Skip to main content

Topic: Osiguranje od privatne odgovornosti (Read 11112 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #15
Za hobby letenje, pogotovo ono na preljevnici i sličnim mjestima polica osiguranja nije potrebna, što znači
da je na svakom da procijeni da li je želi ili ne želi.


Cca 500 kuna za hobby letenje koje se čak ne odvija kroz cijelu godinu je po mom mišljenju pretjerano, i ne
mogu, ne povući paralelu sa osiguranjem auta koje ako se ne varam (a možda griješim, nije namjerno) sam
platio oko 1500 kuna, a te stvari i rizici nisu usporedivi, niti približno.


Navedeno cijena osiguranja je možda primjenjiva na operacije, komercijalnu upotrebu, ili kako već se to naziva, ali
za naše modele, lokacije gdje letimo itd, itd, itd sve preko 100 kuna godišnje (opet za one koji to žele) je čista
pljačka.


No to je samo moje mišljenje, bez želje da nekoga uvrijedim (i da platio bi da je 100 kuna, i niti lipe više).


Osobno mislim da 300njak kn nije skupo, ako sve pokriva, a uspoređivati s auto osiguranjem je po meni glupo, samo za primjer za skuter mi je puno osiguranje 500 kn a nisam ga prosle godine vozio sveukupno 500 km zbog kiše.

Gle nikad se nezna, nitko od nas ne moze biti siguran, ali osiguranje ako pokriva ono sto mislim da pokriva, nije puno makar i na livadi ala preljevnica.

A isto tako da se radi selekcija na kg kako je gore napisano osobno mislim da nije provedivo, je ako karikiram imas osiguranje za avion do 2kg ako nesto se ne daj boze dogodi tko ce znati jer taj avijon ima 2 kg ili je 200g teži, ako se zapali prilikom udara . Zato je ok da je do 20 kg aje moglo bi se smanjiti na minimalno 15 kg i to pokriva sav vozni park koji možeš imati u hangaru.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #16
Imam potrebu nadopuniti svoj prethodni post.


Kad vidiš koliko ljudi leti npr. na preljevnici, koliko je modela u zraku, i procijeniš rizik, te to usporediš sa brojem automobila
u prometu (da ne navodimo bicikliste, pješake, tramvaje,kamione.....), pa kad uzmeš u obzir da se voziš s autom svaki dan i kada
na kraju to usporediš sa letenjem na preljevnici ispadne bezobrazno skupo.



Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #17
Evo opet ti usporeduješ s auto osiguranjem,
Pa ja platio za skuter 500kn a napravio 500km jer se nisam mogao voziti nije bilo uvjeta.
 
To je skupo, isto tako za 750ccm motor me osiguranje kosta dva put vise nego za auto kako to objasnjavas

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #18
@Jarun,


zašto bi bilo glupo, uspoređuješ rizik, odnosno vjerojatnost da se nešto dogodi, i štetu koja može nastati.


Poznanik mi radi u osiguranju pa su mi poznate priče, čovjek želi sklopiti policu životnog osiguranja, ispunjava upitnik
i upisuje da je planinar (pod sport kojim se bavi ), automatski na njega primjenjuju drugu kategoriju rizika (i premiju jasno)
koja se odnosi na alpinizam, jer se bavi visokorizičnim sportom ??? . Za nepovjerovati.


Vjerojatnost događaja, rizik i šteta jednostavno nisu u srazmjeru sa cjenom police.

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #19
@Jarun,


visoka kategorija rizika

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #20
Dečki kako-god ali lijepo ga je imati i na neki način imati duševni mir.(barem kada je u pitanju nenamjerna šteta... ;D  )


Koliko god da košta....svakako smo prevareni... :)

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #21
Čekaj misliš da ovo nije rizična skupina, to što se do sada letjelo bez osiguranja, ne znaci da nije bilo štete.
Ne opravdam osiguranja ali pitanje za tebe od kud oni mogu znati prve godine kako ce se ovo morati primjenjivati da li je to rizicna skupina ili ne. moraipak proci malo duzi interval da se vidi da nema bas steta za naplatiti i onda ce vjerovatno smanjiti davanja za to.

