Skip to main content

Topic: Stanica Multiplex Evo 7 pitanje!  (Read 2098 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stanica Multiplex Evo 7 pitanje!

Lijep pozdrav!

Zanima me, može li se stanica iz naslova prenamijenit sa 40MHz na 2.4GHz?
Kako bi to izveo ako se može?
Unaprijed se ispričavam ako sam fulao threed za pitanje.
 ;)
j***te, kad malo razmislim...Trošimo život uprazno, a jedino smo njega dobili besplatno...

Odg: Stanica Multiplex Evo 7 pitanje!

Reply #1
Da.
Probaj sa FrSky DHT-U ako se još negdje može nabaviti. Tada ti ostaje jednostavna  opcija i na 40 MHz.
Ako nema, onda DHT + FLD-02 display uz nešto više truda, nešto slabije mogućnosti, ali i tada se može imati 40 MHz kao dodatna opcija.
Damir

Odg: Stanica Multiplex Evo 7 pitanje!

Reply #2
Uz navedena rješenja, tu je i ponuda proizvođača koji nudi čak dva 2,4 GHz modula za RE stanice.
To su:
1. http://shop.lindinger.at/product_info.php?manufacturers_id=34&products_id=80330
2. http://shop.lindinger.at/product_info.php?manufacturers_id=34&products_id=9707515
 
Osobno, uvijek bih odabrao Multiplexovo rješenje, čak i za ne-MPX stanicu!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Stanica Multiplex Evo 7 pitanje!

Reply #3
Da nadovežem na Sdespot-a:
Pod linkom 1 je modul za koji stanicu treba slati u servis na nadogradnju firmwarea, jer dotični modul ne podržava PPM input.
Nakon nadogradnje stanica ne podržava PPM output (na konektoru za modul - preko DIN-a se još uvijek može do PPM-a) pa se stari modul ne može vratiti, osim ako nije sint i ako se ne pošalje na servis zajedno sa stanicom sa izričitom napomenom da i njega upgrejdaju (ova operacija je besplatna, osim poštarine). Sa novim Firmwareom se dobije i puno drugih dobrih stvari, to je isti firmware koji koriste i 12/16 modeli EVOPro.
Za ovaj pod linkom 2 ne treba ništa osim mirenja sa tim da to nije idealno rješenje, te nešto strši, te dvije antene ...

Ugl. preporučam varijantu 1, ako se ide na M-Link, ako ne, onda varijantu FrSky ...

Ako hoćeš vidjeti kako izgleda RoyalEVO7 nadograđen na pro, sa M-Link modulom i telemetrijom dođi do mene. Imam i nešto telemetrije za pokazati. Stvar radi savršeno.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

 

Odg: Stanica Multiplex Evo 7 pitanje!

Reply #4
Hvala ljudovi!  :)
j***te, kad malo razmislim...Trošimo život uprazno, a jedino smo njega dobili besplatno...