Skip to main content

Topic: freesky accst izgubio signal (Read 4800 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #15
Evo još malo informacija:
Od kad sam počeo koristiti telemetriju, eliminirao sam dva turnigy BEC-a, između ostaloga i ovaj od 8A jer jednostavno ne drži napon pod imalo većim opterećenjem.
Na koliko je brownout na tom corona prijemniku? Na MPX-u je ispod 3V.
Poznat je slučaj da se 3GX resetira za vrijeme leta jer alignov BEC na 70A regleru ne drži napon, a 3GX je osjetljiv na pad napona.
 
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #16
freesky je prijemnik, ne znam koliki je brownout

kažem, s tim reciverom na starom avionu nikad nije bilo problema, niti jedan trzaj

mogu li uzročnici biti motor ili esc, ponavljam, esc radi na zasebnu bateriju

sa ovim becom imamo jako dobra iskustva, svojedobno je isti takav bio na raptoru i pogonio 5 digitalnih serva, žiroskop, governor, helicommand i još kojekakve đinđe i nikad nije pokazivao znakove umora ili pada voltaže koja se i svakom trenutku mogla očitati na žiroskopu

mogu li staviti 2 beca da eliminiram nedostatak struje (paralelno?)

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #17
danas napravljena testiranja sa 2 identicna prijamnika, s tim da je jedan imao original antene od 32 mm, drugom smo odrezali na 29,5 mm

check range na jednom i drugom je nekih 50tak m

zatim smo provjerili na punoj snazi, opticke vidljivosti radi 1 km, dalje nismo isli

reciver je bio na avionu kao za let i sve su funkcije radile, i jedan i drugi prijemnik

motor, svi servi, besprijekorno



zatim smo avion digli u zrak te je opet izgubio signal na nekih stiotinjak metara

ovo je vec stvarno sad zanimljivo, moja baba bi rekla, to ni bez vraga ;-)

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #18
jel motor u modelu(i ostala FPV oprema ako je ima) radio tokom vršenja range testa na 1km?

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #19
zatim smo avion digli u zrak te je opet izgubio signal na nekih stiotinjak metara

ovo je vec stvarno sad zanimljivo, moja baba bi rekla, to ni bez vraga ;-)
A da odete letjeti na drugu livadu, pa ako se tamo ne dogodi isto, onda je problem riješen ?
D.

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #20
druga livadA isti problem

reciver stavili na drugi avion radi bez problema

problem je ili esc ili bec

ili pilot  :D 

ugl, dansas je roknuo 4 puta, čvrsto ko vrag, krila neoštećena, trup nos spucao

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #21
druga livadA isti problem

reciver stavili na drugi avion radi bez problema

problem je ili esc ili bec

ili pilot  :D 

ugl, dansas je roknuo 4 puta, čvrsto ko vrag, krila neoštećena, trup nos spucao
Gle Josipe, ako isti prijemnik radi bez problema na drugom modelu, problem je očito u onom -prvom modelu.

Ispravna je sumnja na ESC ili BEC:  Ako je UBEC SBEC tipa, to je povlačenje vraga za rep, SBEC sije toliko smetnji da ne možeš povjerovati: uključi ga i optereti nekom trošilom i tada mu približi jedna obični multiband radio, skeniraj razne bandove i pri tome pali i gasi BEC, ako se na radiju čuju smetnje, to je to !
Bitno da je pri testiranje BEC opterećen, jer tada jače isijava.
Linearni BEC nije problem, ali impulsni (SBEC) je generalno dobar za izbjegavanje!
Nekidan sam napravio takav pokus i definitivno, prelazim na HV servače, adio SBEC !
Damir

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #22
Dakle, da skinemo ljagu sa frsky firme, prijemnik NIJE KRIV


Jednostavno je avion pretežak i svaki put se dogodio stall, te se zbog toga činilo da avion gubi kontrolu.

Dakle, bez brige kupujte freesky, nema nikakvihz problema s dometom.

Hvala svima na pomoći.