Skip to main content

Topic: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter (Read 18828 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #75
Na internetu najbolji savjet je da vrh antene nije prema modelu pa ovisno kako se leti i kako se drzi.

Dolje na stranu je jedna od preporuka,
novi modeli imaju u stanici tako da vise ne mozes birati,
kod modularnih dio smjerova je blokiran,
neki moduli idu samo gore.

Srecom JR mi ima u svakom prijemniku ( i zamjenskom) minimum telemetriju voltaza na prijemniku i
alarm mi pisti kada se izgubi,
telemetrija se puno ranije gubi tako da je to rano upozorenje ali ne i RSSI.

frsky to ima odlicno rjeseno pisti i jos mislim da varira brzina pistanja kod slabog signala.

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #76
Ako misliš na onaj brzi trzaj pred kraj, takvo što se znalo i meni na quadu povremeno dogoditi i sa 1.5, a dogodilo se jednom i sa 1.6 verzijom firmwarea. Mislim da to nema veze sa položajem antene jer ti je trikopter bio svega nekoliko metara udaljen, gdje je polje stanice (odašiljača) dosta jako pa položaj antene ne bi trebao imati preveliki utjecaj, a i kod mene se to događalo i na malim udaljenostima s tim da ja uvijek držim antenu presavijenu u stranu. Prije da se radi o firmwareu jer taj Atmelov mikrokontroler na KK2 dosta toga vrti i procesira, moguće je da kod izračunavanja negdje zapne pa ga jednostavno vremenski interrupt izbaci iz rutine i zato dolazi do takvog trzaja dok ponovo ne obradi informacije sa senzora. Inače dosta programiram mikrokontrolere pa mi je to logičnije objašnjenje od položaja antene. Trebalo bi možda pogledati na stranim forumima da li se netko žalio na takav slučaj i kakvo je objašnjenje. Srećom nakon tih trzaja nije bilo posljedica u obliku padova i sl.

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #77
Ako misliš na onaj brzi trzaj pred kraj, takvo što se znalo i meni na quadu povremeno dogoditi i sa 1.5, a dogodilo se jednom i sa 1.6 verzijom firmwarea. Mislim da to nema veze sa položajem antene jer ti je trikopter bio svega nekoliko metara udaljen, gdje je polje stanice (odašiljača) dosta jako pa položaj antene ne bi trebao imati preveliki utjecaj, a i kod mene se to događalo i na malim udaljenostima s tim da ja uvijek držim antenu presavijenu u stranu. Prije da se radi o firmwareu jer taj Atmelov mikrokontroler na KK2 dosta toga vrti i procesira, moguće je da kod izračunavanja negdje zapne pa ga jednostavno vremenski interrupt izbaci iz rutine i zato dolazi do takvog trzaja dok ponovo ne obradi informacije sa senzora. Inače dosta programiram mikrokontrolere pa mi je to logičnije objašnjenje od položaja antene. Trebalo bi možda pogledati na stranim forumima da li se netko žalio na takav slučaj i kakvo je objašnjenje. Srećom nakon tih trzaja nije bilo posljedica u obliku padova i sl.

Varadero me zeza za polozaj antene, nije mislio da je to uzrok,
atmel stekanje je moguce.

Ide uskoro novi KK2 s kucistem pa cu isprobati i taj.

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #78
E Marko, onda je ipak ono na šta sam prvo pomislio.
Nisi popio rakijicu ujutro pa ti prsti drhte  :D
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #79
E Marko, onda je ipak ono na šta sam prvo pomislio.
Nisi popio rakijicu ujutro pa ti prsti drhte  :D

Zato i cesce letim kod punca u dvoristu, ovo je bila trijezna lokacija.

Gledao sam malo jos rasprava i uputa za polozaj antene,
na stranu je slabo ako dolazis s krive strane antene,
prema gore ne valja ako letis iznad visoko,
prema dolje nije za FPV ako letis iza sebe,
ravno gore najlosije ako si okrenut vrhom prema modelu,
e sada znaj kako okrenuti,
u kofer ide samo ravno gore,
na modelu nemam satelite ( navodno je spectrum medju zadnjima koji jos to koriste ili jedan od rijetkih).

Ostali proizvodjaci rijetko navode polozaj antene.

Na zemljanom range testu najdalje dobijem s ravno gore, no u zraku je druga prica.

Na kraju imam samo jedan orginal JR na hexi, a na ostalima malesni 4ch parkflayer ili 6ch ADMS isto parkflayer koji je na tricopteru.

Dopisivao sam se s proizvodjacem klonova u vezi novog DM9F koji je full range, kazu da nagovarju HK za prodaju i da su prvi primjerci napravljeni,
ali se jos nigdje ne moze kupiti.

HK jos ne nudi ni DM6F 6 ch nego samo 4 ch DM4F malesnog ali po prihvatljivoj cijeni ( ti su mi na Zagi XL i Zagi EDF i ...)

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #80
Jucer sam malo testirao flight time s 9x4.7 ( plasticni) s kojima moze letjeti i sa samo jednom baterijom,
pa onda s dvije.

Jedna - 7 min pre kratko
Dvije - 12 malo duze nego 10x4.5

vratio 10x4.5 bolje mi je

iz nekoga razloga 9x4.7 rc timer carbonce ne voli a 10" mu skroz stimaju

Malo sam trazio po webu pa nasao jos jednu tablicu za NTM 1200

[attachimg=1]


Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #82
Danas cijeli dan kisa,
navecer popustilo ali vani mrak,
sta cu stavio ledice i letim.

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #83
Meni je i najveci gušt letiti po noći, kad stavis ledice, puno ga bolje vidis nego po danu, a i nema dosadnih prolaznika sa zašto i kako pitanjima


Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #85
Trebao bi jednom prijeci na gimball,
ali za moju zabavu i ovako ide.

[attachimg=3]

ujedno sam i probao youtube stabilize i razvlaci sliku kao zvaku ( za iz blize)

http://www.youtube.com/watch?v=xG4LOPfqtrg

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #86
Ajmo gimbal na hexu i u zrak, da malo uživamo u snimkama ravne nam slavonije  ;D



Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #89
Marko evo nešto za Tebe...ako nisi vidio... 8)
Flite Test - Tricopter vs Quadcopter - Viewer Response

Hvala za video,
ja volim tri iako su ipak malo problematicni, H quad je u planu,
od danas ponovo vozim quad x666, x900 vratio posudjene dijelove sa x666,
ima jos neobjavljenih/neobradjenih videa od x900, no bit ce novih od x666.

Htjeo bi jos probati octu i naravno vece i jace motore te jako jako velike elise a i trokrake me svrbe,
danas narucio drvene cisto za probu da vidim da li bolje upijaju vibracije.

Jednog dana mozda tri copter s 15"-17" elisama rasklopivi.

Sto se tice mirnoce i pouzdanosti HEX je do sada najbolja, no zabava u letenju je vise na strani tri,
quad je opet uvjerljivo najlaksi za napraviti.