Skip to main content

Topic: cirrus  (Read 12422 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: cirrus

Reply #15
Naravno da je bilo problema sa presvlačenjem jer je sve zaobljeno, ali sam uspio presvući trup iz dva komada folije. Ni tefal pegla od 2 kg nije bila olakotna okolnost za presvlačenje. A i to je 2. model koji u životu presvlačim pa nemam baš nekog iskustva (nakon pipera kojeg sam presvlačio 10. puta  ;D ).


Trapovi su i dalje kombinacija drvo-epoxy- staklo s dodatkom aluminija i oklopom kotača od PVC-a. Great planes ih je napravio samo od poliestera i staklenih vlakana pa se nadam da će i ovo moje dosta kruto biti OK.


Nos je izrađen vakum formingom od pjenastog pvc-a (forex). Bio je u pocetku nekih 3 mm, nakon oblikovanja je 2 mm. I on je presvučen istom folijom kao i model.


Kombinaciju boja sam uzeo od proizvođača takvoga pravoga aviona, inače modela nema u takvoj boji.


Odg: cirrus

Reply #16
Ovo je jako lijepo...tim više što se radi o kompletno tvom projektu.. nije kit, pa da čovjek kaže da si ga lijepo složio.. ovo je modelarstvo.. kapa dole !! 8)

Odg: cirrus

Reply #17
Daj slike !  :)

Odg: cirrus

Reply #18
Evo slika!
Malo sam nabacio narančastoga na krila, sredio flapsove i elerone.
Trebam još završiti spoj horizontalca i trupa i uskoro bi mogao u zrak.
Koliko vidim rep mi nije okomit u odnosu na horizontalac i krilo (nacrtano crvenom bojom na slici). Na vrhu bježi nekih 5 mm. Nadam se da ovo neće praviti velike probleme u zraku. Rep je u pravcu s trupom pa se nadam da ovaj nagib neće zezati.

Odg: cirrus

Reply #19
 :)

Odg: cirrus

Reply #20
Izgleda stvarno predivno,mogu samo zamislit koliko je truda i vrimena uloženu u ovo pedantno napravljeno letalo  :)
Svaka čast
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: cirrus

Reply #21
Bravo Tomo !  :)  Sreća pa si slikao i prethodne faze izrade, jer da nisi, ljudi bi mislili da ih lažeš, model nema mane :) Koliko ima kg ?

Odg: cirrus

Reply #22
Baš, pravo kažeš - za ne povjerovat kako dobro izgleda.

Odg: cirrus

Reply #23
Kad ubacim u njega sve što bi trebalo biti unutra ima oko 3,2 kg. Motor koji ide gore ima potiska oko 3 kg s propelerom 10x6. Preporučeni je 12x6 ili 11x7 tako da bi trebao fino letjeti. Nadam se da neće završiti kao Piper prvih 10 puta  :D

Odg: cirrus

Reply #24
Ma to samo na slici izgleda lijepo. A bit će prilike da ga vidite i uživo... (ako mi stane u auto)

Odg: cirrus

Reply #25
Bas kao sto Silver kaze, za ne vjerovat da je rucni rad  :)

Odg: cirrus

Reply #26
bravo majstore,lijepi uradak :)

Odg: cirrus

Reply #27
Molim pomoć znanaca i iskusnijih. U ovom Cirrusu će biti ugrađeno (već je) 8 standardnih servo motora (analognih). Od toga je pretpostavka da će 4 raditi stalno.
Moje pitanje je hoću li ih moći sve pokretati preko RX-a koji je spojen s UBEC-om od 3A (a on na 3S bateriju 1000mAh)?
Motori su predimenzionirani za model i ne bi trebali biti jako opterećeni, pogotovo ne svi zajedno.
(imam motore:  1x na kormilu, 1x elevatoru, 1x gas za nitro motor, 1x kotač na nosu, 2x eleroni i 2x flapsovi).
Ili trebam nabaviti neki jači regulator napona tipa ovoga.
Koliko uopće struje povuče standard servo?



Odg: cirrus

Reply #29
standard servo povuce oko 500 mAh , Bec treba izbjegavati, pogotovo te za 5-6 dolara, opcepoznato je da rade smetnje a druga po meni greska je sto si namjenio 3S bateriju.
Servoi rade najcesce na 5-6 V zato i imas BEC, znaci ona jedna celija je nepotrebna i samo ti grije regulator.
Bolje stavi 2S bateriju veceg kapaciteta  i nekakav Powerboard kojih sada ima i za nekakve pristojne novce, preporuku ti ne mogu dati sto se toga tice jer nisam korisnik istih, zato cu staviti link da vidis na sto mislim.
http://www.flyinggiants.com/forums/showthread.php?t=69169&page=2
Nemoj sada sparati na bitnim stvarima, avion je mrak  ;)


Lp Zoran