima definitivno vise shopova koji prodaju dijelove,zar ne?
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #97
Jesam, ReadyHeli ima i Compass i MSH, Fast-Lad ima oboje i to je odprilike to. Jedina stvar koja ide Mini Protosu za sad je to da ga (koliko ja znam) dvoje ljudi ima u RH. Nisam niš previše u dubinu išao kod usporedbe tako da možda ima još stvari ali koliko se meni čini, cijena je ista, Warp je noviji dizajn, mini servo na repu, glava mi se više sviđa, čini se jednostavnija, veći je tako da mislim da je ovo no-brainer da uzmem Warpa ako nađem jednog. Neću se niš žurit, ak dođe, dođe, ak ne, ne. Ako ne nađem ništa dok ne sakupim dovoljno za novu šasiju za Ready-Helija, onda bum si tamo uzeo.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #98
Sad sam pogledao, HeliDirect i InfinityHobby imaju još dijelove za Protosa, mislio sam da je HeliDirect odbacio MSH nedavno? Onda Mini ima dvije stvari na svojoj strani, sad nisam bas siguran. Budem vidio. Oba su super. Mislim da bih ipak Warp bio bolji zbog prije navedenih razloga. Sad malo vućem na Minija. Necu se zamarat, kaj nađem, nađem.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #99
Talon je duplo teži ESC od ICE 50 lite a potpuno nepotreban, pogotovo na 6S.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #100
Odustao sam od Warpa zbog toga što bi ga teško bilo nać, nema ih baš u prodaji, imam više vendora za MSH uz to, Warp i dalje ima dosta problema koje sam ja mislio da su riješili, tako da MSH je sljedeći. I dalje cekam odgovor na PM tako da. još ništa od leta. Malo sam još išao čitat te sam gledao malo videa oko MSH 500 i MSH Mini 6S stretch. Razmišljam da, pošto ce mi to najvjerojatnije biti jedini heli, uzmem Protos 500 rađe. Oba ima u RH, 4 vendora s dijelovima. Mišljenja? Idem upalit svoju 450-tku pa vidjet kaj mogu sam još napravit. U glavi imam više od jedan stupan lufta (Elise mijenjaju nagib za preko 1 stupanj slobodno), da li to zahtijeva novu glavu, novi swash, što točno bi se trebalo zamijenit? Dali bih se trebao oko toga brinuti uopce? Hvala.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #101
Ugh.. Pospojio sam sve, napravio sam sve u stanici za početak - linije sve (pitch, thro) swash sam satvio na 120*. Uključim heli i servaci ništa ne rade dok mičem palicu.. Centriraju se dobro..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #102
da li je prijemnik bindan na stanicu?

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #103
Naravno. To sam napravio cim sam dobio prijemnik.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #104
Otisao sam na "monitor" funkciju. Kada pomaknem jednu palicu u samo jedan smijer (npr. samo desnu palicu prema gore) onda mi se 3 slidera miču, mislim da bi to mogao biti dio problema? Swash type sam stavio na 120 stupnjeva, žiroskop sam stavio na 70% i to je od prilike sve što bi to moglo prouzročit? Ništa ne radi, repni servo, ciklika, ništa. A prijemnik sam bindo prije..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX