Skip to main content

Topic: FatShark DominatorHD (Read 11170 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #16
Jebo vas, sad ste me nagovorili na te očale, umjesto da napišete da to niš ne valja vi udri po kvaliteti. Znači Dominator velite??, aj još malo iskustva podjelite sa svima nama., a kaj je sa Teleportericama, pretpostavljam najlošije ili...

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #17
Sad da te ful razhebem, evo ti jedan od mojih drazih letova na dominatorke i to sam jos vozio kroz gimbal, e to je poseban osjecaj

Sori   ::) ::)

URBAN FPV ZG

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #18
Bome krasan ti je let, bolje da mi ni nisi to pokazival, izbil buš mi prek 2 000 kn iz đepa  >:( >:(.,
pa dobro jel tak čista slika i na očalama ili..

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #19
Naravno da nije takva, ipak je ovo HD sa gopro, ali je otprilike 700TVL, kao da gledas na CRT telku. I vise nego dovoljno, sve detalje vidis super

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #20
Ma joj sekile, uopće ne sumnjam da je letit s time na faci čista ekstaza, pogotovo s gimbalom.

Za Skyzone kazu da je kontrast malo bolji, i imaju wide ekran, pa je reza vjerojatno mrvicu bolja s obzirom da je FOV isto 30. Ali je i slika malo razvućena.
Attitude ima plastićnu optiku pa su boje na kutovima vjerojatno malo razlivenije. Ali imaju 5 sttupnjeva širi kut...
Dominatorke nemaju interpupilarno podešavanje, neznam jel bi mi to smetalo, trebala bi izmjerit udaljenost zijenica. I nosim oćale. Mislim da se dioptrija na Skyzonu moze direkno podešavat, netreba one leće ubacivat. Bah, baš sam na sto muka....

Koji RX i TX koristiš? Frekva, snaga, model? Domet, antene?

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #21
BTW, izlazi i Dominator V2 opcija, sve isto ko u HD ali niža reza i uži kut, cijena 375$:

http://www.getfpv.com/fatshark-dominator-v2-fpv-goggles.html

Features

    Built in DVR to record your flights
    HDMI in
    Large FOV 35 degrees
    VGA 600x480 resolution

    43 channel support over 6 bands (1.3, 2.4, 5.8 Ghz) (RF Module sold separately)
    NTCS/PAL auto selecting
    Stereo audio output
    Interpupillary (IPD) distance: 57 to 73 mm (adjustable)

DVR

    MicroSD support to 32Gb
    Record rate: 6Mbps
    MJPG compression, 30 fps, AVI
    File playback (no codec support other than native recording)
    Upgradeable via SD card

Electrical

    Power supply: 7 - 13 V (2S/3S supply)
    Power consumption (@7.4V nominal):
    350mA wireless mode
    200mA direct mode (no RX)

Interface

    3.5mm AV in/out port
    Power in port
    3.5mm 3p earphone port
    MiniDIN4 data port (head tracking)
    MicroSD
    MiniHDMI
    RF module port

Optional Accessories

    Optional diopter lens inserts: -2, -4, -6 dpt sold separately
    FatShark Lipo battery to power goggles
    Trinity 3 axis head tracker module
    43 channel RF Module support over 6 bands (1.3, 2.4, 5.8 Ghz)

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #22
Iskreno sto vise citas to manje znas, jer sve to hrpa informacija i kad fizicki uzmes u ruke onda vidis da to nis ne vrijedi. Ja sam se za dominatorke odlucio kad mi je kolega pokazao sliku sa attituda i onda sa dominatora. Meni je bilo dosta 5 sekundi da donesem odluku. Najbitnije od svega mi je ta slika, mora biti ostra da vidim detalje i da te ne zamara. Da ove imaju podesavanje sirine zjenica koje sam stalno namjestavao na base-u i nikad dobro. Uglavnom ova sirina na dominatorkama pasu svima. Veci problem je taj dali jesi za to ili nisi. Najbolje je da se prije kupnje probao kad netko leti, onda ti je sve jasno, nisu bas jeftine i da se kasnije razocaras.

Ja imam immerson 5.8Ghz 600mw na quadu sa cloverleaf antenom, a na cvikama nextwave  modul sa skewplanar antenicom i to radi bez greske tak oko 1km, mozda i vise , nisam probavao. Sa boljim antenama ides i do par kilometara

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #23
To je istina. A kad se je krenem o nećem premišljati onda to traje beskonaćno, uđem u zaćarani krug.

Nego, sad gledam specifikacije od tih Dom v2, i ne kužim tu rezoluciju, 600x480. Tak piše i u specifikacijama na offitial starnici, ali to nemože biti, mora da je tipfeler, valjda bi trebalo biti 640x480. Uglavnom te Dom v2 mi sada nekako dijeluju kao best buy. Daleko jeftinije od HD, ne pretjerano skuplje od Dom v1, a ipak mrvicu bolje, i nijansu jeftinije od Skyzoneovih.

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #24
Nemoj biti prvi, pričekaj malo da proizvod ispituju znatiželjniji. uvijek postoji mogućnost nekog faila u prvim serijama proizvoda... Cijena je malo žešća tako da zaletit se odmah.., ja imam attitude sd i ok su... Svakako bih volio pogledat i ove HD pa da vidim razliku. ovako sve rekla kazala...

Ajde kad je sad već tu riječ o Šarkicama mene već jedno poduže vrijeme fejst napinje da bi probo FPV, pa ajd mi malo iz prve ruke opiši osjećaj tih očala na glavi, kvaliteta slika i jel si letio i prek LCD-a, pa ak jesi koja ti se solucija čini boljom. Veli mi drug Šišmiš da je ono probo vozat FPV i da mu je dopizdilo kroz 10-ak minuta., tak da sam sad u velikoj dvoumici al me još uvijek ne popušta kupnja opreme.
    


Drug, da ti ja opisem!

Slika ti je kao na telkama iz sezdesetih i da to ti zgleda koda si stavis 1 incni monitor na nos!

Te cvike su dobre jedino za zbunit i spalit mozak!

A to 800x600 nije HD!



Odg: FatShark DominatorHD

Reply #27
  
Coljo sad si mi spasil 300 Obamića, već dva sata spremišljam kupi-ne kupi, sad definitivno odustajem bar od očali, drug Sekile obećo dat đir za probu pa kad probam budem se i sam uvjeril kaj se nudi, nekak si mislim da bu nekakvi kvalitetniji LCD bolja opcija kad si odlučim i taj FPV probat.

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #28

   neznam treba probati, ali naocale su naocale, ja kao imam 72incha, i mogu reci da je super slika, osd se super vidi, meni se cini da je na monitor kifla, posto to nije taj ugođaj.

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #29
Coljo jesi probao taj monitor na suncu kako se ponasa, Ja sve te jefilen monitore kad sam stavio samo van vec sam slabije vidio, a nedaj boze da je suncan dan, nista. Treba biti LED monitor, ja sam posudio onaj Fieldview 777 i na njemu je super slika uvijek. Sto se tice rezolucije, nema neke svrhe prevelika reolucija ako ti je rezolucija kamere 500 , 600 ili 700 linija, sto znaci da postoji mogucnost da ces imati bolju sliku na 640x480 monitoru nego na 1024x768.

Pa za usporedbu kad je pocela digitalna telka, slika nasih programa na HD lcd-ima je bila koma , a kad spojis DVB-T prijemnik na stari CRT telkac slika super.

Ali za mene su cvike zakon, ali ne svake, ako su lose onda bolje ne uzimati