Skip to main content

Topic: izbor elise (Read 13132 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: izbor elise

Reply #15
bolje 14×7 za 3D, sto veca lopata sa manjim pitchom, ne treba ti brzina nego potisak

Dobro si rekao,
sto veca lopata veci potisak ALI ne zaboravi i veci OBRTNI MOMENAT a on nije za zanemariti,
manji korak na propu zahtijeva veci broj obrtaja i mani obrtni momenat,
samo praksom i u prvom redu iskustvom se po meni da najbolji odnos naci.
tablice i kojekakovi proracuni ????
poz.  Iv

Odg: izbor elise

Reply #16
Iskreno rečeno, slažem se s g. Ivanom...
Sad, tijekom studija sam se našel u inženjerskim vodama, pa mi je jasno da u većini slučajeva ono kaj je na papiru nema veze s onim kaj se u stvarnosti događa... >:(
Tablice i proračuni su više neka nit vodilja, da vidiš otprilike gdi i kak stojiš... Ostalo moraš sam optimizirati... Sve ovisi od modela do modela i njegovih letnih karakteristika... 
Malo izguglaj 3D letenje, zna se naći dosta zanimljivih stvari...  ;)
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: izbor elise

Reply #17
a se nerazumijem u te preračune kod elektronike baš najbolje, moje je područje kako sam već negdje spomenuo jako masno....... moželi mi netko preračunat potisak mog motora, da znam koliko grama može podnjet da znam preračunat masu za model?
 regler je od 50A, elisa 14x7, baterija 3S 25C minimum oko 2500- 3000 mAh i motorove karakteristike su ove:

Odg: izbor elise

Reply #18
kod proizvodjaca motora ces naci, ako je iole solidan proizvodjac, naci ces to sto ti treba,
broj okretaja sa tom i tom LiPo,najbolje odgovarajuca elisa i sto je najvaznije za tezinu modela od -do
motor ne smije biti preopterecen a jos gore ako nije opterecen u granicama optimale,
pa za to se treba drzati uputa proizvodjaca i to je razlog da sam se ja sve do nedavno slijepo drzao AXI motora,
pogledaj karakteristike tih motora koje proizvodjac navodi a kako je ovaj tvoj ROBE imas to kod njih sve i ostavi se tih racunanja nije potrebno,
proizvodjac preporucuje velicinu propa od-do i za tezinu modela od-do
i neces zglajzati,
pozzz



Odg: izbor elise

Reply #21
ma nema frke Ivane, uzeo sam u obzir i sve ostale, stvar je što sam imo negdje doma u Sl. Brodu taj papir što je sve pisalo točno ali mi je osto tamo a to nemogu sad nać na netu. trenutno sam u Rijeci i nemogu do toga
 
ako neko naleti na neke podatke nek javi

Odg: izbor elise

Reply #22
ma nema frke Ivane, uzeo sam u obzir i sve ostale, stvar je što sam imo negdje doma u Sl. Brodu taj papir što je sve pisalo točno ali mi je osto tamo a to nemogu sad nać na netu. trenutno sam u Rijeci i nemogu do toga
 
ako neko naleti na neke podatke nek javi
ako znas oznaku motora ja cu naci kod ROBE

Odg: izbor elise

Reply #23
ma nema frke Ivane, uzeo sam u obzir i sve ostale, stvar je što sam imo negdje doma u Sl. Brodu taj papir što je sve pisalo točno ali mi je osto tamo a to nemogu sad nać na netu. trenutno sam u Rijeci i nemogu do toga
 
ako neko naleti na neke podatke nek javi
evo ga tu je kosta 36 eura
sutra cu dalje da pogledam

Odg: izbor elise

Reply #24
Taj motor je za modele do 2000g ako je 3D onda do nekih 1500g sa elisom 14×6-14×8
puno para za taj motor s obzirom na karakteristike

Odg: izbor elise

Reply #25
ma znam da je to bio zajeb godine, tata je ošo samo jedan dan kod Koleta u slovenijui kupio taj motor, regler od 50A, bateriju 3S 3000mAh. ugradio ga je u jedrilicu od 3m raspona i nije nikad poletio, ja kako sam se preselio, uzeo sam svoju stanicu i nije imo sa ćim letit, i sad kad sam bio za praznike doma sam uzeo motor sa te jedrilica pa namjeravam napravit neku katancu. nikad nije probana ta oprema jel mu je kole dao bateriju od 12c, a tata nije pazio na to jer nije znao na šta treba pazit, tako da nismo probali još ni motor ni regler, a ni bateriju koju prodajem ako nekom treba za stanicu, strah me je bilo uopće je aktivirat i da se neleti poslje i da propadne....

Odg: izbor elise

Reply #26
ma nema frke Ivane, uzeo sam u obzir i sve ostale, stvar je što sam imo negdje doma u Sl. Brodu taj papir što je sve pisalo točno ali mi je osto tamo a to nemogu sad nać na netu. trenutno sam u Rijeci i nemogu do toga
 
ako neko naleti na neke podatke nek javi
evo ga tu je kosta 36 eura
sutra cu dalje da pogledam

hvala još jednom, ako nađete šta dobro će mi doći...


Odg: izbor elise

Reply #28
ma nema frke Ivane, uzeo sam u obzir i sve ostale, stvar je što sam imo negdje doma u Sl. Brodu taj papir što je sve pisalo točno ali mi je osto tamo a to nemogu sad nać na netu. trenutno sam u Rijeci i nemogu do toga
 
ako neko naleti na neke podatke nek javi
za ovaj tvoj fini motor,
prop 12x10  ili  13x6.5 APC
zasto tugujes,motor je dobar i mozes tjerati Katanu tezine 1 kg.  raspona 1.200 regler ti je dovoljno velik i imas gomilu rezerve,
a za aku sa 12C ostavi ga ja sam kupio na snizenju za nikakve pare 10C  i furam ga zajedno sa 25C i ne vidim uopste razlike,vruc bude svaki kada sidjes dole,bez toga ne ide,