Skip to main content

Topic: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D (Read 5778 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #15
A koji jesu sada? Bed je što možeš zamijeniti danas a nemora biti da je to to.

To su helići ;) Zato ih volimo.

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #16
Miiiiiiiraaaaaaaaaaac - eto prilike da uzmeš dobre servače za flybarless  ;)

Po meni je do stanice, nagađam... Ne vidim drugog razloga da bi radio takve manevre sam od sebe...
MAK Zapad

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #17
prije nego raskopaš otpoji motor od esc a i probaj ail i ele sa dodavanjem i oduzimanjem throtela.... u međuvremenu probaš cimati žice i vidiš dali u kojem ternutku kaj popi...di
tak sam ja na svojem otkril jedan konektor koji je sviral svoju politiku ,  helič je jednostavno trzal na stranu, svaki put kad je servo stal bez signala (a imal je napajanja) išel je u srednji položaj ..... pa to onda nije zgodno
dx9-xd8-gobac630


Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #19
prije nego raskopaš otpoji motor od esc a i probaj ail i ele sa dodavanjem i oduzimanjem throtela.... u međuvremenu probaš cimati žice i vidiš dali u kojem ternutku kaj popi...di
tak sam ja na svojem otkril jedan konektor koji je sviral svoju politiku ,  helič je jednostavno trzal na stranu, svaki put kad je servo stal bez signala (a imal je napajanja) išel je u srednji položaj ..... pa to onda nije zgodno

Hvala na savjetu..budem probavao sve zivo i nezivo. Ma problem je sto se desilo u dosta velikom razmaku. S obzirom da sam pocetnik jos mi je teze detektirati sto ga muci. Npr kad odem malo vise i vracam se prema natrad i dole helic doslovce vuce u desnu stranu, ono treba ga zesce popravljati..
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com


Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #21
Sad smo off topic, piše jedna 450-tka. Ja mislim da je stvar u heliju. Uzmi Tarot vidiš da kosi šikaru po king krosu inverted i nema beda. A ostali se raspadaju sami od sebe.

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #22
Sad smo off topic, piše jedna 450-tka. Ja mislim da je stvar u heliju. Uzmi Tarot vidiš da kosi šikaru po king krosu inverted i nema beda. A ostali se raspadaju sami od sebe.

Nece se valjda admini ljutiti sto malo offtopicharimo :-D..ma na ovom mom ima fakat svega i svacega. Citam malo o ovome i ima toliko mogucih scenarija da je to prestrasno. Nema druge nego lagano u istragu  >:(
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #23
Sad smo off topic, piše jedna 450-tka. Ja mislim da je stvar u heliju. Uzmi Tarot vidiš da kosi šikaru po king krosu inverted i nema beda. A ostali se raspadaju sami od sebe.

Ne raspadaju se ako hoveraš, s dobro podešenim HK-om na headspeedu 2500 možeš hoverat godinu dana da niš ne mijenjaš, drugo je kad ga rašarafljuješ u zraku, IMHO
MAK Zapad

 

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #24
Kad vec danas ke*am po forumu onda ajde:)..

Mirac, mislim da je problem u servacima tj. u jednom od "aileron" servaca(jer ti je helic u oba slucaja krenuo desno i naprijed). Imao sam isti henge na repu(jako kratko) sa hk401 i ful mi se cudno ponasao znao je sam od sebe skociti do ekstrema i odmah se vratiti nazad.Odmah sam promjenio servo, ziro nedugo nakon toga pa nisam bas isao istrazivati u cemu je problem.

Na jednom jako slicnom servacu(isto kuciste, druge specifikacije, isti kabel) mi je ispala signal zica iz plasticnog konektora za prijemnik(naravno gubio kontakt i poceo se blesirat) tak da provjeri i to.

Ne vjerujem da ima kakve veze sa prijemom(osim ak nemas jako cudno namjesten failsafe). Provjeri tak da iskopcas motor upalis stanicu, ustekas helic, ugasis stanicu.
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #25
Ne raspadaju se ako hoveraš, s dobro podešenim HK-om na headspeedu 2500 možeš hoverat godinu dana da niš ne mijenjaš, drugo je kad ga rašarafljuješ u zraku, IMHO

upravo to!
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #26
Kad vec danas ke*am po forumu onda ajde:)..

Mirac, mislim da je problem u servacima tj. u jednom od "aileron" servaca(jer ti je helic u oba slucaja krenuo desno i naprijed). Imao sam isti henge na repu(jako kratko) sa hk401 i ful mi se cudno ponasao znao je sam od sebe skociti do ekstrema i odmah se vratiti nazad.Odmah sam promjenio servo, ziro nedugo nakon toga pa nisam bas isao istrazivati u cemu je problem.

Na jednom jako slicnom servacu(isto kuciste, druge specifikacije, isti kabel) mi je ispala signal zica iz plasticnog konektora za prijemnik(naravno gubio kontakt i poceo se blesirat) tak da provjeri i to.

Ne vjerujem da ima kakve veze sa prijemom(osim ak nemas jako cudno namjesten failsafe). Provjeri tak da iskopcas motor upalis stanicu, ustekas helic, ugasis stanicu.

Nek ja malo i zahladilo pa da i ti visis na forumu :-D

Znaci i ti pucas na to da je servac. Meni je to nekako jedino logicno s obzirom da se desilo ba potpuno isto.

Budem probao i ovu foru sa failsafeom..

Mislim da cu "riskirati" pa krenuti u nabavku servaca, ako i nakon toga bude kenjkao onda malo po malo..samo da ne bude zadnja stvar sa popisa :-D

U svakom slucaju tnx na tipovima.
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #27
Ne vjerujem da ima kakve veze sa prijemom(osim ak nemas jako cudno namjesten failsafe). Provjeri tak da iskopcas motor upalis stanicu, ustekas helic, ugasis stanicu.

Evo probao i to..sve ostane na mjestu nakon iskopcavanja stanice.

EDIT: provjerio  sve zice na konektorima i sve ok.
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #28
Moze biti i BEC, ali prije servo.


Kad se zgrije ili je pod opterecenjem umre...
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Jos jedna 450-ka treba pomoc :-D

Reply #29
Moze biti i BEC, ali prije servo.


Kad se zgrije ili je pod opterecenjem umre...

Desilo se u dva razlicita slucaja, jednom nakon jedno par min hovera, a jucer odmah nakon spoola i dizanja od poda. Budem ovih dana zadjorao servace sa istima pa da vidim kako ce se ponasati. Bilo bi mi zao gore nakalemiti neke skupe pa da ih razvalim, ako nije do toga.
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com