Skip to main content

Topic: BEŽIČNO PUNJENJE  (Read 7695 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #15
Božeee daj mi strpljenja


praksi izveo prvi[4]eksperiment bežičnog nezračećeg prijenosa energije, u kojem su iz strujne mreže pomoću dviju zavojnica udaljenih dva metra uspjeli upaliti žarulju od 60 W. Zavojnice su ugođene na rezonantnu frekvenciju od 10 MHz,


Po čemu je to različito od Teslinog transformatora?


bežičnog nezračećeg

Ovo je isti oksimoron kao i "Military Inteligence"



Prenijeto je 40% energije.

40% od čega?  - i kako su izmjerili energiju na žarulji - količina svjetla + količina topline?



a magnetsko polje kojim se energija prenosi samo slabo utječe na ljude, uređaje i objekte koji nisu u rezonanciji

Nikada dokazana (ni opovrgnuta) tvrdnja. Nema niti jednog vjerodostojnog istraživanja koje na bilo koji način kvantificira, dokazuje ili opovrgava utjecaj elektromagnetskih polja na žive organizme.  Bez elektromagnetskog polja vjerojatno nebi bilo ni života - ali nema nikakvih istinskih dokaza što se dešava sa živim bićem koje se dugotrajno nalazi u elektromagnetskom polju koje je različito od standardnog zemljinog.

Doduše u nekim zavodima koji se bave mikrovalnim tehnologijama (MHz, GHz itd) postoji vrlo uočljivi nedostatak muških potomaka.



Osim toga na koji bi se to način baterija koja je postavljena u magnetsko polje trebala puniti - ponovnim razdvajanjem elektrona između katode i anode - moš mislit

Ako se članak malo bolje isčita ( i posjeti WiTricity.com) kao usput se spominje razvoj novih baterija koje će se moći puniti pomoću polja i bla bla.

Znači eto vama mali pad koji rezonira - pa se ta rezonancija odrazi na neku zavojnicu u "novoj" bateriji pa eto čuda baterija se puni - i vraćamo se na već spomenutu četkicu za zube.

I btw. Tesla je slao energiju (veliku energiju) na velike udaljenosti - ali ne na Mhz - bio je ipak malo pametniji.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #16
Damire, priznaj, manje žica pod noge će ipak biti boljše. Kako starimo da se ne spletemo o kablovinu i ne sredimo kuk. Grdo je to. :) :) :)  
lp
Toni  
 
Toni nisam mislio na kvalificiranog novinara za neko područje, nego ad-hoc experta za sve i svašta koji onda baljezgaju nebuloze.

što se tiće žica - nedavno sam si popisao sve daljinske, prenosne,miš-tipkovnice, bicikle, ručne lampice, cree ... ove-one i došao do broja od preko 100 potrebnih baterijica za uređaje - da bi svi radili.
Meni bi jako dobro došlo bezžično punjenje  :D .
Damir

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #17
Ma pustite....to je  banda...svojevremeno su oni iz multi mafije za proizvodnju ljekova preko Velike Bare izjavili:''ZA SVAKI LIJEK ĆE MO IZMISLITI  BOLEST''..... :'( :-[
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #18

a magnetsko polje kojim se energija prenosi samo slabo utječe na ljude, uređaje i objekte koji nisu u rezonanciji

Nikada dokazana (ni opovrgnuta) tvrdnja. Nema niti jednog vjerodostojnog istraživanja koje na bilo koji način kvantificira, dokazuje ili opovrgava utjecaj elektromagnetskih polja na žive organizme. 

Eto, došli smo do toga da se ja prvi puta ne slažem sa Faldomakom (koji je definitvno najveći ekspert za 'struju' na ovom forumu !).

Pulsno promjenljivo magnetsko polje koristi se u medicinske svrhe i priznata je metoda !
Kako sam ja prije dvije godine 'ortopedski nastradao' prošao sam tu terapiju  - na moje zadovoljstvo sa odličnim rezultatom.

Dakle pojam se zove 'pulsed magnetic field therapy) i ima o tome ovdje članak:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pulsed_electromagnetic_field_therapy

Dakle to je jedan moguči utjecaj elektromagnetskog polja na čovjeka !