A primjera sada mi je skuter u. Rizicnoj skupini a u Jugi dok sam imal APN sam ga regal i vozil se dozivotno bez obnavljanja registracije a isto je 49ccm. Tada ih nije bilo kao sada na cesti i to ti je to.

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #22
Kako god hoćeš, ali jednostavno je preskupo, ......i interes kapitala je da ti ideš svake godine
sa svojih 49 ccm na regu, jer kad su to uveli nije bio toliki broj skutera kao danas (i da i ja
sam se vozio i na automaticu, i 14-tici i 15-ici itd...nije povezano sa temom ali ...)


No da ne idemo u off topic, moje mišljenje je da su navedeni iznosi apsolutno preveliki, a svako ima pravo
na svoje mišljenje.

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #23
Treba po meni vidjeti da li ima grupnih osiguranja Klub ili slicno, da vise korisnika mogu koristiti a neka bude onda i skuplje ali je za pojedinca jeftinije.

A opet treba preispitati da li ovakva polica vrijedi na livadama koje nisu registrirane kao modelarsko letalisce. Ako ne vrijede onda sve pada u vodu polica ti vrijedi svega na par mjesta u Hr gdje opcenito niti letiš.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #24
Pogodi ga u sridu.


Bilo bi lijepo imati policu, a za nju ne prodati kućnog ljubimca i baku :D


Bojim se samo da u tim policama ne budu navedene mjesečeve mjene, utjecaj sunca, solarne oluje, gustoća trave po m2, i sve ostale stvari koje standardno idu pod sitna slova na dnu stranice

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #25
Nije lose imati osiguranje i na preljevnici, puno parkiranih automobila neka ti model nekome ocese auto imas stetu. Druga stvar su uvjeti, treba tocno provjeriti pod kojim uvjetima vrijedi osiguranje da nebi bilo kao kada su ljudi priznali da su prosli kroz crveno i imali kasko, a osiguranje im to na kraju nije pokrilo.

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #26
Sto se tice nasih auta na tipa preljevnici, toga smo svi svjesni da moze doci do stete, ali opet auto parkiras tamo svojim rizikom isto kao i sto svojim rizikom letis! Sta cemo si pocet medusobno naplacivati svaki k***c na livadi? Netkome otkaze servo na bixleru i zagrebe ti malo auto i sta odmah idemo na osiguranje :D Mislim ne parkiraj na livadi ako ne zelis naj***t i bok!

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #27
A sto se tice osiguranja, to su kao i obicno takve pljacke da je to strasno!

Bit ce naplata stete kao i s autima, netko ti ubije branik na bmw sedmici, koji kosta 8000kn novi bez lakiranja, a Croatia osiguranje tebi plati 1500kn lakiranje i popravak branika, to jest varenje!

I naravno sljedeci put ti se desi opet da te netko nabije od iza i onda osiguranje nudi sicu, posto je branik vec prije popravljan!

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #28
Sto se tice nasih auta na tipa preljevnici, toga smo svi svjesni da moze doci do stete, ali opet auto parkiras tamo svojim rizikom isto kao i sto svojim rizikom letis!

Coljo ovaj tvoj rizik pokriva polica.

Ne treba to gledati tako kao što si napisao u postu.

Nije grijeh naplatiti osiguranje police letenja ako frendu si stulio auto.
Isto tako da te ja bubnem na semaforu naravno da bi koristio svoju policu osiguranja sigurno ne bi placao u kešu kad imam bonus protekt na polici gratis.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #29
A sto se tice osiguranja, to su kao i obicno takve pljacke da je to strasno!

Bit ce naplata stete kao i s autima, netko ti ubije branik na bmw sedmici, koji kosta 8000kn novi bez lakiranja, a Croatia osiguranje tebi plati 1500kn lakiranje i popravak branika, to jest varenje!

I naravno sljedeci put ti se desi opet da te netko nabije od iza i onda osiguranje nudi sicu, posto je branik vec prije popravljan!

U ovom slučaju bi jedino pristal da mi Sanel Volarić farba branik
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C