Skip to main content

Topic: Turnigy 9x nasljednik 9X-R (Read 58537 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #150
Jel može netko od vas koji je radio taj mod na 9XR staviti link po kojem je točno radio?
Sad kad gledam, ima više različitih modova, sa rezanjem po pločici, bez rezanja, itd. itd. Vjerojatno smo zapeli u nekom polu-modu koji očito ne radi kako spada.
Znači zalemili smo dva otpora od 220ohma i jedan od 500 i napravili briku u RF modulu.


Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #152
možda malo skrenem s vase rasprave, ali zanima me samo da li je 9x-R bolji od stare 9x? tu mislim na rezoluciju potenciometara.... sjecam se da kad sam imao 9x sve je bilo super dok nisam presao na veći helić.... tu sam i na samom monitoru na stanici vidio kak poskakuju aileron i elevator, a naravno i collective.... pa je to sve odlučilo da je ipak vrijeme da nabavim bolju.... zanima me cisto informativno jer xR super izgleda, ali djabe joj izgled ako nisu ništa napravili u vidu potenciometara.... iako je cjenovno nenadjebiva...RESPECT....

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #153
jfl:

Znaci, taj potenciometar s kojim ti nisi uspio dobiti preciznost, on je krepan, ostala 2 su dobra.. znam jer zed ima tu tvoju stanicu..

Sto se tice 9xr-a ima jako fine potenciometre tako da se nemas sta brinut...



A sada moje pitanje :)

Slozili smo er9x na 9xr, i radi sve, telemetrija prikazuje snagu signala, jedino jedan prekidac (od ailerona) ne radi vise, ali moci cu bez njega :)

Sada me interesira, dali ima netko iskustva u prikazivanju podataka s modela na stanici, trenutno imam voltage sensor, i do petka bi mi trebao stici i visinomjer, imam i hub.

Kako da isprogramiram i postavim, da bih vidio te podatke na stanici ? Ima li netko tko je to slozio, ima li netko neki step by step tutorijal ?

Hvala !

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #154
jfl:

Znaci, taj potenciometar s kojim ti nisi uspio dobiti preciznost, on je krepan, ostala 2 su dobra.. znam jer zed ima tu tvoju stanicu..

Sto se tice 9xr-a ima jako fine potenciometre tako da se nemas sta brinut...



A sada moje pitanje :)

Slozili smo er9x na 9xr, i radi sve, telemetrija prikazuje snagu signala, jedino jedan prekidac (od ailerona) ne radi vise, ali moci cu bez njega :)

Sada me interesira, dali ima netko iskustva u prikazivanju podataka s modela na stanici, trenutno imam voltage sensor, i do petka bi mi trebao stici i visinomjer, imam i hub.

Kako da isprogramiram i postavim, da bih vidio te podatke na stanici ? Ima li netko tko je to slozio, ima li netko neki step by step tutorijal ?

Hvala !


dečki svaka čast... pa kak ste to skužili, meni je takva stanica došla..... :-[

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #155
Spojio sam taj kanal na servač i vidio da preskače, tj. ne ide lijepo linearno...potenciometar od par kuna je zjebal priču :D

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #156
đe si ga kupio?


Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #158
ha bome i ja sam miran sa stanicom sad.... a bome i sa helijem :D


Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #160
dont vori! čeerz ;)

Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #161
Pozdrav ekipa!
Ubacio sam u Turnigy 9X stanicu, Orangerx transmitter module i nikak ga ne uspjevam bindat. Neće i neće...
Vratim originalni modul, i probam ga bindat sa Hobbykingovim prijemnikom, i radi bez problema, a stavim nazad Orange i nema šanse niti sa HK prijemnikom, niti sa 9x prijemnikom.
A modul radi, kad se pali daje zvučni signal, mogu promijenit modove, kad pokrenem bindanje, ledica na Orange modulu dva puta zasvijetli, što znači da je pokrenut mod za bindanje... ali prijemnici ga jednostavno ne primaju...
Ima netko neki savjet?


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #162
Dali su ti prijemnici uopce kompatibilni s oringe modulom ?


Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #164
Orange modul ne radi s HK i turnigy prijemnicima.
Za njega trebaš orange prijemnik.