Skip to main content

Topic: Moj prvi susret sa Radio Kontrolom ! (Read 7280 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj prvi susret sa Radio Kontrolom !

Reply #15
bilo je to davno,i Tito je bio živ.ja,Krasni, i ostala ekipa delamo cirusa,lahora,pipera, kanjca ,iz svoje bukse Reno nam daje upute kak da brusimo kak da lakiramo,a ja ispod stola listam playboj koji sam maznuo Reneku,i to je bio moj prvi susret s kontrolom,samo kontrolom.a onda je Tito umro 8)

Mirt i ti imas cini mi se dugi  Modelarski Staz ?
nisi odavno Pionir ?
preko 30 godina.učio od najboljih.

Tada si poznavao Tom Pruknera ?
kako ne,PRUKNER, KMOH,OBAJDIN,VEŠLIGAJ ,IVANČEK,ZEMAN ,sve su to bili a neki koji su još živi, najbolji modelari 8)

Odg: Moj prvi susret sa Radio Kontrolom !

Reply #16
Da,da,Mirtek i ja smo se upoznali u "Narodnoj tehnici",CTOM Dugave (centar tehničkog obrazovanja mladih) koja je radila od 1982,kada su i naseljene Dugave.Centar se inače preselio iz Trnskog,a i sam sam učestvovao u uređenju prostora.

Inače,prvi susret sa modelarstvom mi je na proljetnom Velesajmu kada su bile manifestacije "ZNAM-HOĆU-MOGU" pa su bili izloženi RC modeli.
Nakon toga sam upoznao Neca koji je palio motoriće na klupici pred neboderom u Utrinama,a prvi model "Parat" od Robbe-a kupio na skijanju u nekom selu u Austriji.Negdje 79-80-te.

Model smo ljepili na stubištu nebodera u Utrinama,a obljepio ga samoljepljivom bijelom tapetom iz Kemoboje ;D ;D ;D

Dok sam jednom nosio avion po naselju,sreo me Dado Obajdin i tako je to krenulo...

Prvi let na Lučkom,stanica Graupner-Varioprop2014,motor HB 15.Let je trajao 10-tak sekundi :-X

Tamo sam kupio od Mladena veliku jedralku 3,20m i s time se naletio!Inače,na Lučko smo Nec i ja iz Utrina išli biciklima!!!

Eto!

Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian