Skip to main content

Topic: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8 (Read 128237 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #240
Bemu miša...u startu sam mislio da se to tebi desilo...
Ne izgleda baš lijepo ali dobro je da si stavio da se zna koliko može biti opasno :/
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #241
kazem ja, da trebaju rukavice za takav stroj 8)

OD KARBON-KEVLARA!!! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #242
rebuild X8-ice,
idu manja glavna serva, digital+metal gear, nebitno na ovom modelu ali duplo brži od prošlih, ušteda oko 50 grama
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19958___Corona_DS329MG_Digital_Metal_Gear_Servo_3_8kg_32g_0_11s.html
ne stavljam serva u vinglete jer te kočnice nisam ni koristio a dodaju oko 40 grama ukupno
novi Storm OSD s malom modifikacijom ožičenja da ne izgori kao prošli
DIY Arduino PPM dekoder
MPX konektori u krilima - pa se krila samo nataknu na model a svi podaci idu kroz njih
(lijevo krilo: servo+ 12 kanala s prijemnika + RSSI vod, desno krilo: servo + FPV odašiljač)
nova FPV kamera BEV-WDR750 700TVL OSD control, ubojito oštra slika a ima i dosta opcija za štelanje ako zatreba.
+ GoPro3 Black za HD zapis
i jasno GPS tracker sa svojom batkom

pošto je
gopro lakša oko 30 grama,
na glavnim servima štedim 50 grama, vingletima oko 40,
model bi mogao biti lakši od prošlog za 120-130 grama.
na 3.5kg nije puno, no veseli :)

najviše me raduje činjenica da neću morati pikati sve one kablove, već samo uštekati krila i u zrak.
kao da se radi o jedrilici, a u biti natovaren FPV model s razmaknutom opremom na vrhu svakog krila.
takve setupe baš nisam viđao okolo radi komplikacije oko ožičenja, no meni se sviđa jer tako sve bolje radi.


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #243
Tomislav imaš li možda sliku tog MPX konektora ili neki link da to bolje vidim
Hvala

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #244
Stalno taj Tomislav dize ljestvicu višlje, sad i ja moram nabaviti pokrivač za krevet se tigar uzorkom!!!


NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #246
Nisam ulovio ranije, kaj ti je zgorio Cyclops nova? Uslijed čega?

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #247
Nisam ulovio ranije, kaj ti je zgorio Cyclops nova? Uslijed čega?

Ja mislim da je onaj dan kad je bacal petarde s modela onda se nekaj zdimilo iznutra

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #248
2 jarun75, linkao ti je srepfler,
to ti je uobičajen konektor kod jedriličara,
ali sam uspio kroz tih 6 pinova progurati ovo sve za fpv,
i što je najbolje radi za 10 :)

točno, stari OSD je vrisnuo onog dana kada smo se zezali s petardama,
prilikom spajanja batke, di nemaš što fulati, ne ide naopako niš.

no dogodilo se više toga od tada....

osd ima grešku u dizajnu i vod za masu je pretanak,
i onda ako se koristi jedan napon za motor, a drugi za FPV
(ja koristim 4S batku a linearni spušta na konstantnih12V)
taj vod ne može hraniti čip i onda on vrisne...

ok vrisnuo čip, kinez šalje novi, ali ne mogu se ja strpiti pa kupujem novi iz UK za 180kn da stogne prije,
pa letim bez RTH-a stari OSD u međuvremenu,
e to me onda koštalo puno previše, X8 je tako odletio na drugu stranu sljemena.
i jasno prekinula se video veza u trenu, to je priča za sebe,
recovery akcija i probijanje kroz duboki snijeg i strmine nekih 2 sata, pa onda nazad... ne ponovilo se.