Iako bi najbolje bilo da Dr.Tom daje za nas laike jednostavnije objašnjenje!

Damir

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #19
Damire, priznaj, manje žica pod noge će ipak biti boljše. Kako starimo da se ne spletemo o kablovinu i ne sredimo kuk. Grdo je to. :) :) :)  
lp
Toni  
 
Toni nisam mislio na kvalificiranog novinara za neko područje, nego ad-hoc experta za sve i svašta koji onda baljezgaju nebuloze.

što se tiće žica - nedavno sam si popisao sve daljinske, prenosne,miš-tipkovnice, bicikle, ručne lampice, cree ... ove-one i došao do broja od preko 100 potrebnih baterijica za uređaje - da bi svi radili.
Meni bi jako dobro došlo bezžično punjenje  :D .
Damir

Damire prijatelju,

i kod mene je slična situacija sa žicama. Bumo videli rekli bi slijepci. A ako je odašiljač u zidu, a moj se mob puni na drugom kraju sobe, za mene je to itekako bežično i čist dovoljno. Ajd, dobro može s godinama napajat i multija do koju par sto metara. Ne bum se žalil.... ;D ;D ;D

lp
Toni

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #20

Eto, došli smo do toga da se ja prvi puta ne slažem sa Faldomakom (koji je definitvno najveći ekspert za 'struju' na ovom forumu !).

Pulsno promjenljivo magnetsko polje koristi se u medicinske svrhe i priznata je metoda !
Kako sam ja prije dvije godine 'ortopedski nastradao' prošao sam tu terapiju  - na moje zadovoljstvo sa odličnim rezultatom.

Dakle pojam se zove 'pulsed magnetic field therapy) i ima o tome ovdje članak:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pulsed_electromagnetic_field_therapy

Dakle to je jedan moguči utjecaj elektromagnetskog polja na čovjeka !

Iako bi najbolje bilo da Dr.Tom daje za nas laike jednostavnije objašnjenje!

Damir


Naravno u pravu si - ja sam se krivo odrazio. 

Postoje metode/primjene el-mag polja (lasera itd) - naročito u medicini - gdje je poznato djelovanje i vidljiv učinak - ali to je to - ni oni ne znaju što su osim tog očitog učnka "još" dobili. Ono što sam htio reči je - nepoznato je"globalno" djelovanje. Izložiš hrpu ljudi (bez obzira svako u svom stanu ili općenito) nekom "neprirodnom" zračenju - nema poznatog rezultata.

Osim toga jedna jednostavna računica.

Ako naš mobitel ima 1S 1000mAh LiIon 3,6V  tj. 3,6Wh  a želimo ju napuniti za recimo 4 sata - treba nam 0,9W - u idealnom (nemogućem) slućaju.

Daleko iznad svih dozvoljenih snaga emitiranja - indoor ~ 50mW max.

A ako to pomaknemo na spomenuti televizor koji treba npr 100W - ne želim ni računati.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #21
Čini se da naše gore list ponovo prodaje muda pod bubrege čitateljstvu uskih obzora i širokog neobrazovanja! Čim se spomene Tesla, svi padaju u trans zaboravljajući da je bilo i drugih pametnih ljudi koji su otkrili mnoge važne stvari. Tako su nam gospoda J. C. Maxwell, M. Faraday i C. F. Gauss štošta objasnili, među ostalim i da je intenzitet elektromagnetskog zračenja iz točkastog izvora obrnuto proporcionalan kvadratu udaljenosti. To je intrinzično prirodno svojstvo koje kao takvo nije moguće promijeniti nikakvim izumom, pa će udaljeni prijenos energije uvijek biti praćen gubicima koji značajno nadmašuju gubitke u običnoj "žnori". Zato ćemo bežično puniti mobitele i sitna pomagala, dok će vešmašine i klime raditi "prek žnore".
Poanta priće je uvriježeno mišljenje kako su tamo negdje vani uvijek neki pametniji i spretniji ljudi od nas, pa nam se ne isplati učit i svladavati zamorno gradivo iz tehničkih i prirodoslovnih disciplina. Jednostavnije je otvorit novine i svako malo uživati u priglupom članku, primjerenom publici.
A za one koji žele znati više:
http://en.wikipedia.org/wiki/Inverse-square_law
i još više:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Maxwellove_jednad%C5%BEbe
http://en.wikipedia.org/wiki/Faraday%27s_law_of_induction#Faraday.27s_law
http://hr.wikipedia.org/wiki/Carl_Friedrich_Gauss
I na koncu, treba zamisliti situaciju u kojoj živimo okruženi efikasnim bežičnim punjačima i prenosiocima energije. Ne bi smo smjeli šetati s kovanicama u džepu, o ključevima da i ne govorim, jer bi nas svako malo opekli negdje u prolazu!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #22
Ajde kad smo već u području popularne znanosti - jedna mala mozgalica.

