Skip to main content

Topic: Quad LTF (long time flight)  (Read 89205 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #120
dok vi teoretizirate, malo se i letilo,
a Tonik, di si nestao, ne vjerujem pričama da je quad odletio!


thnx toniju na fotkama  8)


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #121
Doktore daj ti meni reci koliko sa tom batkom Gopro kamericom i fpv letom imaš minuta leta ?

Većina ekipe stavlja minute u huveru što baš nema neku upotrebnu vrijednost.

Ako se te vrijednosti u recimo fpv letu  idu od 40 min. na više onda je to stvarno super.

Lp


'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #122
koliko minuta tebi multi leti u FPV režimu kad veliš da ovo s gimbalom mora bit preko 40 da valja?  :-\

ovaj 45 minuta brijem da može, možda i dulje.
jer danas nisam do kraj isrcpio batku, morao na ručak, a jurio sam fakat pošteno, neke pse istrčavao prek livade sim-tam  :D


uploada se video od danas pa puknem kada bude online.
evo kak radi drugima kaj imaju taj setup, 17'' lopate tresu kameru kao lude   ;D

Copter vibrations

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #123
Koliko su ti balansirani propeleri? Misliš li da se vibracije mogu svesti na munimum tako da bi slika bila upotrebljiva i za druge stvari?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #124
Samo nagadjam ako je rezultat 80 min huvera odnosno 45 min fpv leta to je fantastično.

I sa avionom mora biti hebena fpv konfiguracija da se to postigne.

Mene je samo zanimao omjer realan let huver jer svi samo trube o lebdenju.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #126
Ludi pas, skoro nadrapao od propova...

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #127
Odlicno.... malo fali, a ovi manekenski psi su namjesteni ili slucajni???


pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #128
Mirno i stabilno.svaka čast doktore. I dalje držiš najviši standard u svojim izvedbama.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #129
Thnx,
a glede pasa, sve slučajno, ništa dogovoreno.
mislim da ih privlači više nego prošli modeli iz razloga što je dosta tiši, a sam ton je niže frekvencije,
ne kao flekserica.
pa se vjerojatno ne boje, iako je i dalje vrlo opasan, pošto su propovi ogromni.
da, skoro mi je pojeo gopro, a možda srušio i cijeli model, da je samo koji cm bio niže model...  :'(

batku sam doma na punjaču stavio u storage mod i dodao je 200mAh, a ne oko 6000 kao prošli puta.
tako da mi se čini da bi mogao možda i 50-60 minuta fpv leta odvaliti. probat ću prvom prilikom.  :)


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #130
Ovo je već skok od sedam milja u upotrebi quadova za fpv let.

Vidim da vani experimentiraju sa meni vrlo interesantnom kombinacijom hibridnih baterija odnosno kombinacijom tvoje batke i paralelno klasične lipo batke koja se troši kod potreba većih ampera kod polijetanja itd.
Par likova koji su testirali kombinaciju kažu da stvar hoda.
Bio bi presretan ako je to istina jer bi to bila luda kombinacija .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #131
problem je što se LiIonke prazne do 2.7V, a LiPo do 3.3V recimo.
i onda ako ne želiš oštetiti lipicu, moraš sletit ranije, a ionka još ima soka u sebi.

ali ako treba za pokriti neke peakove u potrošnji(ak je model teži/veća kamera itd) onda je ok kompromis.

ali za ovu kombinaciju s gopro, i u brzim letovima nema problema(onaj dio di me psi naganjaju prek cijele livade)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #132
Pozz.  ;)
Evo vratio se ja, malo sam bio odsutan u zadnje vrijeme.
Ma quad je super, nije odletio u nepoznato  :D
Vidim da se tema razvija i drago mi je.
Tomo odlični su snimci, vidim da si riješio vibracije i da je snimka upotrebljiva,
istina da ove lopate stvaraju vibracije a još i tome treba napomenuti da prilikom
stavljanja propelera na ove motore rupe baš i nisu dobro tvornički napravljene na motoru (na jednom je bila skoro 1mm krivo izbušena).
Napravio sam nove rupe i urezao navoje, razlika je drastična.
Propele već dođu kako tako u dobrome stanju što se tiče balansa ali još su one daleko od savršenog, naime kad ih se montira i zavrti one ccw su malo u banani (kad se gleda sa strane vidu se dva vrha, što nije nimalo dobro, ali uz malo brušenja i to smo sredili, sad su ok).
Dok letim sa LiPo baterijama (zakačena odoispod) ima  vibracija, a sa LiIo baterijama u cijevi vibracije su puno puno manje i snimka je solidna :), antivibracijske gumice gore i stvar radi za 5.
Trenutačno letim FPV  65 min. sa keychain kamerom  gore i LiIo bat.  (bez gimbala jer još je u izgradnji, ovi iz Kine malo štekaju sa isporukom djelova :'( )
Moglo bi i koji minut više ali šparam baterije ( sletim na cca 2,75 v po ćeliji)
Sat vremane je sasvim dovoljno, više me brine to što mi prsti utrnu dok letim vani u jutro na hladnoći  :)
Od sutra sam ponovno malo odsutan, ali kad se vratim bude i koja snimka ;),
nakupilo se toga dosta snimljenog .



 
 


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #134
evo drona:

1080p 50fps
http://www.youtube.com/watch?v=JySLNN01zU0

skoro ostao bez kamere  :D



doktore kada će više ta neobrađena  i ne poststabilizirana snimka da vidimo kako radi stroj zapravo?

Ako nije problem stavi cijeli video kako ja od početka do kraja da se vidi što se može očekivati osim dužeg leta.

Post stabilizacija služi za nedovoljno stabilnu sniku a da radi savršeno stabilno kako ljudi misle nebi stabilizirao softverski kasnije?!