novi je spreman i bit će maiden uskoro :)


na 1:49 vidiš kako mi se OSD počeo gasiti,
pa mi to privuklo pozornost,
i ko za vraga baš tada u sekundi nailazi oblak i prekriva cijeli vrh medvednice, ne vidi se toranj više, od tada pa do kraja leta  ???
tada to nisam skužio pa sam brijao da sam i dalje na ovoj strani brda, prčkam po stanici i gleadm zašto se OSD gasi i pali sam..
i samo pičim ravno... a u biti sam ga sa skoro 6km od sebe već dobrano prebacio...
i tako se izgubio line of sight i dalje se zna.... fiju... dobro da nije završio u zagorju negdje  :D  ;D

očito je gore puhalo tako jako kada je nosilo oblake tom brzinom,
da je preokrenulo model čim je ostao bez komandi, autopilot je bio izgoren tada.


Joint Item2

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #249
NEMOJ ME J... Pa to nam pisi majstore, to je prava avantura!!! Ne veselim se tvojoj nesreci ali to je pravi triler a ne novi konektor! :)

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #250
pa letim bez RTH-a stari OSD u međuvremenu,
e to me onda koštalo puno previše, X8 je tako odletio na drugu stranu sljemena.
i jasno prekinula se video veza u trenu, to je priča za sebe,
recovery akcija i probijanje kroz duboki snijeg i strmine nekih 2 sata, pa onda nazad... ne ponovilo se.

novi je spreman i bit će maiden uskoro :)

Kad ti se to dogodilo ?  ??? ??? ???
Sreća je kaj si ga našel i da nije padal snijeg  ;) ;) ;) ;)

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #251
Fala bogu da si imao gps lokator!!
Jel bio na drvetu ili u snjegu?
Kak je izgledalo mjesto nesrece?!

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #252
bio je rasut u dijelovima po snijegu,
gopro je zveknula u drvo ravno, rasula se, tražio sam je oko 10 minuta po snijegu skupio sam skoro sve dijelove, od sada letim samo s kućištem onim.
fpv kamera također rasuta, od nje imam samo PCB sa senzorom ako nekome treba,
jedna batka se zapalila jer je izletila van i lupila u nešto, druga je ok jer je ostala u modelu
fpv tx je visio s komadom krila i kabelom na grani pa sam ga gađao grudama dok nije pao, antena se uništila
prijemnik je bio nekih 20m dalje s drugim krilom, motor i prop čitavi, kao i regler,
servači živi(metal gear, 9kg) ali ne bi letio s njima više...

a povratak nazad... planinarim na Sljeme svaki vikend, bio i jučer, to nije problem, kao šetnja u parku naspram ovog
probijanja kroz borovinu i strmine s modelom u dijelovima, prestrašno... zato ću od sada letit samo ako sve radi   8)  neš ti zaključka  :D

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #253
Luda avantura! Skupa avantura! Mogla se i šuma zapaliti od te lipice! Sve u svemu prava havarija! Ne desilo se vise nikome!!

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #254
Bilo bi dobro da uvijek imaš nekog da leti zajedno s tobom, formacija od dvoje...jedan iza drugog izmjenjujući položaje...
tako bi ovaj drugi mogao vidjet ak se nekaj čudno počne događat sa prvim modelom i eventualno ga ispratit do landingzone/crash site :(...
moj FPV Zagi još nije spreman...čekam OSD od eagle tree da dođe na HK(valjda bude sad u siječnju)i onda u veljači kupujem Rangelink...
a dotle će valjda i groundstation bit kompletiran  :), i normalno prvo obavit par trening FPV letova na manjim udaljenostima.
Dotle će se i vrijeme popravit jer ove recovery akcije po snijegu i šumi mi nisu baš privlačne.
Sad vidim da je odvojeni GPS lokator MUST HAVE jer kad OSD rikne badava ti GPS lokacija preko OSD.

Aj dobro bar si skupio sve dijelove nazad pa makar s metlom i lopaticom  :D ...joke NOHF
http://hk.rc-international.info/swarm/skillah
http://www.youtube.com/user/scorpiokillah
-----------
Zagi, Quadcopter X666(lost :( ), QR ladybird, Multiplex Gemini :)
T9X, T9XR