Skip to main content

Topic: DJI ZEN-MUSE (Read 9905 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #15
Ma djeluje super al opet je to ful skupo a o tome smo pisali u jednom drugom tredu. To je 3500 dolara samo za gimbal bez davanja. Gimbal koji je ograničen na dva aparata s kojima većina producenata neće biti presretna. A drugo je što isključivo radi samo s DJI WMK. E, sada kada se to zbroji dolazimo opet do kojih 6+ tisuća dolara samo za stroj. Kada izađe verzija za veće fotiće očekuje se cijena i do 5 tisuća dolara samo za gimbal. E, sada, ako smo i dalje hobisti!? 
lp
Toni
 

nema na tom gimbalu nista hobi, pogotovo ne cijenom
ja imam frizirani GH-2 i mogu ti reci da se hrpa kamera od 30-30 hiljada kuna moze sakrit slikom, snima fullhd sa 50 fps-a i bitrate 88MBit samo treba abnormalno brza kartica, vecina ovih class 10 ne mogu gutati, jedva nasao na ebay koja odgovara ali je 16GB 160$

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #16
ono što ja konkretno vidim a to je da jedino zenmuse ima konstantno dobre video uradke u svim položajima i kutevima što niti jedna druga platforma nema.

Moje mišljene da kvalitetu videa od kopterworxom i sličnih platforma se može dobiti i sa fotičem fiksno vezanim za dobro utirman multirotor sa iskusnim pilotom isključivo u sobnim uvjetima.

Dok god se koriste serva još ako su remenic u pitanju odziv je jako slab i nikakav i to ni pod razno ne može držati kameru stabilnom.

A da ne kažem da način na koji je ta platforma spojena za multirotor i težište u kojme stoji fotoaparat ne da nema veze sa centrmom težišta nego je sigurno bolja snimka bez platforme nego sa njom.

Samo ljudi vole takve platforme jer gledaju jubito filmiče a tamo se vade samo najbolji kadrovi koji su ovakvi ili onakvi.

Ovje je moje mišljenje i kao što sam rekao davno dji zen-muse košta koliko košta ali je trenutno najbolja stabilizacija koju možeš kupit kao gotovu.

Što se tiče veličine i težine kamere postoji razlog zašto je stavljen nex 5 ili 7 i zašto će vijrovatno imati bolje stabiliziran video nego ista platforma sa gh2.
Da ne objašnjavam u detalj sve je bilo i uvjek će biti vezanao za balans centriranje i ukupnu težinu.

Da skratim gh2 je teži od nexa i sami time če biti lošije stabilizirna na istoj platformi u ovom slučaju znmmuse u zahtjevnijim uvjetima rada.

To je tako tko ne vijeruje nek čeka rezultate pa nek uspoređuje.
Jedino ako zenmmuse za gh2 varijantu radi jače motore da bi se doblia ista snaga po gramu kamere drugačije ne vidim da može raditi isto.
 :)

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #17
pa i ja mislim da je u tome stvar zato i kasne sa isporukom gimbala za GH-2, ocito je da su u pitanju hardwerske igre

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #18
I kao što davor kaže to nema veze sa hobijem više, jer su rezultati gotovo vrhunski.
 
Nebi se čudio da ni ne žele izbacit veču platformu za neku bolju kameru da nebi ovi sa pravim helikopterima otišli snimati samo u pustinju i to iz razloga jer se drugačije do tamo ne može doći. :)

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #19

nema na tom gimbalu nista hobi, pogotovo ne cijenom

Upravo tako.
Nego Davore misliš li da ima dosta problema s WMK stabilizacijom upravo zbog Zenmusea koji je trenutno toliko superioran? Da si nisu htjeli napraviti sami sebi konkurentni proizvod. Bar prema onome što redovito pratim na RCG. Vidim da pribjegavaju čak i tome da im WMK služi samo za letenje a mwii posebno za gimbal.  
Bit će zanimljivo vidjeti hoće li Hero raditi tako dobro. To bi za nas bilo super, možda bi se cijene nešto korigirale na niže.
lp
Toni
 
 

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #20
nije badava zen-muse prvo radjen za sony samo, tu je lobiranje u igri, malo su ovi to podmazali da se digne i prodaja aparata
pa nema bas nekih problema sa stabilizacijom WKM, definitivno je bolje da je razdvojeno, da poseban kontroler radi samo za gimbal, puno preciznije to sljaka a sad sta su oni htjeli time postici jebem li ga, imaju oni tu neku racunicu...
Vidjet cemo sta ce ovi iz Droidworksa iskemijat sa onim svojim gimbalima, princip je isti ko i DJI, a ne vjerujem da ce i cijenom bas biti jeftinije, samo moze biti skuplje posto oni imaju i platformu za cigle od par kg...navodno koja radi kao i muso iz kine

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #21
Eh, da problema ima i WMK ali vidim da ga i ima i Skyline od PhotoHighera... pa se čeka novi firmver. Nego naletio sam na ovaj video..spominje da će osnovni Hero za GO PRO biti oko 1500 dolara. Strah me i pomisliti koliko će onda koštati onaj za dvije Redice. Pogledaj koliko je to fizički veliko.

Od 4'35''

NAB 2012 PhotoHigher

lp
Toni 

 


 

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #24
mislim ne znam tko je ovde kriv al zamisli da ti se ovo desi s S800+wookong m+zenmuse ode 38000kn u vodicu pa pa
3rd and final flight of my S800

svaka čast :)

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #25
Hebga rizik uvik postoji... to je tako  :(
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #26
Baš je podivljala. Lik tvrdi da je kvar tehničke naravi. Bar da ju je više testirao a ne već na 3 letu snimao iznad vode. Skupa škola. :(

lp
Toni 

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #27
pao je njemu i gaui 500 koji je ist okvalitetan setup,
no iako tu na DJI stvarno nema što puno za slagati, lemiti,
sve je plug and fly, očito se greške potkradu.
a sad jel problematičan regler, motor ili kontroler....

samo dokaz da i vrlo skupi strojevi mogu pasti, i da padaju.
pa di onda ne bi neki x puta jeftiniji kakvi se lete u hr.
treba to imati na umu kada se leti iznad ljudi, imovine itd...
dok netko ne napravi i padobran i floating device na napuhavanje  ;D

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #28
kaj je zapeo u žicu ? brijem

Odg: DJI ZEN-MUSE

Reply #29
Net mi je na poslu shit pa gledam na maloj rezi da tečnije ide. Premda se žale na pregrijavanje reglera kod S800, u ovom slučaju izgleda baš tako. Kao da je zapeo za nešto - pa se nategnuo i onda zarotirao. 

lp
Toni