Skip to main content

Topic: Vbar 4.x firmware najavljen (Read 2280 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vbar 4.x firmware najavljen

Kazu izlazi u 2010.
v 4.1?

Lista novosti

The all-new Governor for V4.0
- No separate stand-alone governor necessary
- No messy wiring
- True head speed governor for nitro machines
- Easy setup via PC Software
- Integrated Torque Compensation for aileron, elevator, and
rudder
- Self-optimizing control loop
- Integrated Pitch Reduction feature on overload

A ima i logiranja malo...
The all-new Log File Software for V4.0
The Log File Software lets pilots obtain additional information
about the flight attitude of the helicopter, in particular
- Voltage of power supply of receiver (minimum voltage)
- Measurement of vibration and resonance of the helicopter
- Monitoring of the sensor wire and of individual sensors
- Monitoring of the radio and of receiver signal
- Monitoring of the software

Nadam se prije ljeta  :P :P :P
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Vbar 4.x firmware najavljen

Reply #1
A čuj ko če to sve poštelati pa to toliko toga ima da mi se čini da će nam biti suđeno ići laptopm na livadu svaki put.

Odg: Vbar 4.x firmware najavljen

Reply #2
Imat ce neki auto control loop djidje midje, pa ce se sam nastelat :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Vbar 4.x firmware najavljen

Reply #3
Ajmo realno, koliko ti se način i stil letenja promjenio nakon ugradnje flybarless sistema? Isplati li se imati ga pogotovo kad se uzme koliko to čudo košta? Ima ih jeftinijih ali i kod žira vrijedi koliko para toliko i muzike. Što se dobiva a što gubi? Pustimo teoriju mene interesira onako relano na "terenu" što se promjenilo u odnosu na helić koji nije modificiran. Konkretno imam 2 Raptora koja su ljena u odnosu na Protos-a kojeg imam odnedavno i probao sam ga samo jako malo i to je prava zujalica u odnosu na Raptor.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Vbar 4.x firmware najavljen

Reply #4
Pa V-bar ti omogućuje da imaš zujalicu i miran helić u istome. Samo prebaciš "banku" tj parametre. Plus uobičajeno: manje otpora jer nema paddlesa i flybara, manje rotacionih masa i zbog toga manju težinu i duže vrijeme leta ... Sve zajedno izgleda čišće, sa manje dijelova.
Kod stabilizacijskih sustava sa 3 žira je dobro što rješava interakciju između osi tj. komandi, ono što zovu "pirouete optimization", "torque compensation" su razni kontrolni algoritmi koje kod v-bara možeš sam podešavat, a možeš prepustit softweru, ili učitat nešto što su drugi izoptimizirali. Kad se doda još i governer sustav je još lakši za upravljanje.
Meni se sviđa, još uvijek sam početnik, mogu letit sa malim helićem a da se ponaša ko veliki što se tiče stabilnosti. Ali kod mene je uvijek prva znatiželja a ne stvarna potreba. Sad je to in, CY isto ima takav sustav, skookum 750, gyrobot je već godinama na tržištu, align, TT. Očigledno je to trend i mi to volimo i moramo imat.
E sad ovaj V4 se vjerojatno neće moći radit na hardveru koji ja imam? Sa starim senzorom?
Protos leti sasvim dobro i bez njega ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Vbar 4.x firmware najavljen

Reply #5
A navodno ce raditi sa svim sto moze na 4.0, znaci i sa starijim senzorom.

Pa vidite da na kontrolnoj kutijici ima 2 ulaza za senzor :)

Ovaj monitoring prijemnog signala ce raditi samo za ovim zadnjim Vbarom koji podrzava Spektrumove i Futabine satelite.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Vbar 4.x firmware najavljen

Reply #6
Ma to je sve isti k.....
Dok ne bude mogao sam napraviti školski krug i sletiti ne valja. :o
Da budem iskren nisam primjetio neku razkuku između stare i nove verzije osim što mi se helić razbio jednom bezveze zbog toga.
 
Tj novi softwer = drkanje po heliću i kompu da bi dobio isti k.....
 
Al hvala bogu imam i onih koji bi letili a ne piljili u monitor pola dana na livadi.
 
Jedino što je kao bolje je što su pojednostavnili to sućelje ali kad se jednom naućiš i to nije problem.