Evo ti veselja opet
spajam batku imala je malo ostecenu zicu i slucajno nez ni sam kako spojio na neki pin na sekundu i nesto izgorelo
i sad mi ne kaze voltazu ceilije sredisnje , pa nemogu punit na balance
dal se to moze kako popravit ? , jel to neki otpornik ili sta izgorio ? ili se moze zica neka provuc od 6s balance pinova ,.??
Pročitaj ovu temu, vjerojatno češ naći odgovor.
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/imax-b6ac-krepo-ili-se-moze-jos-izvuci/msg159338/#msg159338 (http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/imax-b6ac-krepo-ili-se-moze-jos-izvuci/msg159338/#msg159338)
OK popravci i to, vjerovatno je skuren neki od tranzistorčića/otpornika iz grane balans konektora i/ili pokoji vod/ulaz u kontroler - a možda i načet.
Do pravog veselja bi ti tek moglo doči ako ti punjač zakaže (zbog oštečenja) pa ne odradi pravilno gašenje punjenja, zato ja sam za izbjegavanje bilo kakve kemije oko punjača s kojim se prvenstveno pune li-po i slične baterije.
Ali i kad je sve u redu nikad im nevjeruj 100% 8)
Narucit cu drugi onda
Da narucim taj isti , imax b6 ili neki drugi malo bolji punjac ?
Do sad nisam imao nikakve probleme s njim , imam ga 1 god i sve radi ok dok ga nisam ja sad svojom greskom zeznuo :D
Ak si zadovoljan s ovim onda kupi jos jedan,ak sve stima rađe kupis dva ova nego neki skuplji.
Neko link gdje mogu kupit orginal ? imaxb6
Da je provjereno
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31467__IMAX_B6_50W_5A_Charger_Discharger_1_6_Cells_GENUINE_EU_Warehouse_.html (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31467__IMAX_B6_50W_5A_Charger_Discharger_1_6_Cells_GENUINE_EU_Warehouse_.html)
Imam isti taj,ima otraga naljepnicu s brojem pa odes na skyrc i provjeris,moj je bio original.
A jel ima na ebayu ,banggodu, ili aliexpres
Ja sam na aliexpres kupio , provjerio , orginal je ,jeftino
Ali vise neznam koji prodavac :-) pa ako tko zna
Eh tu nmg bas pomoc,s kinezima se nikad nezna kaj ce ti poslat :P
Pa jel nije u pitanju onda žica od balanser konektora u bateriji, ili si siguran da je nešto zadimilo u punjaču?
provjeri napone baterije s nekim voltmetrom (drugim uređajem!)
EDIT: moguće da se odlemila ili je totalno odspojena pošto si rekao da je bila oštećena.
U punjacu je nesto otislo ,
probao sam druge baterije ali isto je
:)