Prvo pretpostavimo idealne uvjete, nema nikakvih gubitaka sve radi idealno.

Imamo odašiljač koji emitira sa 1W snage.

Imamo prijemnik koji treba 10mW da bi proradio.

Znači kada imamo 100 prijemnika - potrošili smo snagu odašiljača (100 x 10mW = 1W)


Što će se dogoditi sa 101 (ili 200tim) prijemnikom - hoće li raditi i ako da zašto.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #23
Čini se da naše gore list ponovo prodaje muda pod bubrege čitateljstvu uskih obzora i širokog neobrazovanja!
Poanta priće je uvriježeno mišljenje kako su tamo negdje vani uvijek neki pametniji i spretniji ljudi od nas, pa nam se ne isplati učit i svladavati zamorno gradivo iz tehničkih i prirodoslovnih disciplina. Jednostavnije je otvorit novine i svako malo uživati u priglupom članku, primjerenom publici.
 

O Siniša što si toliko negativan. Opusti se. To se događa bez našeg utjecaja i doprinosa. Jedino ako je to problem?  ;) I zašto toliko kvalifikacija na račun čitatelja, publike. Njih ponajmanje treba podcjenjivati. A ako Soljačić prodaje maglu onda mu to super ide. Samo mi je malo čudno da su onda svi kojima to prodaje tako nestručni - Toyota, vojska itd.
Poanta je priče da ponovno naš čovjek odlazi u istu zemlju i tamo napreduje i ostvaruje profit za drugoga. Zato jer mu to ovdje nije moguće. To je poanta kolega. ;)

lp
Toni

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #24
Što će se dogoditi sa 101 (ili 200tim) prijemnikom - hoće li raditi i ako da zašto.
Hm, ispada  da će taj 101 omesti prethodnih 100 i da niti jedan neće raditi odnosno biti će radi-ne-radi žmigavac  :D :D .

Postoje tablice maksimalno dozvoljenih razina elektromagnetskog zračenja (neionizirajučeg), mislim da se dijeli u nekoliko podpodručja, tj. da postoji i pojam 'profesionalne izloženosti' kao područje posebne osjetljivosti itd.
Te tablice mogu se nači i kod nas na netu, relativno su komplicirane i nisam siguran da ih svatko može dobro tumačiti: ovo je jedan prilagođen 'pdf' za nas nestručnjake, pa tko voli (stvar počinje biti interesantna od 16 stranice nadalje)
http://www.hamradio.hr/download/RF_neionizirajuce_zracenje.pdf

@SDespot: Soljačić se može kontaktirati ovdje: http://web.mit.edu/physics/people/faculty/soljacic_marin.html

, zanimljivo i na hrv. jeziku, pa ako je netko jako zagrijan može ga pitati da za naše modelarsko pučanstvo objesni što i kako je moguće sa tim prijenosom električne energije na daljinu.

Ja za sada ostajen na prijenosu pomoču fotonaponskog panela ..  :D !

Damir

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #25
@toni
U zemlji poražavajućih obrazovnih statistika svako malo pojavi se članak u novinama kojim se zaglupljuje ionako loše obrazovano Hr pučanstvo. Da nije tako, ne bi smo čitali o autima na vodu, magnetskim perpetuum mobile motorima, biorezonantnim i homeopatskim iscjeljivanjima, viskovima, rašljama i ostalim budalaštinama. Zato je važno odmah stvari nazvati pravim imenom, a ovoj bežičnoj prići još samo fali gradonačelnik, pa da nas hrpa dreka obavije u svoj svojoj punini.
@Diogen
Ne zanima me rad spomenutog fizičara. U zemlji totalnog tržišta nađe se kupac za bilo što, pa i za maglu.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #26
To me podsjetilo na moje lude srednješkolske (a i fakultetske) dane kada sam i ja malo eksperimentirao sa teslinim trafo-om, trafo koji sam sastavio je bio iz ABC tehnike koji datira vjerovatno i prije mog rođenja  :)
Kao što se može vidjeti na videu koji smo kolega i ja snimili 2003. bio sam brutalan i arogantan tip i nisam nikad do kraja završio fakultet  :D
Franky high voltage
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #27
Božeee daj mi strpljenja


