Skip to main content

Topic: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-) (Read 7312 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #15
mislim da je i na nazi isto


Odg: Re: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #16
Slikaj quad u X modu i slikaj elisu motora br.1 pa stavi ovdje


Budem poslikao sad kad sam malo posložio jer me zanima još smještaj antena


Na prednja 2 propelera trebaš zamjeniti mjesta, rotacije trebaju biti prednji lijevi CW, prednji desni CCW, zadnji lijevi CCW, zadnji desni CW.
Na slikama se jasno vidi da si nazu montirao za letenje u X modu, isto to moraš odabrati tj podesiti u njezinom softwareu.

E da, to sam već gledao u postavkama i to je podešeno.

mislim da je i na nazi isto



Mislim da je na Nazi counter clockwise, budem provjerio

Re: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #17
Na nazi je motor br1 gore desni

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #18
Da nekompliciramo sa slikama koje nemaju veze s nazom, postavi ovako kao na ovoj slici i sve mora bit ok, unesi postavke u nazu, kalibriraj throtlle na escima, kalibriraj palice u nazinom software, a nije loše da i na stanici napraviš kalibraciju palica ali prije nego na nazi, nemoj slučajno koristit trimanje ili neke mixeve, odaberi najobičniji model avion, kalibriraj kompas prije prvog leta i u zrak. Bilo kakve hardverske izmjene na quadu i ponovno moraš kalibrirati kompas, trebaš poštimat i fall safe, najbolje ga je imat od početka.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Re: Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #19
Da nekompliciramo sa slikama koje nemaju veze s nazom, postavi ovako kao na ovoj slici i sve mora bit ok, unesi postavke u nazu, kalibriraj throtlle na escima, kalibriraj palice u nazinom software, a nije loše da i na stanici napraviš kalibraciju palica ali prije nego na nazi, nemoj slučajno koristit trimanje ili neke mixeve, odaberi najobičniji model avion, kalibriraj kompas prije prvog leta i u zrak. Bilo kakve hardverske izmjene na quadu i ponovno moraš kalibrirati kompas, trebaš poštimat i fall safe, najbolje ga je imat od početka.
I staviti odgovarajuci prop na pravo mjesto ;)

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

 

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #20
Hvala na savjetima, budem to posložio pa nadam se u zrak s njim-već sam nestrpljiv

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #21
Eto, presloženo, Naza je točno u sredini:







Jedino ne znam dal su antene dobro razmještene, od prijemnik stanice je iza s antenom prema dole, odašiljač videa je naprijed s antenom prema gore

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #22
Koliko vidim po smjeru gdje ti gleda kamera, gps antenu od naze moras okrenuti za 180 stupnjeva, da kablic iz antene gleda prema prednjem dijelu quada

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #23
Vidi stvarno, krivo okrenuo.
Thanx  :D

Re: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #24
Sad elise gore i u zrak

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #25
Provokator  :D

Još ima par sitnica za podešavanje.
Upgrade-ao sam kontroler na novu verziju, malo je čudno ovo sa srednjim položajem throttle palice

A jel ovo valja štogod za tu lovu, servači nisu naravno u cijeni:

http://www.ebay.com/itm/PTZ-Pan-Tilt-Camera-Platform-Anti-Vibration-Camera-Mount-RC-1-2G-2-4G-5-8G-FPV/110983747375?_trksid=p2050601.m2372&_trkparms=aid%3D555013%26algo%3DPW.MFBBMBE%26ao%3D1%26asc%3D254%26meid%3D7556747574480323179%26pid%3D100085%26prg%3D1133%26rk%3D3%26%26clkid%3D7556755735108756186&_qi=RTM1428743

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #26
Provokator  :D

Još ima par sitnica za podešavanje.
Upgrade-ao sam kontroler na novu verziju, malo je čudno ovo sa srednjim položajem throttle palice

A jel ovo valja štogod za tu lovu, servači nisu naravno u cijeni:

http://www.ebay.com/itm/PTZ-Pan-Tilt-Camera-Platform-Anti-Vibration-Camera-Mount-RC-1-2G-2-4G-5-8G-FPV/110983747375?_trksid=p2050601.m2372&_trkparms=aid%3D555013%26algo%3DPW.MFBBMBE%26ao%3D1%26asc%3D254%26meid%3D7556747574480323179%26pid%3D100085%26prg%3D1133%26rk%3D3%26%26clkid%3D7556755735108756186&_qi=RTM1428743


Ja ti imam to i to ti radi ok za svoju namjenu  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #28
Sve sam posložio, jedino nemam pojma kako složiti ono podešavanje na stanivi preko prekidača za atti-gps mode itd.
Imam upute za stanicu, al su katastrofalno loše pisane-uopće nisu pisane za početnika, nego za onoga tko već sve zna o njoj.