Skip to main content

Topic: Quad drift (Read 8481 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Quad drift

Reply #15
Najjednostavnije sve podesiti koristiti iste baterije i nakraju sa trimerima na stanici dovesti letjelicu u letu da praktički stoji u mjestu.

Naza je zakon.

koje su ti postavke?
usporedbe radi.
thnx
ko pita više zna

Odg: Quad drift

Reply #16
i dalje drifta. :(
otkad sam promijenio povezivanje receivera i NAZA-e na S-BUS čini mi se da se pojačao drift.

već pri uzletu prednji motori se podignu ranije od zadnjih.
trimovi na J2 su mi na -25 da bi dobio stabilni hover i uzlet.

pomicanje baterije ne rješava problem,.
čak sam je postavio da je skoro pola viri preko framea i ista stvar se dogadja :-[

COG je ok. cijeli tjedan ga namještam :)
NAZA je montirana u sredinu frame-a (F450 DJI) i čini se da ravno sjedi, bez inklinacije.
gdje je mogući problem?

ko pita više zna

Odg: Quad drift

Reply #17
Jesi li probao sa trimerima ?
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Quad drift

Reply #18
jesam.

trim mi je na tiltu prema naprijed na -25, što je pola skale...čini mi se možda da nebi trebalo toliko.

jasno mi je da kad puše vjetar quad će driftat, ali bez vjetra ima dosta jak drift unatrag. s trimovima na 0.

upravo po 50i put pregledavam forume i naišao sam na nešto zanimljivo.

kažu ljudi da podignu quad u maual modu i onda prebace na atti.
ima li to nekog  smisla?
ko pita više zna

 

Odg: Quad drift

Reply #20
Nigdje ne pise da ti trimovi moraju biti na nuli.
Podesi ih tako da ti letjelica stoji mirno.
Istu stvar mozes napraviti i u setupu stanice.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Quad drift

Reply #21
slažem se. tome služe trimovi jel? :)

ovako uzlijeće samo što diže prednje motore za razliku od  ovog gdje diže ljevu stranu prije.


Naza drift
ko pita više zna

Odg: Quad drift

Reply #22
jesi kalibrirao sve reglere na isti raspon gasa?

Odg: Quad drift

Reply #23
jesi kalibrirao sve reglere na isti raspon gasa?
taman mu to htio napisati, dovoljno da ti jedan regler ima razliku od par ms vec se pojavljuje drift, kontroler salje recimo 500us signal a regleru je to u biti 520us i odmah nije po propisu, preflashati reglere sa high pwm softom

Odg: Quad drift

Reply #24
nisam.

može molim vas mali info kako prekalibrirati reglere (ESCove pretpostavljam?).

hvala!
ko pita više zna

Odg: Quad drift

Reply #25
Idi jedan esc po jedan, tako je najbolje.

Uštekaj prvi regler - esc u gas kanal na prijemniku - najčešće kanal 3.

Stavi palicu gasa u gornji položaj - ful gas.

Uštekaj batku.

Čut ćeš par bipova - uglavnom 2.

Odmah po tom spusti palicu gasa u donji položaj - min. gasa.

Tada ćeš čuti jedan duži bipppppppp.

Ištekaj batku i to je to.

Ponovi s preostala tri reglera.

Tek sada će u isto vrijeme startati i trebao bi imati manje problema.

Kod drifta može biti još jedna stvar.

Naime, jako je bitno s kakve podloge polijećeš tj. koliko je quad nagnut na neku stranu kada ga armaš jer neki kontroleri kod armanja rade kalibraciju, neki kada uključiš batku. 

Kod mwii sam imao gore na quadu malu okruglu vaser vagu s razlogom.

Uvijek sam prije polijetanja kalibrirao i žiro i acc ali tek nakon što sam quad doveo u savršeno ravan položaj. To je bilo malo triki jer sam jednom rukom morao gurati dvije palice za kalibraciju a drugom držati quad u idelanom položaju. S vremenom se privikneš. Neki će reći da nije potrebno uvijek to raditi ali meni se pokazalo dobrim. Uvijek sam, naime, letio mwii bez i jednog klika trima - svi su bili na nuli i bio je u zraku ko bubica. Ako ne uspije s kalibracijom probaj i to kod NAZE ili polijeći u M modu pa prebaci u ATTI

lp
Toni


 

Odg: Quad drift

Reply #26
Hvala Toni!

Probam i javim.
Svaki dan nešto novo naučim o ovim zabavnim letećim stvarčicama :)
ko pita više zna

Odg: Quad drift

Reply #27
Još jedna vrlo bitna stvar , dali si izkalibrirao stanicu sa nazom sa dji programom ?

preporuka je da nakon što isprogramiraš esc-e upikneš nazu u komp iskalibriraš stanicu sa nazom i upišeš podatke u nazu i napraviš si beck up postavki .

nakon toga u letu sa trimerima iskorigiraš ako se štogod treba iskorigitati. meni inaće isto lagano drifta prema napred ali nakon što ga iztrimam stoji ukopan u mjestu .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Quad drift

Reply #28
da stanica je kalibrirana s Assistanatom.

prilikom kalibracije culi su se svi ESCovi, slicno startup sekvenci
kada sam nakon 2 bipa spustio gas nije se cuo dugi biippp nego bi se motor zavrtio

no prvo podizanje je proslo super, veselje na mom licu :D
u drugom polijetanju se pojavio isti drift u startu, no motor, M1, je zakazao  :-[

u nekom od padova dobio je šut i vanjski dio, rotor, je u nekim trenutcima okreta strugao o stator..... no luck  ::)
očito je to početnička kalvarija. izrazbijas quad i onda ga s vremenom sve manje kršiš...

narucio novi. popravio stari za prvu ruku. danas testiram.

pitanje: jeli moguće da ako je jedan prednji motor štekao da quad ide unatrag?ili bi trebao ici prema naprijed kao kod tilta kad se pojačaju stražnji motori.
ko pita više zna

Odg: Quad drift

Reply #29
izvjestaj:

s jednom baterijom podiže se lijepo, s drugom malo zanošenja unatrag. mozda cog baterije

primjetio sam da kada ga stabiliziram u mjestu, nakon nekog vremena krene lagano unatrag, odnosno dam mu lagani impuls unaprijed i pustim, polako će se zaustavit nakon cca 10-15 m i krenut driftat polako natrag.
trimovi na nuli.

naravno da ako podebljam trim gubi se drift.
ko pita više zna