Skip to main content

Topic: Moj Quad DJI Phantom (Read 11860 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #15
Stipe kako samo 5min ft dok neki spominju i 10min.Jel tvoj teži?

Zadnji tvoj video mi je super.



Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #18
Na ćemu ćeš ga olakšati kad je sav u oklopu?
100 grama je dosta kad ti je sve potrebno kaj je na njemu
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #19
zasto koristite gimbal s 3 osi ako su vam noge fiksirane? tu si mogo ustedjeti na tezini
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #20
Na ćemu ćeš ga olakšati kad je sav u oklopu?
100 grama je dosta kad ti je sve potrebno kaj je na njemu
Uspio sam mu olakšati 50 grama skinuo sam zaštitnu ploču od gimbala koja ničemu ne služi i maknuo sam 4 od ukupno 8 distancera, pa ću izmjeriti vrijeme sutra.




zasto koristite gimbal s 3 osi ako su vam noge fiksirane? tu si mogo ustedjeti na tezini
Da bi slika bila savršeno mirna gimbal mora imate sve tri osi. Dakle nema više neželjenih kretnji lijevo i desno + odlično kompezira pokrete kad je vjetarovito. noge ne ulaze u kadar ako se postavi da gimbal radi u follow modu, jer u tom modu on prati rotaciju letjelice s tim da ublažava nagle pokrete kad se rotira letjelicom. Dakle treća os je vrlo bitna i isplati mi se izgubit 5 min u zraku jer svaki kadar koji snimim, on je 100% upotrebiv!

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #21
Ajde javi rezultate
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #22
Stipe zašto si se odlučio za Phantoma? Za tri osi mi je jasno. Što nije bilo bolje da si sam složio frame, razmaknuo prednje ruke. Prošao bi sigurno jeftinije i imao bi u startu znatno veću autonomiju leta s tri osi. Ovako imaš gotovo rješenje koje moraš prerađivati, upgredati, natjeravat da ti da pokoju minutu više od 4 jer si ga u startu opteretio više nego je to predviđeno za njega. Zašto si se onda ipak odlučio za malca?

lp
Toni

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #23
kad sam uračunao cijenu Naze 2 sa GPS-om i kad sam uračunao još 4 motora ispalo me točno koliko i sam phantom.. cca 2200kn i rekao sam si da cu ga uzest i izvuć maksimalno koliko se može iz njega, e sad sljede prave preinake a to su nabavka 8 aluminijskih extendera, još 4 motora, te orginalna ESC-a(možda?). Tako da će phantom biti u X8 varijanti, sa Turngy X8 stanicom i 9 kanalni prijemnik :-D.


Ajde javi rezultate

Evo danas sam dva puta mjerijo i nedie više od 7 minuta, dakle kad dođe na 7, letjelica lagano tone i to je to!

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #24
Koliko od koliko mAh vratiš nazad u bateriju nakon leta? Po tome se vidi koliko je iskorištenje baterije, kada stroj više vuče iz baterije prije sruši napon na neupotrebljivu razinu (iako teoretski jedva da je potrošio pol kapaciteta), dodavanje druge baterije pod uvjetom da je može nosit u tom slučaju znatno produžuje autonomiju.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis



Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #27
S dvije baterije si skratio let 2,5 minute, s obzirom da letiš s jednom 7 minuta, kad zbrojiš batke koje imaš to je manje za cca 10-15 minuta.
Kad gledaš ipak je to 10-15  minuta sirovog  filma.

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #28
s cim cu izmjeriti kapacitet? :-D ... al ok je 7 minuta, nije to tak strašno!

pa koje batke koristis i s cim punis? jel ti punjac ne napise koliko je uslo mAh?
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #29
S dvije baterije si skratio let 2,5 minute, s obzirom da letiš s jednom 7 minuta, kad zbrojiš batke koje imaš to je manje za cca 10-15 minuta.
Kad gledaš ipak je to 10-15  minuta sirovog  filma.

lp


slažem se frende, al motori su malo vrući tak da mi ne znači tih 3-4min ništa... puno toga mogu napraviti za 7 minuta...



s cim cu izmjeriti kapacitet? :-D ... al ok je 7 minuta, nije to tak strašno!

pa koje batke koristis i s cim punis? jel ti punjac ne napise koliko je uslo mAh?


ama baš sam sve objasnio u prijašnjim postovima... e zbilja nisam pratio koliko mAh napunim.., neznam! vidjet ću sutra!