Skip to main content

Topic: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D (Read 5792 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Pozdrav,

ovako stoje stvari. Desilo mi se dva puta, prvi puta sam mislio da sam lud, ali danas sam se uvjerio da nekaj ne stima.

Dignem helic u hover i doslovce nakon par seknudi mi se "prevrne" na desnu stranu tj, mozda desno i naprijed. Ista stvar mi se desila i prije jedno dva tjedna, ali reko ajde mozda sam toliko fulao sa komandom. Doslovce kao da si je napucao skroz do kraja. Danas to nije bio slucaj pa iskljucujem pocetnicku pogresku.

Ono sto je meni palo na pamet je servo (Henge D922MG)..ali nakon prvog pada slozim helic i sve sljaka najnormalnije do danas. Spalio hrpu baterija u medjuvremenu. Danas nakon crasha nisam vise letio jer me jednostavno frka da ne popizdi nesto drugo.

Imam Spekrum DX6i stanicu sa orange prijemnikom. On je smjesten unutra, ali antena nigdje ne dodiruje karbon. Sad vidim da dodiruje stangicu koja je povezana sa frejmom i stabilizatorom, mze li to biti jedan od uzroka?

Ako netko ima bilo kakav savjet prije nego krenem u nabavku novih servaca, prijemnika bio bih zahvalan...

T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #1
Mirac, ta štangica ti je od karbona (misliš na tail support rod?)
MAK Zapad

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #2
Da na tu stangicu mislim..pa jedno vrijeme sam antenicu imao spojenu sa tom stangicom da ne strsi  ::)
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #3
Uglavnom antena ne bi smjela imati dodira s karbonom, a taj support rod je karbonski.
MAK Zapad

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #4
Hm..lako moguce da je do toga jer meni definitivno dodiruje karbon. Moram vidjeti kako ju sloziti da ne dodiruje..
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #5
Hm..lako moguce da je do toga jer meni definitivno dodiruje karbon. Moram vidjeti kako ju sloziti da ne dodiruje..

...Sigurno ti nije do toga.....
3 x rc helikopter :P


Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #7
Kupi Futabu  :)  :P
MAK Zapad



Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #10
provjetri si konektor od servača , i kabliče
dx9-xd8-gobac630

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #11
Što se zapravo dogodi ako je antena u dodiru s karbonom?

Napred i desno, onda je valjda prednji servo desno na swashu. Pomakni njega nekud (dolje) i heli ide napred desno, ako je dva puta na istu stranu.
Možda je servo dao svoje? E sad ti budi siguran kaj je? :D :D

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #12
Što se zapravo dogodi ako je antena u dodiru s karbonom?



....koliko ja znam pada osjetljivost sistema, najvjerojatnije i domet, no ne vjerujem da ce bas rezultirat specificnim "glitch-em" kao sto je opisano....ko ce znat.


3 x rc helikopter :P


Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #14
Što se zapravo dogodi ako je antena u dodiru s karbonom?

Napred i desno, onda je valjda prednji servo desno na swashu. Pomakni njega nekud (dolje) i heli ide napred desno, ako je dva puta na istu stranu.
Možda je servo dao svoje? E sad ti budi siguran kaj je? :D :D

E to je ono kaj mene muci  :)..a neda mi se bas igrati pa cekati kad bu se ovaj sjetio pasti. Planirao sam raditi upgrade servaca za koji mjesec, ali mislim da ce to biti jako skoro..

T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com