Skip to main content

Topic: Mlazni pogon (Read 17574 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mlazni pogon

razmisljam o izradi mlaznog motora modela f-22 raptor.
otprilike bi mu dimenzije bile
duzina:1,5m
raspon krila:0,9m
aluminijska konstrukcija

sastojao bi se od 2 mlazna motora
s pokretnim stajnim trapom

zanimaju me vasa misljenja i ideje u vezi toga posto jos nisam nikada takvo sto radio.
mozete staviti linkove od nekih motora za kupnju s dobrim performansama.
ali se zanimam za to da sto manje kupim gotovih djelova  ,tako da bi i sam motor sam konstruirao.




zadnji model koji sam imao bio je f-15.
 nazalost zakazala mu je elektronika te je zavrsio u djelovima  :D

duzina trupa:1125mm
raspon krila: 805mm
tezina:1100g
antena:Mini 6 channels
Servo:8g servo
ESC:25A
Motor:B2040 KV4300
baterija:3S 3000MAH 25C
ventilator:6 paddles 64MM
Potisak oko:1400g

Odg: Mlazni pogon

Reply #1
u planu mi je napraviti 2-3 razlicita mlazna motora i testirat ih do krajnjih granica poput temparature , potrosnje, potiska, vibracija, ubrzavanja ,... problem bi mi bio to sto neznam gdje bi mogao naruciti izradu djelova. i zna li netko kako bi rijesi problem sa pumpom goriva koja radi na podesivim brzinama, i gdje bi to mogao nabaviti.?

Odg: Mlazni pogon

Reply #2
Javi se kolegi Lukasu ovdje na forumu. On je već sam napravio dvije turbine.


Moram priznati da nisam do sada čuo za model s aluminijskom konstrukcijom. Ili se rade u raznoraznim kombinacijama ob balze, špera, stira, stakla, karbona-kelvara. Stvar je u težini modela.


lp


Toni 

Odg: Mlazni pogon

Reply #3
Bilo bi lijepo nam staviti par fotki tvojih dosadšnjih radova, nemamo baš puno prilika vidjeti takve projekte...

Odg: Mlazni pogon

Reply #4
Malo imaš previše potiska s tim reglerom i motorom daj neke linkove i ja bi s 25A 1400g. potiska.

I napiši nešto o sebi u temi predstavite se prije nego kreneš s mlažnjacima i pitanjima.

lp lija

Odg: Mlazni pogon

Reply #5
Pozdrav!
Kontaktiraj kolegu Lukasa, on je napravio dva jet motora u samogradnji.
Po mom mišljenju ti je isplativije kupit gotov motor, možda čak i jeftinije, JetCat oko 3000€ ili jeftina verzija JetJoe-kinez za 1300$ komplet toči, vozi.
Što se tiče alu konstrukcije, zaboravi na modelu ispod 2m raspona, ispada pretežak. Ima u Njemačkoj neki lik Mig 29 koji je građen od alu, ogroman je, nažalost nemam više fotku.
Sretno!

Odg: Mlazni pogon

Reply #6
znam na koji mislis mig 29 bas sam gledao voznju.

// ovo sto odma pocinjem naglo jer nisam jos vidio nijedan hr forum koji se izricito bavi samo rc proizvodima... pa eto  ::)
Iz ZG sam obozavam avione i letenje prije sam radio pirotehnicke rakete sa rcandy gorivom. elektricnim rc avionima bavim se oko 1 god

jako su skupi mlazni avioni ,ali zelim napraviti svoj jer u samom slaganju aviona mi je 80% gušt.
napravio bi ga od aluminija jer nezelim plastiku ,drvo i slicno. motor bi htio sam napraviti jer zelim da bude jedinstveni i nije mi fora dati za nesto 1500 eura pa da ga samo vozim ... neg nesto s cime bi se zanimao neko vrijeme.

Odg: Mlazni pogon

Reply #7
znam na koji mislis mig 29 bas sam gledao voznju.

// ovo sto odma pocinjem naglo jer nisam jos vidio nijedan hr forum koji se izricito bavi samo rc proizvodima... pa eto  ::)
Iz ZG sam obozavam avione i letenje prije sam radio pirotehnicke rakete sa rcandy gorivom. elektricnim rc avionima bavim se oko 1 god

jako su skupi mlazni avioni ,ali zelim napraviti svoj jer u samom slaganju aviona mi je 80% gušt.
napravio bi ga od aluminija jer nezelim plastiku ,drvo i slicno. motor bi htio sam napraviti jer zelim da bude jedinstveni i nije mi fora dati za nesto 1500 eura pa da ga samo vozim ... neg nesto s cime bi se zanimao neko vrijeme.



