Skip to main content

Topic: Flybarless sistem 10 zasto 10 zato (Read 2201 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Flybarless sistem 10 zasto 10 zato

Flybarless sistem da cujemo sta mislite
Koji? zasto? Iskustva   itd
3gx
V bar
zyx       
Gt5                         
Beastx  ili neki sasvim deseti
Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Flybarless sistem 10 zasto 10 zato

Reply #1
Oni koje sam probao:

BeastX
pro:
-cijena
-lakoća setupiranja
-dobro drži rep
-lako se tweaka
-podrška za single-line receivere (Spektrum, S-Bus itd.)
-ne treba komp za setupiranje/tweakanje
-za Spektrum korisnike postoji AR7200BX (Rx i BeastX u jednom kućištu)
-besplatni update-i (potrebno kupiti USB dongle)
-dobar manual
-dobar support na official forumu i svim heli forumima

contra:
-nema governor (niti će ga imati bez dodatka hardware-a ili potpune hardware-ske revizije)
-teško se nosi s vibracijama
-nema rate mode za cikliku
-mrvicu robotski feel (ali ovo je subjektivno, nekome paše) - čak i nakon dosta tweakanja

Futaba CGY 750
pro:
-lakoća setupiranja
-super drži rep
-izvrstan governor i rev limiter
-uz 8FG ili bolju stanicu možete imati razne gainove za razne flight-conditione (ili neovisno o FC-ima)
-"prirodni" osjećaj (nije robotski, ali se da potweakati), dosta direktan osjećaj
-vibracije joj uopće ne smetaju
-ima rate mode za cikliku (znači heli onda leti kao no-bar i nema straha od prevrtanja kod polijetanja-slijetanja)
-besplatni update-i (potrebno kupiti USB dongle)
-fenomenalan support od Dr. Ben-a na RunRyderu

contra:
-ak nemate Futaba Tx/Rx + 80$ na cijenu za konverter
-možete potweakat svaku najmanju sitnicu (što je plus), ali ima dosta zajebancije ukoliko ste perfekcionist (iako leti fenomenalno out-of-the box, pogotovo ak prelazite s flybara, onima kaj vole puno setupirat i tweakat će ovo bit plus, a ne minus)
-ne radi na helijima manjima od 450
-očajan manual

Tarot ZYX
pro:
-iznenađujuće dobro drži rep
-cijena
-relativno lagan setup (s PC-em)
-besplatni update-i (potrebno kupiti USB dongle)

contra:
-noćna mora za setupirat (bez PC-a)
-za tweakanje također treba PC
-dosta teško potweakat da leti super
-nema governor ni rate mode
-robotski feel, i to jako (subjektivno)
-očajan manual (setupiranje preko PC-a mačji kašalj kak sam već napisao, tweakanje je problem)
-nema baš neki support
-ne voli vibracije

To je od onih koje sam posjedovao, o ostalima znam manje više sve, ali ih nisam probao :)

Zaključak: s BeastXom ne možeš pogriješiti, ne treba PC, radi super, lako se podešava i tweaka, jeftin je, radi sa single-line receiverima (za Spektrum je posebno kupit dodatni kabel, ili odmah uzmeš AR7200BX - najbolja kombinacija)
MAK Zapad

Odg: Flybarless sistem 10 zasto 10 zato

Reply #2
Inače ja osobno od ova 3 preferiram Futabu (a i od ostale konkurencije, TotalG je pušiona, self-leveling na Skookumu mi ne treba, na V-Baru mi je glupo kaj treba kupovat update-e i PC za setup, GT5 baš i nije zaživio, Vortex se čeka i čeka i čeka, MSH Brain mi zvuči zanimljivo, ali još nije vani).. Koga sam zaboravio?
MAK Zapad

Odg: Flybarless sistem 10 zasto 10 zato

Reply #3
Robi, što bi se dogodilo ako heli iznenada dobije vibracije u letu sa beastxom?

Pitam jer planiram za sljedeći heli krenuti sa FBL pošto se radi o konverziji nitra na elektro pa treba što više težine izgubiti kako bi koristio što manje ćelija a opet dosta snage za light-mild 3d.

Ima vremena dok dođem do para, tim više se želim što bolje informirati prije kupnje.

Evo čovjek je uspio odraditi dobar posao sa konverzijom i sa 6s ima dovoljno snage za laganu vratolomiju, po meni to je jako jeftin način sa imat 600tku za vježbu.

Aeolus E600 HD (2)

Thx
InnovationMatters

Odg: Flybarless sistem 10 zasto 10 zato

Reply #4
Driftao bi.

Evo ja stvarno preporučam BeastX ako nema potrebe za governorom (elektro se može bez problema letit s krivuljama)

Meni nekak 600ka na 6s nema smisla, pogotovo recimo za tebe jer znaš letit. Jedina pozitivna stvar je što naučiš dobro radit na kolektivu hehe :)
MAK Zapad

Odg: Flybarless sistem 10 zasto 10 zato

Reply #5
Možeš ić na 10S za isto para za baterije, pa i punjač za 10S se može naći za manje od 100$.
Treba ti bar 5000mAh*6S=30000mAhS pa za 10S ispada da ti treba 3000mA baterije, al ja bi išao na bar 3500mAh.
Uz YEP regler i neki bolji motor npr. Scorpion.
FBL mi se čini najbolji odnos cijene i mogućnosti da ima MBeast.
Za 40$ više SK540 koji je navodno otporan na vibracije i ima governor.
Nisam letio nio jedno ni drugo ni treće nego V-Bar koji mi se čini najjednostavniji za podesit, nije mi problem što se podešava preko USB-a (ili bluetootha, onda može i preko smartphonea).
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Flybarless sistem 10 zasto 10 zato

Reply #6
Ma još sam ja početnik, ali ne mogu si više priuštiti letiti budget heli, nije pametno riskirat svoju glavu, heli mora biti pouzdan.

  Istina da, 6s je premalo snage, mislim da bi trebalo barem 8s, samo pitanje je bi li motor ispod 1000kv stao u frame tik do zubaca, moram priznat da bi sa 2x 4s baterije redizajn framea bi bio super jednostavan i elegantan.

  Moram provjeriti dimenzije adekvatnog motora za 8 s, ako stane i ako stvarno ispada da je približno isti trošak za 8s i 6s baterije definitivno idem na 8s.



InnovationMatters


 

Odg: Flybarless sistem 10 zasto 10 zato

Reply #8
:D
InnovationMatters