Skip to main content

Topic: Najjeftinija telemetrija.. (Read 3223 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Najjeftinija telemetrija..

Dakle, ovo je 'oglas iz usluge': kolega na poslu zarazio se modelarijom, (vjerojatno od mene  ;) ), ali ne želi RC bez telemetrije, pa pitanje glasi:

Stanica (ne manje od 6 kanala!) + prijemnik (telemetrijski, napon batke i RSSI) = koliko novaca ?

Molio bi kolege koji točno znaju za Graupner, Spektrum, TGY9+neki modul+RX, Hitec, JR.... da napišu redak sa prijedlogom opreme i cijenom.
Ne treba za MPX, to je moje dvorište..  :D ..

Unaprijed hvala na susretljivosti svima koji pomognu !

Damir

Odg: Najjeftinija telemetrija..

Reply #1
Moj prijedlog je bilo koja solidnija 35MHz stanica u kombinaciji sa Frsky DHT-U modulom (onaj integriran u mali display), najjeftinije rjesenje za telemetriju i za jeftine receivere kasnije.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Najjeftinija telemetrija..

Reply #2
Moj prijedlog je bilo koja solidnija 35MHz stanica u kombinaciji sa Frsky DHT-U modulom (onaj integriran u mali display), najjeftinije rjesenje za telemetriju i za jeftine receivere kasnije.
Ok, to je 50$ za DHT-u + 20-25 $ po prijemniku, e sada ostaje stanica, a kako je kolega perfekcionist, imam dojam da u obzir dolazi samo nova i to nova 2,4 sa telemetrijom, dakle bez DIY kombinacija.
Anyway hvala ddark na preporuci !  ;)
Damir

Odg: Najjeftinija telemetrija..

Reply #3
ma neka plati koju kunu više , fino kupi mpx i nebu nikad požalil ....... (ako več nema neke prijamnike ili slično )
ja sam čisto zbog več postoječe situacije išel na dx8 , ali da tek počinjem nikad nebi uzel manje od mpx.a
dx9-xd8-gobac630

Odg: Najjeftinija telemetrija..

Reply #4
ma neka plati koju kunu više , fino kupi mpx i nebu nikad požalil ....... (ako več nema neke prijamnike ili slično )
ja sam čisto zbog več postoječe situacije išel na dx8 , ali da tek počinjem nikad nebi uzel manje od mpx.a
Amen!
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Najjeftinija telemetrija..

Reply #5
vidim razvija se tema o mpx-u i to je brijem dobro, jer je prilicno zapostavljen na forumu :)

kaj se tice telemetrije, ja bi isto preporucio ovu varijantu sa friskijem

mpx rula po pitanju telemetrije, fakat imaju sve i to sve super radi,

 sto je najbolje, taj m-link su slozili sa onim x modulom unatrag kompatibilno sa skoro svim njihovim stanicama unatrag x godina

ak nemas displej, imaju ga kao addon i sve je to super upareno i super radi, ali...

stvar je u dinerosima, odnosno u ovom slucaju u eurima :)

to sve toliko kosta da se smrznes...

za cijenu jednog prijemnika sa telemtrijom, bez ekstra senzora dobijes cijeli friski sustav + jos koji senzor, a to se onda moze zakaciti na bilo koju 35 stanicu

okvirno, 7 kanalni prijemnik je ca 100 eura, pa ti vidi

jos je jedna stvar kod telemetrije, super je to za viditi i sve to, ali nitko dok vozi model ne gleda u 5 raznih brojki na ekranu, to jednostavno nije potrebno

friski ima struju i tu slozis alarm i bok, vise ti dok letis ne treba


Odg: Najjeftinija telemetrija..

Reply #6
takodjer se apsolutno slazem da ako istrpa lovu i uzme mpx-a nece pozaliti, ja bar nisam :)

kad vec drobim,da dodam i ovo :)
ja kad sam prvi put vidio to cudo od mpxa, mislio sam kaj je to, ko normalan da novce za nes tak ruzno, kakva je to siva boja i mini ekran, a o estetici da ne pricam...

nemojte da vas izgled zavara...

iako sam se uvijek zgrazao na tu frazu, moram reci da se tu "vidi da je Svabo to radio" i nema se tu kaj dodati ili oduzeti, po svim ovim gore stavkama, a da ne pricam o nekom iole pametnijem programiranju ili sigurnosti linka i sl..

Odg: Najjeftinija telemetrija..

Reply #7
sori na ot

Odg: Najjeftinija telemetrija..

Reply #8
ma neka plati koju kunu više , fino kupi mpx i nebu nikad požalil ....... (ako več nema neke prijamnike ili slično )
ja sam čisto zbog več postoječe situacije išel na dx8 , ali da tek počinjem nikad nebi uzel manje od mpx.a
Multiplex telemetrija počinje sa nekih 300 € (SX-ica sa Rx-7 M.Link) i to više nije tako skupo.

Drvoholding, ako si već spomenuo DX-8, pa napiši nam koliko bio koštao komplet najjeftinije telemetrije za Spektrum?

A gdje su drugi, ajmo, ajmo:

@Spori_Lori, pisao si da imaš Graupner MX12 HOTT, koliko  tu komplet telemetrije košta šoldi?

@robi1kenobi, a što je sa Futabom, ima li neki komplet telemetrije ?

Ima li da neko vozi JR sa telemetrijom?

Damir

Odg: Najjeftinija telemetrija..

Reply #9

@robi1kenobi, a što je sa Futabom, ima li neki komplet telemetrije ?

Ne zasad, najavljuju već neko vrijeme telemetriju za 8FG/12FG/14MZ itd., navodno ove godine dolaze prijemnici i novi firmware za predajnike.
Sad, da li će doći ove godine ili ne - tko zna, ali kao sigurno je da će izbacit nekakvu telemetriju za sve bolje stanice.
8FG Super je oko 410$ + poštarina ili oko 300$ + poštarina bez prijemnika. Samo mislim da nema smisla kupovat stanicu i onda čekat telemetriju za koju je uopće upitno da li će izaći ove godine :)
Po meni bolje uzet MPX-a ili Spektruma, ali sam totalni laik kaj se telemetrije tiče jer me zasad to ne interesira, ti sigurno znaš više :)
MAK Zapad

 

Odg: Najjeftinija telemetrija..

Reply #10
dakle kod spektruma moraš imati prijamnik koji je full range tako da ima data port, dakle kaj se tiče helića min ar6200(20 tak eura sa satelitom)
i onda trebaš modul za telemetriju ,recimo tm 1000(30- 50 eura) s njime obično ide napo rx , napon bat , senzor temp , ostali su extra (ima ih dosta ) i koštaju cca 9 - 30 dolara....

ima dosta toga da se može složiti da alarmira pa mi je to super (napon , temp , rpm , out of range ....)

dx9-xd8-gobac630