Skip to main content

Topic: da li se može koristiti V-bar sa flybarom? (Read 1532 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

da li se može koristiti V-bar sa flybarom?

evo, pitanje na koje ne znam odgovoriti, a postavljeno mi je nekoliko puta ovih dana....

pa bih molio za pomoć onih koji imaju iskustva sa time.....

meni teorija veli da se može, tj. V-bar bi samo dodatno stabilizirao mehanički flybar, a pošto V-bar ima puno opcija za programiranje mislim da ne bi bil problem fino podesiti osjetljivost i ostalo.......

no kak sam rekel nisam probal u praksi, tak da ne znam, tak i odgovaram ljudima  :)

pa bi molil ak neko ima neko iskustvo da podijeli

hvala,
Denis

Odg: da li se može koristiti V-bar sa flybarom?

Reply #1
Zavisi koji V-bar.
Ako je pitanje za pravi V-bar od Mikada, onda je odgovor NE. U tu grupu spadaju jos i Skookumi, Turnigy ...
U one koji mogu spadaju Gyrobot 9000, FMA Co-pilot, Flymentor, Helicommand ...
Ak te koji konkretno zanima skines uputstvo i provjeris ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: da li se može koristiti V-bar sa flybarom?

Reply #2
Teorija kaze da nije dobro koristiti istovremeno dva sustava stabilizacije (osim ako nije cilj povecanje pouzdanosti redundancijom) jer dolazi do interakcija koje nisu pozeljne.
U ovom slucaju Flybar je mehanicki sustav stabilizacije sa svojim dinamicko-aerodinamickim povratnim vezama a V-bar je sa povratnim vezama preko svojih senzora.
Ne zaboravimo da je osim stabilizacije, povecanja performansi (agilnosti) dobrobit V-bara jos i smanjenje otpora koji unosi Flybar sa paddlesima polugicama ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: da li se može koristiti V-bar sa flybarom?

Reply #3
tnx, radi se o turnigy V-baru 600 u ovom slucaju......

prodaval sam ga pa sam imal par upita dal bi išel na helić sa flybarom......