Skip to main content

Topic: Hero3/4 Focus mod & Lens mod (Read 35785 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #75
Rezultat
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #76
@Franky, ne ulazim u tehnikalije i tvoj rad, jer sam amater ,ali ova fotka Ti  je umjetničko djelo... :o
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #77
Odlična fotka.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #78
prekrasno !
dx9-xd8-gobac630

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #79
Fotka je vrh!
Pazi da ti ju ovi iz Microsofta ne maznu :)

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk


Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #80
Vero pak, lipo!

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #81
Hvala svima, fotka je nastala sa 5,4mm MP10 objektivom te sa ND4+polarizacijskim filterom, nadam se da Hero4 može i bolje, zapravo jedna tvrtka iz kine s kojom sam več ranije surađivao i bio u kontaktu s jednim njihovim inžinjerom te mu slao prijedloge i ideje o tome kakvu bi to zapravo optiku za Hero4/Hero3+ trebali kada se koristi za snimanje iz zraka je upravo napravila baš takvu optiku, dakle ovo nije još jedna CCTV lens opcija za probu na Hero4/Hero3+ nego je ovo namjenska leća dizajnirana upravo za Hero4 (naravno i za Hero3+):
 1/2.3" 3.8mm 12Megapixel S Mount Low-Distortion Board Lens for aerial cameras, suitable for Gopro 4
   MODEL 123038MPF  SENSOR SIZE 1/2.3”  WAVELENGTH 400-700nm  FOCAL LENGTH(EFL) 3.8mm  F.O.V.(D*H*V) 95°*82°*65°  RESOLUTION 12MP  APERTURE F2.8  TV DISTORTION <2.8%  MOUNT M12XP0.5  B.F.L. 5.59mm  F.B.L. 3.41mm  T.T.L. 25.33mm  LENS CONSTRUCTURE 8E+IR (blue glass)  DIMENSION Φ20*20.78mm

Minimalni order je 100 komada, bit će zanimljivo vidjeti koliko će RageCams tražiti love za tu optiku ako je budu uveli u asortiman  :)
Prema meni idu trenutno 3 ing. sempla.
Živo me zanima što su to napravili.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #82
Upravo u zadnje vrijeme gledam te optike za Xiaomi Yi, navodno ove od Hero pašu.
Gdje si nabavio i za koliko ovu tvoju sadašnju 5,4mm MP10 IR Cut optiku?


i ako može banalno pitanje u čemu je razlika izmedju optika po pitanju deklaracije MP.
Ne mislim na plastične leće i geometrijski deformiranu sliku, već na recimo staklene i sa različitom deklaracijom MegaPixela? Zar nije staklo jednako prozirno za različite MP?
(znam da je razlika po čitanju iskustva drugih ali ne kužim što je razlog).

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #83
Upravo u zadnje vrijeme gledam te optike za Xiaomi Yi, navodno ove od Hero pašu.
Gdje si nabavio i za koliko ovu tvoju sadašnju 5,4mm MP10 IR Cut optiku?


i ako može banalno pitanje u čemu je razlika izmedju optika po pitanju deklaracije MP.
Ne mislim na plastične leće i geometrijski deformiranu sliku, već na recimo staklene i sa različitom deklaracijom MegaPixela? Zar nije staklo jednako prozirno za različite MP?
(znam da je razlika po čitanju iskustva drugih ali ne kužim što je razlog).

5,4mm MP10 sam najčešče nabavljao kod surveilzone.
http://www.surveilzone.com/5.4mm-10-megapixel-board-lens-for-gopro-hero-3-m12-1-2.3-inch-cl1184
Što se tiče MP (megapiksela) kao načina obilježavanja koliko je koja leća čista naravno da ako uzmeš neku leću koja je recimo deklarirana kao 5MP i staviš na kameru gdje je senzor od 12MP i sa najboljim fokusom slika će biti mutna.
Razlog tome je što je problem napraviti tako malu optiku a da k tome još bude i čista, stvar je u elementima koji moraju biti savršene kakvoče i površinske obrade i zatim naravno ti elementi moraju biti usklađeni u tijelu objektiva u tolerancijama reda velićine mikometra.
Dakle ugrubo ako je leća 10MP to znači da može projecirati na senzor 10 000 000 pixela koji su čitki i u fokusu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #84
 :)
Hvala na odgovoru. Ima smisla, sad kužim.
Sa ovom novom optikom 3,8mm dobit ćeš širi kut? Da li će imati deformaciju ribljeg oka?

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #85
:)
Hvala na odgovoru. Ima smisla, sad kužim.
Sa ovom novom optikom 3,8mm dobit ćeš širi kut? Da li će imati deformaciju ribljeg oka?

Na tako širokom kutu teško je dobiti sliku bez imalo deformacije tj. distorzije, distorzija sa tom 3,8mm će biti jedva primjetna tj. ništa veča nego na X3 kameri s Inspire-a.
TV DISTORTION <2.8%

Dok recimo fisheye bude 40-60% distorzije slike.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #87
Majstore vrhunski odrađeno.......radi odlično......kada mi dođe 4-ka gopro šaljem je tebi da je pomaziš.....

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #88
Samo zadnji premaz će ipak morati odraditi jedna firma iz Amerike a to je uklanjanje lens profila iz firmware-a kamere (Hero4Black/Silver), ovdje na videu je rezultat i bez toga, ali ružičasta vingeta najviše dolazi do izražaja na vodi kao što se može vidjeti.
Inaće taj lens profil u kameri služi za uklanjanje nedostataka originalne leće koja na rubovima naginje na plavkasto.
Ja sam pokušao hacknit stvar preko raznih skripti ali nije išlo za dalje se bojim jer bi mogao zeznit software u kameri.
Oni su jedini koji mogu i traže 50$ ali ako bi više nas slalo kamere možda bi se dalo pregovarat, naravno i poštarina bi bila manja.
http://www.peauproductions.com/collections/services/products/service-remove-gopro-lens-profile-no-pink-corners
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #89
Filmić je brutala!

Ono kad oko 10 minute dodjes do onih srna... show

odmah me podsjetio na onaj od dr.toma kad je "nabasao" na delfine :)




Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk