Skip to main content

Topic: Quadcopter 250mm baterija  (Read 4952 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quadcopter 250mm baterija

Dakle zanima me baterija koju da uzmem 

vidim ovdje na videu leti sa 2200 mAh 10 min 

http://www.youtube.com/watch?v=pf4QHdEmATQ

imam 1300 mAh baterije za acro,   a sad me zanima koja bi najbolja da mogu cim duze letjet,dal ta 2200 ili mogu jos jacu (da lebim samo okolo)  i kolko burst mora bit dal je dovoljno 25~50C   ili ce biti pre slab
Mercedes the best or nothing

Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #1
Za laganini letuckanje ova 2200 ti vec ide na iberlauf.Vise od toga za malca nema smisla.

Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #2
znaci mogu onda uzet tu 2200 , a sada koliko burst je dovoljan dosta je  25-50C  3S ??

A koje propove za najvecu efikasnost sada imam 5045  dal da uzmem 5030  

    ili mozda 6 inca - ce stat to na zmr250  vidim na nekim videima normalno leti sa 6 a na nekim se uniste
Mercedes the best or nothing

Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #3
Sa propovima treba isprobavat,za 6 inca vidis dal stanu ili ne,a sto se tice C opet zavisi kolko struje vuces ali mislim da ce bit  dovoljno za malca al ak si u prilici uzmi jace,nece ti skoditi.

Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #4
Quote
Sa propovima treba isprobavat,za 6 inca vidis dal stanu ili ne,a sto se tice C opet zavisi kolko struje vuces ali mislim da ce bit  dovoljno za malca al ak si u prilici uzmi jace,nece ti skoditi.



za acro imam tu 1300 , pa me zanima dal je sta bolje ako uzmem 1600 ili 1800 ?



I jos me zanima koju bateriju uzmem za naocale ? i kolko ce drzat
Mercedes the best or nothing

Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #5
1300 je odlicna za akro,za lagano letuckanje moze i 1800 bolje nego 2200 jer je laksa pa je manje opterecenje za quad,za naocale ovisi koje imas,starije fatsharkice koriste 2s 1000mAh.


Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #7
E i mislio sam,te su jako popularne kod nas,ma nabaci neku gore 3s ako imas prijemnik kompatibilan s 12V,nije bitan tolko kapacitet,samo da je lagana da ne opterecuje glavu i tjt drzat ce i 1000mAh poprilicno dugo moze i 2200 mah,neku koju imas pri ruci.


Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #9
I previse ak ces samo za kameru i tx.

Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #10
Davax,


ako si u prilici, definitivno isprobaj i 2200mAh i 1400mAh batke prije nego se das u trosak za kupovinu nekoliko komada jednog kapaciteta.


 Mislim da ces uvidjeti da je razlika u duljini leta max 1min u korist 2.2Ah batke dok sa 1.4Ah batkom ces sa lakocom upravljati modelom. ( cca 80grama razlike u tezini)


Opet, kazem, treba isprobati pa vidjeti koja ti se vise svida za tvoj stil.

InnovationMatters

Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #11
Potvrđujem.

Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #12
Btw, bas sam uzeo par minuta pogledati film i mislim kako test nije bas u cijelosti dobro odraden. U video-u zaista covjek leti 9min, medutim, prvi let sa 2.2Ah baterijom je ful laganini dok sa 1300 lupa po gasu, i onda jos malo da ispravi greske u putanji i skretanju. Zvuk motora puno govori a nagib snimke jos vise, veci nagib veca potroznja da se smjer i visina odrzava.


Opterecenja su daleko od slicnih, u suprotnom let sa 2200 bi trajao >malo< vise nego sa 1300, razlika bi bila drasticno manja.
InnovationMatters

Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #13
Kao prvo video je star, hocu reci pogledajte njegova novija videa i vidjet cete da covjek leti na 4S kao i 90% pilota minija. Zasto ?? jer na 4S mini ljepse leti, puno je stabilniji i naravno brzi. Ali inace flight time ne postoji u rijecniku kad se spominju mini quadovi. Samo snaga i potisak. Npr ja sa nekom 1.3 4S nanotech batkom letim cca 3-3 i pol minute sto je ok

Odg: Quadcopter 250mm baterija

Reply #14
Slazem se,

htio sam ukazati na to kako ovaj video nije dobar orijentir za odluku o bateriji na temelju duljine leta.
InnovationMatters