Skip to main content

Topic: "Minacro II" (Read 15607 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: "Minacro II"

Reply #15
"Operacija" sa kojom imam najmanje iskustva i koje sam se najviše pribojavao je izrada kabine. Osnovni oblik "isklesan" je od stirodura skalpelom te grubim i na kraju finim šmirglom. Na taj pramodel laminirana je staklena tkanina 2x80gr + 3x50gr. U samu smolu umiješao sam plavi pigment ali mislim da bude svejedno trebalo finiširati špric kitom te obojati.

Re: "Minacro II"

Reply #16
Lijepo izgleda ,kakav pigment koristis za epoxy



Re: "Minacro II"

Reply #19
Minakro je uspješno odradio prve letove, trebalo je dodati 20gr. olova u rep za težište na 60mm i sada mu je težina 948gr.
Nakon prvog leta dodatno sam ublažio pomake elerona , ekspo je sada 30% uz minimalni diferencijal od 15%
i sada je dovoljno miran da ga je užitak voziti.
Pogon: Robbe Roxy 3534 1200kv motor, esc 40A, elisa 9x6" i Lipo 3S 2200mAh. Taj setup je dovoljno jak, može odraditi lijepe vertikale uz visoku konačnu brzinu. Vrijeme rada motora je 8-9 minuta (nakon 8 min. ćelije su na 3.80V..).
Pametno se pokazalo da je ispod na krilu dobar kontrast za bolju koncentraciju.

Re: "Minacro II"

Reply #20
Neznam zasto ali nestale su mi slike na ovoj temi, pa sam si dao truda i ponovo uploadao vecinu 🤔

Re: "Minacro II"

Reply #21
Nestale su zato jer je Wespen šrinkao server ( razumljivo zbog veličine), tako je nestalo i brdo slika na temi MAK Trešnjevka, pa sada izgleda bzvz. Možda i maknem tu temu jer sad nema sadržaj, samo tekst.
samo zemlja je granica....

Re: "Minacro II"

Reply #22
Ako je to tako, onda bez veze objavljujem(o)..kuzim i da je briga za forum te financiranje iskljucivo na leđima Wespena, na cemu mu iskreno zahvaljujem  8)

 

Re: "Minacro II"

Reply #23
Treba za fotke koristiti vanjske servise. Pa samo postati linkove. Malo je kompliciranije ali bar tako ostaju trajno vidljive.

Re: "Minacro II"

Reply #24
Treba za fotke koristiti vanjske servise. Pa samo postati linkove. Malo je kompliciranije ali bar tako ostaju trajno vidljive.

Kužim ali žao mi je svih mojih fotki koje sam ovdje postao (vjerujem da jih nije bio mali broj kao ni mojih tema), a da su mi sad nestale 😥
Uglavnom nema mi smisla vise ubuduce ovdje objavljivati...pozz