Skip to main content

Topic: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta (Read 2539 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Ne uspjevam odsarafiti prop ucvrscen s treadlockom,
pokusao fenom zagrijati ali nije dovoljno, steglo.

Koliko jako smijem zagrijati, tj kako da popusti?

Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #1
Jel to onaj crveni? Ja ako nema plastike u blizini upaljačem zagrijem.

Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #2
Nije crveni ali drzi,
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=10959

navoj 4 mm i prop spinner oko 18mm navoja, stavio da ne odfrkne, nisam ocekivao da tako jako drzi,
na 3mm navoju matica sam mogao odsarafiti ali ovo je dugacko i ocito se dobro razmazao i steglo.

Pokusat cu s upaljacem, ili ostaviti dok elisa ne strada ili nesto drugo.

Htjeo skinuti da izbalansiram provjerim elisu i malo da experimentiram s drugim velicinama.

Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #3
Lemilica FTW
MAK Zapad

Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #4
sto ce ti na propu TL? eventualno ako je pusher pa se motor vrti u suprotnom smijeru, ali nisam cuo da se nekome otegnuo niti tako. cak ni na nitracima ne koristim TL na propu, nikad se nista ne otegne osim ponekad prilikom paljenja, ali tada sila djeluje u smijeru otezanja matice, a dok motor radi sila djeluje u smijeru zatezanja, isto je slucaj s elektro setupima.

inace umjesto TL-a za sarafe na trapu i montiranje motora koristim lak za nokte, nikad ne popusti, a lako se otegne.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #5
Stavio preventivno u strahu da ode, no sada kada ne mogu skinuti zazalio.
Sto je najgore imam i na jednom modelu privremeno obicnu elisu a treba foldable ( stavio dok ne rjesim mount).


Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #6
180 Co bi trebalo biti dovoljno da pust  ::)
 
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #7
Ma mucim se vec dosta danas, uspio malo popustiti nakon grijanja upaljacem ( jedno 1-2mm elisa slobodno se vrti ali stalo dalje), no sada ne mogu dalje nemam s cim drzati cvrsto motor,
navoj ne popusta a motor se okrece, pokusat cu sutra s necim cvrsce drzati, s kljestima sam samo jos izgrebao.

Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #8
dobra stvar je što se to sve da skinuti dole s motora preko 3 inbusa ako oštetiš navoj ili saviješ...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14501__NTM_Prop_Drive_35_Series_Accessory_Pack.html





dakle, ako ništa drugo ne uspije, prereži fleksericom vrh iznad elise, pa skineš elisu s osovine, odšarafiš 3 inbusa,
i pukneš gore novi dio.

za prvu ruku ako nemaš rezervni adapter, možeš i progurati osovinu klasično,
(pošto je to pusher konfig. ne treba ti ni zazor na osovini, jer se cijelo zvono nabija na ležaj u letu, u tvojoj pusher varijanti, a ne da se čupa kao na nosu modela....
imaš to i na filmiću za FPV X8 model, lik s rukom samo natakne zvono nakon izmjene propa, nema nikakvih osigurača)

pa se loviš s folding spinnerom na njegovu 4mm osovinu... vjerujem da takav spinner i imaš,
a ne za ovako debelu(6mm osovinu)


Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #9
I to su opcije, vec mi putuje jos koji accesories pack,
imam folding 4mm i dao sam da mi obruse jedan accesories pack na 4mm da ne moram osovinu okretati ( to mi je za foxa-a),
bit ce sve rjeseno, ali nisam ocekivao toliko problema i potrebne sile za skinuti, kad padne i pukne nije mi zao ali kad je citavo mi zao.

Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #10
Ja čistim s alkoholom matice i šarafe od threadlocka nakon skidanja i ponovnog zašarafljivanja, u biti od masti, ali često skine se i svi ostatci threadlocka.
Probaj ga još omekšati s alkoholom.

Ako to ne uspije stavi alkohol pa onda zapali :D :D :D Bude se ziher otpustio (naravno to činiti ne)

 

Odg: TL-242 Thread Locker drzi i ne popusta

Reply #11
Kraj borbe, nije popustio thread lock ali je navoj,
na drugom modelu ne skidam dok nesto ne ode ( u planu foldable ali neka ceka), sto je najgore skidao da provjerim elisu a ona dobro izbalansirana i nista joj ne fali.