Skip to main content

Topic: Piper Cub (Read 21218 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Piper Cub

Reply #60
Ako si ga digao 30cm i sletio natrag, odradio si dvije najopasnije radnje u letenju.
Odi letit spreman si :)

Odg: Piper Cub

Reply #61
Tooo Zed!! Tako će i biti! Trema me hvata zbog nekih gadosti iz prošlosti...moram sredit kanale, diferencijalne elerone...ugl programiranje stanice. Imam Hitecovu optic 6 sport i neke Jamarine prijemnike, pa se malo mučim s tim


Odg: Piper Cub

Reply #63
Pa pojavite se svake prijestupne  :P ...neka, ovih dana ću ga poletit, pa će biti zanimljivo kad dođete i bude 3 ptice u zraku  :)


Odg: Piper Cub

Reply #65
Ok. Provjerit ću 10 x  ...evo uspio sam srediti sve kanale i miks puno brže nego što sam očekivao, pa se sad odoh družit sa simulatorom i supersportsterom. Iduće javljanje će biti poslije aerodroma sa slikom modela koji će biti u komadu ili više njih  :D

Odg: Piper Cub

Reply #66
Sretno!

Povedi sa sobom nekoga tko te smiruje i tko ti moze dati dobar savjet dok letis!

Odg: Piper Cub

Reply #67
Jos bolje ako imas neku modelarku, pa da ti pridrzava stanicu dok je na koljenima!

Sretno!

Odg: Piper Cub

Reply #68
hahaha hvala ! Treba nać neku što je metar visine i ima kockastu glavu  :D

Odg: Piper Cub

Reply #69
To ne bi trebalo bit pretesko :D :D :D

Odg: Piper Cub

Reply #70
Iii evo ga. Letio sam svega 1 sekundu ( mozda i manje ).
Opis događaja:
Usmjerio sam model u vjetar i dao gas.
Nakon prijeđenih 5-6 m sam samo malo trgnuo dubinu prema gore.
Model se počeo jako propinjati na nekih 2 - 3 m od tla.
U strahu da ga ne prevučem, nabio sam dubinu prema dolje i snažno udario trbušnom stranom modela u pistu.
Udarac je bio toliko jak da kotači stoje paralelno s krilom, a motor se otkinuo zajedn s komadem nosača zbog APC elise koja je vrlo tvrda i zaribala je pistu pri udaru, pa je prije pukao nosač motora, nego elisa.
Uzroci:
1. moja nespretnost
2. jak vjetar
3. vjerojatno veliki otkloni. Prosudite sami
[attachimg=1]
[attach=2]
Ostalih oštećenja nema, sve to skupa je nekih 2-3 sata posla, a kad će opet letiti, ne znam

Odg: Piper Cub

Reply #71
koliko dugo nisi letio?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa


Odg: Piper Cub

Reply #73
Kada sama letio zadnji put? Maloprije i to 4 polijetanja i slijetanja  :)
[attachimg=1]
Pun adrenalina sam epoksirao onaj nosač za 30 min, nakon toga sam smanjio sve otklone za 50 %, osim elerona, njih sam smanjio za 25 %, sjeo u auto, i za borovo. Epoksi se na aerodromu još nije skroz stvrdnuo, ali who cares  :D
Sad me pomalo i sramota što se desilo ovo malo prije, jer model je takav, da od ovoga lakše za letit ne može.
Penje na 30 % gasa, bez gasa imam osjećaj kao da stoji u mjestu, kao da je indor!!
Ipak, nije sve savršeno. Mane su mu što se ne može sletit na travu, a da se ne prevrne i naravno kotači.
Žice poslije svakog leta moram ispravljat. Ipak, zadovoljan sam. Sutra obavezno stavljam video :)

Odg: Piper Cub

Reply #74
Cestitam!