Skip to main content

Topic: Mlazni pogon (Read 17576 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Mlazni pogon

Reply #32
tip turbine aksijalni jel mogu vecu iskoristivost dobit. zasto bi pricao  kad se samo sprdate
zasto nebi korsitio svijecicu

a ona popularna tema od onoga jet frika  na zadnjem postu onaj motor je uzas i gubi sigurno 40% snage
jer mlaznica igra veliku ulogu

Odg: Mlazni pogon

Reply #33
Ajde dečki 'oladite malo... neda mi se glumiti Atilu i moderirati ovo. Tko od vas nije kao klinac maštao ?
U mom razredu svi su dečki htjeli biti piloti, a sve cure stjuardese...na kraju ja sam ispao jubito-pilot, a ovi drugi - tko zna!
Damir

ja sam sanjao kako XoX stjuardese ..  ;D

no opet.. nije nimalo neobično što jet like teme završe ovako. U stvari, problem je što je bilo par ovakvih tema bez nekih rezultata.
Naravno, bila je i jedna konkretna gdje je prikazan i model turbine. Možda ne bi bilo loše staviti par linkova na airframe od jet modela po 10 K €, i opremu
(uz kalkulator na HRK, sa nekom tablicom otplate baziranoj na nekoj prosječnoj plaći u hr) pa ljudi uspiju odvagnuti da li uopće ima smisla otvarati takvo nešto ili otvorit SF podforum. :)

doduše postoji puno prizemnija alternativa Jet motorima, a to je pulse jet, samo za to moraš ili imat malo veće špekule ili bit malo vudren u glavu. :)

Odg: Mlazni pogon

Reply #34
10 Lb Thermojet Valveless Pulse Jet Engine
gdje je ovome usis?

ali nevjerujm da bi ovo tko htio u svom avionu posto se to ovako uzari.
a jednostavno je ali ako zelis da leti treba se puno mucit. a ovdje uvjek mozes napredovat i stalno treba prakticirat da bi se sto uspjesnije iskoristila snaga takodjer ove na internetu mlaznice mi se bas i ne svidjaju. ali svejedno nisam siguran da bi to htjeo drzat blizu goriva.

Odg: Mlazni pogon

Reply #35

gdje je ovome usis?


radiš jet motor a ne vidiš usise na pulse jet motoru na filmiću koji si sam linkao? (2 cijevi koje se nisu užarile, kroz njih osim zraka ulazi i gorivo)
hmmm jesi li sigurno upoznat sa radom tih motora,
mislim, trebao bi znati neke osnove prije nego se baciš u trošak i kupiš svjećicu  ;D


Quote
ali nevjerujm da bi ovo tko htio u svom avionu posto se to ovako uzari.

stvarno, pa kako lete uopće,
ja mislim da to ne leti nikako... ovo mora da je EDF u igri  :D

RC Twin Pulse Jet

Odg: Mlazni pogon

Reply #36
znam ali kako mu je napravljen usis da ne baca natrag natrag plamen

Odg: Mlazni pogon

Reply #37

gdje je ovome usis?


radiš jet motor a ne vidiš usise na pulse jet motoru na filmiću koji si sam linkao? (2 cijevi koje se nisu užarile, kroz njih osim zraka ulazi i gorivo)
hmmm jesi li sigurno upoznat sa radom tih motora,
mislim, trebao bi znati neke osnove prije nego se baciš u trošak i kupiš svjećicu  ;D

Tomislave, krivo objašnjavaš......  pošto si docc trebal bi objasniti.... usis mu je na ustima, ispuh na dupetu, a sigurnosni ventil na pimpeku

PULS jet je prijatelj u ormaru  ;)

Odg: Mlazni pogon

Reply #38
osovinica za motor istokarena, svijecica kupljena, u sub ili uto dolazi elektronika za svijecice... ali posto vas ne zanima

Odg: Mlazni pogon

Reply #39
da li ima mogućnost stavljanja filtera na thread?