A da probaš prespojiti gimbale, lijevi za desni i vidiš kako se stanica tada ponaša. Možda je malo više posla, jer ne znam kako su spojeni u matičnu ploču, ali sa time češ točno znati u čemu je problem. Ako imaš Ohm mjerač, tj multimetar možeš ispitati potenciometar, a da ga ne odspajaš.
Kaliper mi nije najprecizniji na svijetu pa moguće da fula desetinku mm u plus ili minus. Uglavnom, unutarnji promjer je 2,8 mm, vanjski promjer 7,95mm, debljina ili širina 3,95mm
Ja sam probao nešto tako složiti prije, htjeo sam imati Mission planner i sliku sa quada na jednom ekranu, tj laptopu i to je radilo nekako - ako se može tako reći Uglavnom, rezolucija na jeftinim easycap-ovima je dosta loša (ne znam za ove skuplje), ima popriličan lag, a najveći problem predstavlja zamrzavanje slike. Odletio sam tako jedno 2, 3 baterije i odustao od te kombinacije, običan monitor kakav god da je je puno bolja stvar od gubitka slike dok letiš fpv.
Super ti je letjelica. Vibracije koje vidiš na kameri uvelike možeš smanjiti finim balansiranje propa, a i hub-a isto tako jer jednako utječe na kameru, ako ne i gore,, pa kasnije mjenjanjem tih gumica na gimbalu za mekše. Ima na netu i primjera gdje ljudi koriste žicu umjesto gumica, možda kad bi cijeli gimbal držale žice imao bi dvostruku zaštitu od vibracija.
Ima ovih 3W LEDica koje rade na 2.8-3.3V! Ali ako je interval dovoljno kratak vjerujem da bi bez problema radile na 5v! Je'l onda moguce napraviti sklop da radi direktno sa 5v koji napaja arduno?!
lp
Arduino sam nije u mogućnosti napajati jače ledice od onih malih 5mm jer je max amperaža koju može dati na digitalnom izlazu nekih 40mA tako da u svakako moraš koristiti transistore ako ideš na jače ledice. Ako bi to i radilo nekim slučajem pitanje je koliko bi dugo arduino izdržao.
Hvala dečki Prvobitni plan je bio koristiti RGB ledice tako da se sa bojama može manipulirati, ali kako mi je zapelo nekoliko pošiljki iz kine sa najbitnijim dijelovima morao sam se snaći i sa ovim što imam. Kad uhvatim malo više vremena završiti ću kontrolu preko stanice i možda čak i dodati još bar jedan mod blicanja. Bilo bi dobro i da može signalizirati kraj baterije primjerice rapidnim blicanjem, ali to možda u nekoj kasnijoj varijanti.
Kod i shemu ću dodati uskoro, stvar je zaista lagana za napraviti za bilo koga sa osnovnim znanjem lemljenja i arduino programiranja., tj dobrom voljom.
Koliko ustvari kosta taj jedan kit i koje su mogucnosti, koliko LEDica podrzava .... pricaj nesto
lp
Za modul je potreban arduino nano ili meni omiljeni mini pro (upola lakši ali zahtjeva ftdi adapter za ubacivanje koda),, broj ledica koje podržava ovisi o broju transistora, moguće je imati oko 10 zasebnih blicajućih ledica. Ja sam stavio samo 3 za početak. Za modele aviona gdje beacon svjetla konstano svjetle nisu potrebni transistori ukoliko ih ne planiraš paliti i gasiti sa stanice stoga mislim da su 3 za blicajuće sasvim dovoljna. Išao sam na to da stvar bude što lakša i jednostavnija za sklopiti, ali ako budem ikada ponovo išao raskapati sve ili raditi ispočetka budem uvalio 6 transistora pa nek se nađe.
Uglavnom stvar radi tako da arduino diktira kako da ledice blicaju, a kako on ne može dati više od 5V transistori su tu dovedu 12V do ledice. Mogućnosti sa arduinom su gotovo neograničene, samim promjenama u kodu možeš mu reći kako da ledice blicaju, kojom brzinom, možeš ga spojiti na sam resiver ili FC pa da oponaša primjerice Fantom i da blica drugačije ovisno o stanju batke, gps-a ili nekog problema ...
Cijena za cijeli set je neprocjenjiva (ukoliko ga budeš radio sam), a opet puno jeftinija od gotovih varijanti gdje si ograničen s onim što ti daju i zapravo ne znaš kako radi.
U kineskim trgovinima cijene su okvirno, adruino 3$, ftdi adapter 2$ - ukoliko ideš na mini pro, transistori su cca 1$ za paket od 10, 10 x 10W bijelih ledica 3$
Kako u zadnje vrijeme malo letim, morao sam nekako drugačije okupirati prste i tako je nastalo ovo. Pošto na cijelom netu nisam mogao naći sličan gotov sistem i demo za njega odlučio sam se malo poigrati sa arduinom nakon ne baš nekog uspjeha sa 555 timerom.
Ovo još nije finalna verzija pošto sam u nedostatku ledica drugih boja, još mi je ostalo riješiti off/on putem stanice (najvjerovatnije to bude kombinacija prekidača i/ili kad gas bude na 40+ %, ugl princip je isti)
Modul ili driver za ledice je napravljen pravo minimalistički, teži svega 7gr,, upotrijebio sam arduino mini pro koji je upola lakši od nano verzije, komadić protoboard-a, 3 npn to-92 3094 transistora i jednog 3Ohm resistora (u slučaju da ode transistor ili nešto modul tj ledice neće povuči više od 1A) Razlog što nisam stavio po resistor na svaku ledicu je što je transistor ograničen na 0,6A, bljeskovi su jako kratki i sve ostaje gotovo hladno na dodir. Svaka od ledica je sa žicom teška 3gr, sve zajedno teži cca 16gr i sve se napaja sa 3S batke.
Svaka čast svima koji se odvaže letjeti po ovakvom vremenu. Od četvrtka pa do ponedjeljka ovaj tjedan Accuweather najavljuje kratko zatopljenje uz mogućnost kiše tu i tamo tako da to treba iskoristiti.
Nisam imao vremena zadnjih dana da ti provjerim jeli još dostupan taj jači motor,, budem vidio večeras. Uglavnom motor je bio za isti taj helić od kojeg si uzeo te "pedale", benma helios. Ja sam isto primjetio puno bolju upravljivost, vrlo vjerovatno zbog toga što su dosta kraće od originala, ali nažalost dosta su osjetljive na udarce i vrlo lako puknu popola za razliku od stock flybar-a.