Skip to main content

Topic: Cyclonebird Interceptor (Read 138469 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #105
[quote au

 
Ujedno, sa mikrobalonima bi ovakvo kitanje trajalo najmanje 5-6 dana, a sa poliesterom je sve gotovo za oko 30 min
i puno je cvrsce i jace glatko ..
[/quote]

NE,imas Epoxy koji je za 30-tak minuta tvrd i mozes slajfati,
ja ne bih isao Autokitom jer na njega samo Poliester mozes zalijepiti a taj je gust i time tezak,
Epoxy  3 ili 5minutno kao i sama Epohy smola ne drzi,sto se glatkoce tice kod Mikrobalona je takodjer veoma glatko,

samo primjedba-savjet

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #106
Hvala Ivane.
 
Kasno navecer sam stavio karbon na poziciji gdje ce doci poklopac motora.
Danas ujutro nisam stigao obrezati visak karbona dok je smola jos mekana.
Kako cu se vratiti doma tek navecer, nece vise biti moguce lagano odrezati visak karbona jer ce se smola potpuno stvrdnuti.
Mislim da cu morati zaljepiti poklopac od trupa na karbon, a onda kasnije brusiti brusilicom .. :'(
Ista situacija je i sa karbonom na krilu.
Na kraju ce sve ipak biti ok, ali uz dosta vise muke.
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #107
Kristijane pratim ovaj tvoj rad od samih početaka i moram Ti javno kao stari konstruktor i samograditelj izraziti divljenje...svaka ti čast na toliko truda i rada da dođeš  do savršenih oblika i vjerujem letnih karakteristika... Samo naprijed !!!!i od tebe se ima štošta dobroga naučiti....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #108
Kristijane, tema je odlična i svaki novi post je informativan !  Bravo !
Usput, biti ću slobodan postaviti jedno pitanje: smola koji koristiš, ona plavkasta, koja je točno (mislim na ime proizvoda/proizvođača)?
Hvala,
Damir.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #109
PZD, hvala na komplimentu, a za letne karakteristike cemo tek vidjeti ..    :)
 
Damire, smola je prozirna, a ono plavo je samo harter.
Epoxi koji koristim za gradnju pozitiva za kalup je HP-E56L, a nabavio sam ga preko interneta iz njemacke: 

http://www.hp-textiles.com/shop/product_info.php?info=p405_hp-e56l-2800---epoxi-hochlast-industrieharzsystem.html
 
http://hp-textiles.com/proddat/Hochlast_E29L_E56L_E111L_E.pdf

Kvaliteta smole je vrlo dobra, neusporedivo bolja nego ona smola iz ducana kod Chromosovog tornja, koja je inace jako
lose kvalitete - odnosno bezveze, medutim i cijene su razlicite ..
'kolko para, 'tolko muzike ..    :)     
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #110
Smola na krilu i karbonu se stvrdnula, tako da sam sada otprilike pobrusio visak karbona kod napadne i izlazne ivice.
Sutra cu najvjerovatnije sljepiti prednji i zadnji dio trupa, a onda sljedi centriranje i ljepljenje karbonskog dosjeda sa krila na trup.
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #111
Sada ce Ivan doci na svoje ...  :) , uzeo sam mikrobalone i sa njima htio zagustiti smolu,
medutim kada sam otvorio limenku vidio sam da ih nemam dovoljno ..   :-\
Medutim, uzeo sam mljeveni pamuk i dodao smoli i mikrobalonima koliko je bilo potrebno da se dovoljno sve zgusne ..
Nakon toga sa takvom mjesavinom sam namazao karbon i poklopac trupa, te sve skupa zaljepio i potrimao.
Kada se smola stvrdne, pokusati cu sa brusilicom odrezati visak karbona i rastaviti poklopac od trupa.
Kako ce sve to ispasti, vidjeti cemo sutra ..  :)
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #112
dobro ce ispasti kao i sve do sada kod tebe,
mljeveni Pamuk sam davno i kod prve upotrebe izbacio za uvijek iz upotrebe,mnogo mi POPIJE Smole a tada kod i ole debljega sloja se zagrije,

pozdrav

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #113
Je, pamuk stvarno pije puno vise smole, i zbog toga je kruci i dosta teze se brusi,
ali kako ovdje treba brusiti i karbon, ionako mi ne gine brusenje, pa mi je u ovom slucaju bas svejedno ..
Inace, za ovako malu kolicinu pamuk nije problem, medutim ako se koristi kod izrade veceg kalupa,
treba pripaziti na kolicinu smjese i toplinu koju moze generirati, a uz to jos se dosta osjeti i cijena utrosene smole.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #114
Danas sam kasno dosao doma, tako da sad nemogu paliti brusilicu ..
Medutim, pokusao sam pilom za zeljezo otpiliti visak karbona, ali nisam mogao dovoljno blizu trupu da ne ostetim bridove.
Sa brusnim papirom se isto neda bas lagano brusiti, tako da cu se sutra morati prije doci doma i ipak se zezati sa brusilicom.
 
 
 
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #115
Kolega Kristijan moj izraz na licu je  :o :o :o otprilike ovak izgleda....same pohvale i vidim da ste dosta iskusni sa kompozitivnim materijalima....ALI STVARNO POHVALE I CESTITAM odlicno samo nastavite :)
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #116
Edi, hvala na podrsci, nadam se da cemo i u Vukovaru jednog dana vidjeti slican projekt ..  :)
 
Uhvatio sam malo vremena te je visak karbona pobrusen, a onda je na spojeve stavljen kit:
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #117
Kada se ovaj sloj kita stvrdnuo, izbrusen je rucno sa brusnim papirom:
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #118
A sada je na red doslo rastavljanje poklopca.
Karbon se jako zaljepio i bilo je dosta muke oko rastavljanja, medutim kako se nije dalo rastaviti lagano i bez ostecenja.  :'(
Ostecenja nisu nepopravljiva i kada se pukotine srede sa malo kita biti ce sve opet bez greske, ali trebati ce opet malo vise truda nego sam planirao ...
 
 
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #119
Nakon jos malo kitanja i brusenja, sve je opet kako treba.  :)
Poklopac trupa pase odlicno i dosjed je takav da nema nigdje niti malo lufta, i ovdje se sada
osjeti kako drzi vakum ..  :)