Pa na kraju krajeva  svrha samogradnje i je vinuti u visinu ono što si napravio. Što će ti investicija od soma i pol eur-a ako stvar ne vidiš u zraku pa valjda kao modelar poznaješ onaj filing kada nešto složiš digneš u zrak i uspješno spustiš pa u tom trenutku ti je model draži od rođene žene, možda nismo svi isti  al možeš ga i samo gledat doma na stolu i uživati. A ovo da bi motor napravio sam, ne znam čime se baviš u životu nadam se samo da ima neke veze sa konstrukcijama bilo čega jer u suprotnom ne znaš u što se upustaš naravno lakše je kupiti i to bi ti toplo preporučio.


Odg: Mlazni pogon

Reply #8
zanimanje mi nije vezano uz konstrukcije ,ali jako dobro znam kako motor funkcionira ,nego nejvise mi je zao sto ni jedan dio nema u hr. -.- ,i da stvar bude jos gora neznam ko bi mi mogao napraviti djelove za motor. kuzis glupo mi je malo kupit gotovo jer kao sto kazes
Quote
kada nešto složiš digneš u zrak i uspješno spustiš pa u tom trenutku ti je model draži od rođene žene
to je to. nego dajte neke ideje oko toga posto se svi vi tima bavite pro.   trenutno razmisljam kakvu bi antenu uzeo za avion i da bi je probao spojiti na sam avion tako da cijeli avion prima signal ,na tome bi sigurno dobio jos kojih 100 m

Odg: Mlazni pogon

Reply #9
trenutno razmisljam kakvu bi antenu uzeo za avion i da bi je probao spojiti na sam avion tako da cijeli avion prima signal ,
na tome bi sigurno dobio jos kojih 100 m

malo si i rekao, barem 150-200m  dodatnog dometa,
i to obavezno 2.4 GHz antenu, skineš izolaciju s kraja i drito zalemiš na aluminijski trup modela,
tako si pokrio 360° oko aviona.  :)

ako slučajno imaš dvije antene na receiveru, jednu odreži, ne smiješ dve zalemiti na isti komad metala.
to samo služi za jedrilice, jer one imaju dva krila a trup od karbona, na to neće lovit lem, pa svaka antena ide u jedno krilo. jasno, i tamo se štukaju da budu mnogo dulje,


i da, baš bezveze što nema dijelova za turbine u HR, čudno s obzirom koliko ljudi para nebo s istima, pa di svi oni servisiraju??
jetpilot, daj reci čovjeku di si našao servis za turbine. znamo da čitaš...  ;D

Odg: Mlazni pogon

Reply #10

Pozdrav, Iz priloženog vidim da nemaš pojima uopće o čemu pričaš tak da zaboravi.
Bilo je već tu mudraca kojima je bil najveći problem gdje će servisirat turbinu, a zec je još bil daleko u šumi.
Na kraju se zatresla brda i rodio miš! NHF

Odg: Mlazni pogon

Reply #11
zasto nebi mogao dobiti 100m ako antene vec sama antena daje signal 500m ?
imalo bi puno vecu povrsinu -.-
bar sam tako vidio da rade.

Odg: Mlazni pogon

Reply #12
zasto nebi mogao dobiti 100m ako antene vec sama antena daje signal 500m ?
imalo bi puno vecu povrsinu -.-
bar sam tako vidio da rade.

Ma ne slušaj ti ove lajbeke.
Maximalno kaj su napravili su razno razni modeli koji lete i nekakve FPV kaj ti ga ja znam kaj.

Evo tebi jedna prava antena pa možeš probijati zvučne zidove po Europi.
Jedino si nabavi modul za 80m ( 3.5MHz ) i nemaš beda a na model 1/4 lambda tj. 20m obične žice i peri.
Turbinu ionako nije teško napraviti, za dijelove pitaj u Gavriloviču.

http://www.youtube.com/watch?v=iOdhneE3l6Q&feature=related

Odg: Mlazni pogon

Reply #13
e ma o tome ti ja pricam da.  :D da ga vozim po cijeloj europi  :D