praksi izveo prvi[4]eksperiment bežičnog nezračećeg prijenosa energije, u kojem su iz strujne mreže pomoću dviju zavojnica udaljenih dva metra uspjeli upaliti žarulju od 60 W. Zavojnice su ugođene na rezonantnu frekvenciju od 10 MHz,


Po čemu je to različito od Teslinog transformatora?


bežičnog nezračećeg

Ovo je isti oksimoron kao i "Military Inteligence"



Prenijeto je 40% energije.

40% od čega?  - i kako su izmjerili energiju na žarulji - količina svjetla + količina topline?



a magnetsko polje kojim se energija prenosi samo slabo utječe na ljude, uređaje i objekte koji nisu u rezonanciji

Nikada dokazana (ni opovrgnuta) tvrdnja. Nema niti jednog vjerodostojnog istraživanja koje na bilo koji način kvantificira, dokazuje ili opovrgava utjecaj elektromagnetskih polja na žive organizme.  Bez elektromagnetskog polja vjerojatno nebi bilo ni života - ali nema nikakvih istinskih dokaza što se dešava sa živim bićem koje se dugotrajno nalazi u elektromagnetskom polju koje je različito od standardnog zemljinog.

Doduše u nekim zavodima koji se bave mikrovalnim tehnologijama (MHz, GHz itd) postoji vrlo uočljivi nedostatak muških potomaka.



Osim toga na koji bi se to način baterija koja je postavljena u magnetsko polje trebala puniti - ponovnim razdvajanjem elektrona između katode i anode - moš mislit

Ako se članak malo bolje isčita ( i posjeti WiTricity.com) kao usput se spominje razvoj novih baterija koje će se moći puniti pomoću polja i bla bla.

Znači eto vama mali pad koji rezonira - pa se ta rezonancija odrazi na neku zavojnicu u "novoj" bateriji pa eto čuda baterija se puni - i vraćamo se na već spomenutu četkicu za zube.

I btw. Tesla je slao energiju (veliku energiju) na velike udaljenosti - ali ne na Mhz - bio je ipak malo pametniji.
Da za taj pokus s Teslom sam i ja čuo ali isto tako da mu je bila potrebna cijela centrala da upali žarulju na 3km.
Da ovo za žarulju mi nije jasno.Da li svjetli s 40% duty cyclea ili je gubitak u prijenosu 60%??!
Bilo je na vijestima večeras (mislim na Novoj) pa su objasnili ljudima da se zapravo i dalje radi o malim udaljenostima tipa debljina iverice 18-tice.Znači zakačite kutiju ispod stola (odašiljač  ;D), na gejfon montirate maskicu (preijemnik) i stvar funkcionira u krugu par cm tj. na određenom mjestu na stolu.
Znači opet imamo četkicu za zube :)
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #28
FREE ENERGY BATTERY CHARGER

Dugotrajo mukotrpno istraživanje parapojava u elektromagnetskim poljima konačno je dalo rezultat.

TaaDaa   --- FREE ENERGY --


Potrebni dijelovi - lako se pronalaze u svakom kućanstvu

[attachimg=1]

Brza i jednostavna montaža

[attachimg=2]


I ajmo Miško

[attachimg=3]


A za nevjernike, protivnike znanosti i ine koji su antiprotivni prema svemu - i dokaz u živo.


Make an Emergency Phone Charger - MacGyver Style!


Jbte zaposlit ću se na TopShopu :)
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: BEŽIČNO PUNJENJE

Reply #29
@Franky ,dobar si...odličan ..  ;D ,mogao si postati i popularni stend up komičar    ;)...znam da bi danas imao veliku konkurenciju od nekih članova foruma ....ali... :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes