Uh, iskreno mi je žao što se to dogodilo kolegi. Pouka svima.
Nego punjenje smo dobrano apsolvirali. Žac ti si natuknuo meni problematičnije - skladištenje - a na primjeru koje je iznio Robi pokazalo se možda još i po život opasnije, jer lipice su vjerujem ponajčešće skladištene uglavnom u našemu životnom prostoru.
Konkretno pitanje - je li lipo safe bag dovoljan za držanje lipica u životnom prostoru ili bi ih trebalo staviti u bag pa onda u još neku za tu potrebu napravljenu siguronosnu kutiju od vatrootpornog materijala? Naravno tu mislim na ispravne batke propisno balansirane na storage 3.85 V po ćeliji, nenapuhnute, neoštećene - takve naime treba što prije po propisima zbrinuti, nekoristiti. Možda sada pretjerujem, ali dolazi zima, letjet će se puno manje i batke će nam manje biti na oku. Ako netko već ima slična rješenja bio bih zahvalan.
lp
Toni
Mislim da je lipo safe bag prividno rješenje. Namjenjen je za punjenje baterija i storage, ali to ne znači sigurno da će jedan bag izdržati 5 baterija po 4000 Mah..
Definitivno mislim da je krajnje rješenje metalna kutija sa lipo bag-om. Za zimu stvarno nisam siguran, mi smo vozili noćne letove u sred zime dok su pigvini padali u trans od zime.. (-10 -15) i baterije nisu nikad bolje radile.. mislim da im je naprotiv glavni neprijatelj toplina.
Eh da... još jedna stvar.. koju valja imati na umu.. safe bag , istina nisam stigao isprobati u živo, ali mislim da može podnjeti određenu količinu baterija i da može spriječiti da baterija u svojoj reakciji ne odleti nekamo dalje i zapali nešto. No gledajući po dosta filmića i taj safe bag nagori od topline. Tako da iako se pune i čuvaju u safe bagu, postoji vrlo velika šansa da se površina ispod safe baga od temperature zapali.
Vjerojatno je to razlog što uz safe bag u instrukcijama napominju da se moraju puniti 1.5 metar od zapaljivih površina i tvari.
Čisto da netko ne bi mislio da je safe bag ultimativno rješenje pa počeo puniti na kauču