Skip to main content

Topic: kako odabrati propeler? (Read 6228 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kako odabrati propeler?

pozz.
kod slaganja ili preradivanja modela, kako odabrati propeler koji je optimalan za avion?
dakle pitanje je sljedece, stari i ja smo na njegovom brodu mjenjali nes na kopcama pa sam se naso zapleten u formule i programe za izracun propelera.
jel ima nekakva metoda koja uzima u obzir tezinu povrsinu snagu i br okretaja za dobivanje idealnog propelera? znam da uz sve to jos ide i profil i sto sranja al ovak bar znas oko cega se muvas dok eksperimentiras.
thnx
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #1
Jel elektro pogon ili?

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #2
je
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #3
jedina uspjesna metoda je isprobavanje dok ne nades sta ti pase

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #4
Koji motor imas,koju bateriju,koji esc?

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #5
ecs 80a
lipo 3s 2200 35s
           4000 30s
motor ne znam tocno jer je rabljen. zelen je :)
avion 115cm raspon
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #6
Aaa xD ja kuzio da ti trazis prop za brod posto si pisao nesto u vezi broda,sry,glup sam.
Nego kolko ti je otprilike tezak taj avioncic

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #7
1.5 - 1.7
ovisi o bateriji.
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #8
postaj neku sliku motora i modela, ovako tesko mozes dobiti konkretan savjet bez da se vidi koji je tip modela

ova tezina je prilicno velika za takav raspon, bas me zanima kak izgleda model

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #9
eo sam da dodem doma. fotkam i postam
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #10
krivo sam rekao, raspon je 137, a motor je hyperion hp-h3025 10
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #11
 znači heli motor u avionu, hm...


ja bi odokativno rekao 10 ili 11x5?

pretpostavljam da si probao malo googlati


 

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #13
uvik se moze obojat u zeleno

Odg: kako odabrati propeler?

Reply #14
hm...ovo bi i mene zanimalo......ja na svoje modele stavljam ili 8x6....ili.....9x6.....
raspon krila je uvijek oko 1.1 m do mislim da mi je na beaveru 1.3m......ali on je još u sastavljanju.....i bf109 i piper i zagi....lete uredno.... samo lomim elise k'o da su kifle......jer ne slećem na toćkove......ali dobro....
zanimalo bi me kako odabrati adekvatnu elisu s obzirom na pogon i težinu modela. Imam neki program u koji upucaš motor,esc..i dr pa ti on da grafikon i neke elise ...ali iskreno neznam s njime raditi.