Skip to main content

Topic: Sukhoi PAK-FA (Read 2573 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Sukhoi PAK-FA

Reply #1
Zasto se navod da je Indija ucestvovala u razvoju?
Ja imam informaciju da ce Indija da kupi odredjenu kolicini "izvozne verzije" tog aviona i da je u razvoju
"ucestvovala" iskljucivo finansijski....
Ili moram da revidiram izvor informacija...
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Sukhoi PAK-FA

Reply #2
Ima nekoliko stranica na forum.hr al mi se nije dalo sve to citat. Mozda tamo nesto pise.
Indija je prije jedina sastavljala ili proizvodila mislim SU 27, pa je za ocekivat da ce zbog tako stecenog iskustva imati neke svoje posebne zahtjeve i tako ucestvovati u razvoju, a sto se investiranja tice, mislim da su i za to vise nego sposobni. Oni sigurno planiraju imati vise nego jednu eskadrilu ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Sukhoi PAK-FA

Reply #3
Indija nabavlja vjerojatno nove eurofigtere Typhoon II i to ako me sjecanje sluzi neki 180 ak komada, jos su u izboru ostali mirage rafale . Razmislja se da odustanu kompletno od zajednickog razvoja sukhoi-a, a i opcenito se prebacuju na zapadno naoruzanje. Evo koga zanima clanak o Indijskim planovima sa avijacijom http://www.munitio.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=430:indija-najavljuje-poveanje-mmrca-narudbe&catid=28:zra&Itemid=56 Sve u svemu postaju respektabilna sila i neka protuteza kini na istoku.

A i ovo je lagano zanimljiv clanak , prije nezamislivo, a danas smo dozivili od rusa da sami priznaju da trenutno nisu u vrhu  http://www.munitio.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=412%3Arusija-e-kupovati-zapadno-oruje&catid=45%3Akratke-vijesti&Itemid=56

Edit:
Neznam zasto stavlja tocku na kraju link-a kada ga se otvori, ali ako link ne radi pobrisite tocku na kraju .


Odg: Sukhoi PAK-FA

Reply #5
Ne vjerujem da ce rusi kupovat zapadno naoruzanje. Kao sto novinar kaze mozda se radi o pritisku na ruske KB-e da se bolje potrude ispunjavati moderne tehnicke zahtjeve.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

 

Odg: Sukhoi PAK-FA

Reply #6
Slazem se tu sa tobom, godinama jedino sto su donekle izvozili i proizvodili je bilo oruzje. Ali ovo je stvarno zanimljivo kao priznanje da nisu u vrhu, nisam to nikad ocekivao od njih, nekako mi se cini da mozda zaostaju i vise nego sto mi mislimo i sto zele priznat javno u odnosu na zapadne sustave, a vjerojatno vec kasne i za kinezima.