Skip to main content

Topic: RACE RAT (Read 126611 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RACE RAT

Reply #60
racerat manija na pomolu  :D

Odg: RACE RAT

Reply #61
I izgleda masivno napravljeno(ko tenk) :D pa koju težinu očekuješ race-a bez elektronike?


Odg: RACE RAT

Reply #63
Novizagi, u Race Rat maniji sam vec oko 15g, a kako stvari stoje niti sada jos ne vidim kraja tome ..  :)
Isprobao sam sve moguce kombinacije nitro motora do kojih sam mogao doci, bilo ih je bar 13-14 vrsta.
 
Lija, ne ocekujem nista oko tezine, koliko ispadne na kraju toliko ce i imati ..
Nikada nisam imao problema zbog tezine.
Ljudi se previse zabrinjavaju, analiziraju, filozofiraju, teoriziraju, i neznam sta sve ne rade na tu temu ..  :'(
Sa ovim motorima 1g, 5g, 10g, 20, 40g, 80g ..  gore dolje ne igra mi bas nikakvu ulogu.
Meni je bitnije sve napraviti robustno i cvrsto te onako kako mislim da treba, a ne da svaki cas sim-tam nosim model naokolo sa pincetom i pamucnim rukavicama ..  :)
 
Na slikama ispod se vidi otvor trupa gdje dosjedaju krila i kako su spojene ljeva i desna strana trupa.
Zavrsio sam jedan horizontalni stabilizator, raden je od tri sloja 1mm balze gdje su godovi od srednjeg sloja okrenuti za 90 stupnjeva.
Onda je sve profilirano i izbruseno brusnim papirom i ostakljeno sa 50g staklom ... 

 
Inace, Race Rat radim uz put sa Cyclonebirdom. 
 
Sada moram napraviti malu pauzu, jer radim pripremu za kalup Cyclonebirda .. 
 
http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/cyclonebird-elektrojet/
 
 


Odg: RACE RAT

Reply #65
Idu i dvije takve, bez problema.



Odg: RACE RAT

Reply #68
Race Rat leti ok cak i sa samo 150W, tako da neces imati nikakvih problema sa svojim jacim setupom.

Odg: RACE RAT

Reply #69
Ma kad kupujem raketu nek ide ko raketa 8)

[move]wow------wow------wow-----wow[/move]

Odg: RACE RAT

Reply #70
Rubovi otvora trupa su malo potrimani, a staklo po stabilitazoru izbruseno:
 
 


Odg: RACE RAT

Reply #72
5S ili 6S, ovisno o propeleru ..


Odg: RACE RAT

Reply #74
Lija, rjesenje tvog problema je keks.
Uzmi keks !
Vrlo dobra i ucinkovita stvar za poprilicno smanjenje sline je Petit Beurre, a proizvodi ih Kraš: 
http://www.kras.hr/index.php?page=productDetails&productGroup_id=14&product_id=26
Dve-tri kutije na dan su sasvim dovoljne, medutim po potrebi mozes to rastegnuti i na 4 ... 
 
Bez brige, jos malo pa ces kod kuce i oko nje poceti raditi prasinu ..
A uz prasinu naravno ide i jezikova juha, a za smanjenje takve juhe se opet preporuca ....  keks !   :D
 
 
Sutra popodne cu ti poceti raditi elektro verziju trupa za Race Rat.
Mozes vec slobodno poceti nabavljati balzu, styro, i Petit Beurre ..  :)