Skip to main content

Topic: Turnigy 9x  (Read 2966 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turnigy 9x

Molio bi ako mi može neko pojasniti kako da spojim na prijamnik dva serva od elerona
ako je odabran mod 2 onda stoji:
CH1 - eleroni
CH2 – elevator (visina/dubina)
CH3 - gas (ESC)
CH4 - rep
e to mi je bilo u redu kad sam imao za elerone 1 servo,ali sad ne znam pošto su na krilu 2 serva po 1 na svakoj strani. kud sad spojiti još taj jedan na prijamniku (u koji kanal) i kako namjestiti na stanici da rade istovremeno ali u suprotnim pravcima (gore-dole). koja je to funkcija na stanici i kako to namjestiti.
Prelistao sam već cijeli forum,možda mi je promaklo al ne mogu nikako naći pa molim ovim putem za pomoć

Odg: Turnigy 9x

Reply #1
stavi Y kabel ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Turnigy 9x

Reply #2
Ako nemas Y-kabli pri ruci,
odaberi flaperon meni,
ukljuci drugi aileron u ch 6,
stavljalja 100 100 vrijednosti i ako ide na krivu stranu promjeni u -100 dok ne dobijes da dobro radi.
FLP ostavi 0 osim ako ne zelis flaperon.

No Y-kabl je jednostavnije, ovo ima smisla ako zelis odvojeno centrirati lijevi i desni s subtrim.

Odg: Turnigy 9x

Reply #3
Nema potrebe za Y kablom, pogotovo iz razloga što može koristiti diferencijale i flaperone. Y kabel se koristio na stanicama bez mixeva

Ako se dobro sjećam, odi u menu Flaperon, stavi ACT i složi otklone (+100/-100 ili -100/+100 ili -100/-100 ili +100/+100) dok ne dobiješ željene smjerove. Nakon toga (ako želiš složiti diferencijale) probaj letjeti model i napraviti roll. Vjerojatno će biti izvan centra (tj. model se neće rotirati točno oko osi), pa moraš složiti da aileroni imaju manji otklon kad idu prema dolje (kad dižu krilo) zato što je zbog profila krila protok zraka veći s donje strane krila (osim ako se ne radi o simetričnom profilu, recimo neki 3D avion - oni moraju imati full otklone u obje strane)
Nadam se da sam pomogao, ak nešto nije jasno viči

EDIT: evo srepfler je praktički istu stvar napisao. Ali ljudi čemu koristiti Y kabel? Pa to mi je preglupo kad imaš stanicu koja ima mixeve.
A prednosti ima - flaperoni, diferencijali, subtrimovi itd., ali na kraju krajeva ne moraš ništa od toga koristit ako ne želiš
MAK Zapad

Odg: Turnigy 9x

Reply #4
Puno Vam hvala na pomoći,
nadam se da bu radilo.
Hvala!

Odg: Re: Turnigy 9x

Reply #5
Ja sam tu stanicu prokuzio za 20 minuta tako da se samo malo poigraj sa postavkama. A ako moras smanjiti hod serva, nemoj raditi preko endpointova nego u tom izborniku za flaperone samo smanji sa 100 na manje. Bolje radi ovako pogotovo za zagija...

I slazem se za subtrimove, to je super stvar za brzo podesavanje. Bolje to nego sarafiti na pushrodovima...

Flaperoni ne mogu na zagija, za to ima elevon meni.


 

Odg: Turnigy 9x

Reply #7
E stipe, sad ce da krene paljba.....
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.