Skip to main content

Topic: Rjesenje za problematican Nazin GPS (Read 5696 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Rjesenje za problematican Nazin GPS

Naisao, mozda nekome pomogne ili barem upozori na osjetljivost na smetnje vtx i GoPro.

This mod works for all the NAZA GPS units (including the Wookong). It was originally developed and tested on the NAZA-M GPS and might need some small changes for the other units. This mod solves the problem many of us have been having with these GPS units: we don't get satellite lock when the unit is close to our VTx or noisy electronics like the GoPro. With this mod, I have my GPS directly next to the antenna of my 1W 1.28GHz VTx, and I still get more than 7 satellites solidly locked throughout my flights.


http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1863430

http://pepsicolarc.blogspot.com/2013/06/dji-naza-gps-pepsicolas-saw-filter-mod.html



Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #2
btw. iso sam sad vidjet kolki je shipping jer na rcgroupsima su spominjali dosta skup shipping sa digikey-a...

120 $ samo za shipping tog saw filtera.
probao sam i ostale susjede pa je tako recimo u sloveniju 60 $, u austriju 30 $.

Brijem da bi se dalo pregovarat s njima malo oko tog shippinga ;)
anyway, ak je netko za, mozemo narucit par komada pa podijelit shipping.

pa tu prodajemo po 800 kn komad... :) saaaaaaaaaaaaaaaaaalim se ;))

Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #3
I dali je netko to probao napravit? Rezultati?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Re: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #4
Baci oko na rcgroupse, rezultati su solidni. Ja bih iso u to. Nije tesko sam moras imat mirnu ruku i zelju za zgubit garanciju ak ti je jos pod njom....

Sent from my Galaxy S3 using Tapatalk



Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #6
I ovdje je faca lijepo pokazao kako GOPRO 2 stvara smetnje na GPS.
Ovo bi svi trebali testirati prije polijetanja.
Još nisam ugradio NAZA Lite ali ću sigurno ovo testirati.
Premda imam GOPRO 1, ima li tko  iskustva da li i on radi interferenciju na freki GPS-a.

NAZA GPS Interference from GoPro2
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #7
Špricaju te GoPro kamere ko lude  :) Alu ploča od 0,5mm iza kamere bi malo suzbila izboj smetnji prema GPS-u i ostalom.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #8
Evo napravio sam elektroničku domaću zadaću  :)
Što se tiče filtriranja GPS signala PepsiCola je koristio Epcos-ov SAW filter B39162B9080L310 koji ima band pas u području GPS-a od 4MHz (2MHz ispod i 2 iznad), gušenje tog filtera je ok sve do negdje 4GHz, pogledajte 6. stranicu datasheeta:
http://www.epcos.com/inf/40/ds/mc/B9080.pdf
Budući da dosta nas voli koristit 5,8GHz VTX a na toj frekvenciji taj SAW filter i ne odrađuje posao baš naj bolje jer je gušenje 5,8GHz područja daleko manje (15-16dB), budući da nas dosta preferira 400 ili 600mW VTX na 5,8GHz 15-16dB ipak nije dovoljno gušenje da bi se signal GPS-a u potpunosti očistio.
Ono što sam ja sad napravio je da sam potražio SAW filter koji je dobavljiv po razumnoj cijeni i svojim karakteristikama se uklapa u naše potrebe  :)
Radi se o ovome: http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/337971/TAI-SAW/TA0757A.html
Svega 2MHz bandpass (1MHz iznad i 1 ispod), vrlo mali Insertion Loss (0,9dB) i još uvijek drži -30dB na 6GHz, impedancije isto štimaju i to je što se mene tiče bolji odabir filtera za naše potrebe.
Ovih dana će krenuti lot od 50 komada u Hrvatsku, postat ću rezultate kad stigne.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #9
Napravio sam DJI Naza GPS SAW filter mod, što reći, radi svoj posao  :)
Hero3 s uključenim Wi-Fi-em i dok snima smije biti do 2cm od GPS-a, ako namjerno ometem GPS signal kada smetnja prestane oporavak satelita je jako brz. Još uvijek testiram, a danas prije nego sam napravio mod izmerio sam vrijeme koje je potrebno da napravi lock i bilo je 2:10, sat vremena kasnije pod istim uvijetima nakon što sam napravio mod trebao je 36s.
Stavit ću i video kasnije  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #10
Ovih dana će krenuti lot od 50 komada u Hrvatsku, postat ću rezultate kad stigne.  8)

Prodaš mi 4 komada?
samo reci cijenu.  :)

probao bih to ovako ubaciti, da vodovi budu što kraći....

Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #11
Odlično frankycro :)
Lijepo si to složio,a i dobro radi koliko čujem.
He he radi se u susjedstvu....derite dečki....

Testiraj i postaj za nas ostale koji bi to isto napravili....


Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #12
Kao što sam i rekao evo i video, nadam se da ću sutra imat više vremena pa da mogu još malo testirat.
DJI Naza GPS SAW filter mod Test Hero3
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #13
Wow, indor test, uvjeti, uključen VTX 600mw 5,8GHZ, Futaba T8FG na 20cm, Hero3, sa WI-Fi-em i dok snima, lock je ispod minute, Hero3 smije do 4cm do GPS-a a da nema ni jedne crvene.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Rjesenje za problematican Nazin GPS

Reply #14
Lijepo, radi posao ok...sada će biti puno sigurnije biti u zraku.... :)