Pozdrav svim forumašima od novog člana, nov sam u svijetu rc-a.. prije nekih 10-tak godina doduše sam imao nitro model autića, koji je završio neslavno.. :D
Prije par dana sam nabavio nekakvog kineza 3.5 kanalnog, na nagovor prijatelja..nakon početnih teškoća sad sve ide glatko, bilo unutar kuće ili na otvorenom..
e sad, htio bih nešto kvalitetnije, veće, profesionalnije.. pa bih vas molio za savjet, i preporuku..što i kako dalje.. ne mislim se baviti ovime potpuno profesionalno već iz hobija, vikendom.. trenutni budžet koji bih potrošio na takvu investiciju je cca 1000-2500 kn.. s time da bi trebao nešto što osim kakvih rezervnih dijelova ne iziskuje daljnja ulaganja..barem ne za početak..jer kako me ovo zaludilo nekako mi se čini da ću brzo krenuti u nadogradnju svog budućeg modela..
i bitno bi bilo da to tražim unutar HR, jer nisam fan kupnje preko interneta, pa ukoliko ima nešto u okolici zg..ili ovom dijelu hr još bolje..
ukratko.. tražim bilo novo ili rabljeno u rangu do 2500 kn RTF, za malo razbibrige preko tjedna ili vikenda..
eto sada kad sam Vas ugnjavio totalno, unaprijed se zahvaljujem..
unaprijed hvala..
za taj budžet si uzmi nekaj polovno, pogotovo ako nemaš stanicu
potraži među oglasima ovdje na forumu
pametno je na početku uložit malo više u stanicu pa je onda imaš duže vremena
hvala na odgovoru.. stanicu nemam.. tako da kopam po oglasima i tražim ukoliko ima nešto u kompletu sa stanicom..do tih 2500 kn..
no s obzirom da sam laik i dalje nisam našao ništa pametno.. :D pa ukoliko ima netko kakav prijedlog bio bih vrlo zahvalan..
....kao sto sam ti vec rekao...najbolje kupi kit i sam slozi helic...da vidis kak to funkcionira...pa tek onda programiranje stanice i letenje.... Zapamti helic iziskuje puno vremena i strpljenja ;) ...a RTF zaboravi 8)
U svakom slučaju nemoj uzeti složen jer je to dosadno....
Največi gušt je slagati i učiti pomalo.... 8)
Za početak preporučam Tarot 450 Pro V2 + Corona 929 na ciklici (ili Hitec HS65MG, 5065MG, MKS DS92A+ ak imaš love), na rep jedan od sljedećih serva (Futaba 9257, MKS DS8910A(+), JR DS3500G, ili najbolji trenutno kaj postoji MKS DS95i), Tarot ZYX-S, HobbyWing Platinum 40A ESC i Turnigy H2215 3450kv motor. To bi ti trebalo ući u budžet, ali onda nemaš stanicu :)
Preporučam prvo kupit dobru stanicu za te novce i skupljaj za heli, a u međuvremenu gledaj videe o gradnji i setupu helija (helifreak.com -> finless bob techroom) i vježbaj letenje na simulatoru. Onda kad kupiš heli ćeš ga znat složit kak se spada a i letit (tj. hoverat)
Za početak preporučam Tarot 450 Pro V2 + Corona 929 na ciklici (ili Hitec HS65MG, 5065MG, MKS DS92A+ ak imaš love), na rep jedan od sljedećih serva (Futaba 9257, MKS DS8910A(+), JR DS3500G, ili najbolji trenutno kaj postoji MKS DS95i), Tarot ZYX-S, HobbyWing Platinum 40A ESC i Turnigy H2215 3450kv motor. To bi ti trebalo ući u budžet, ali onda nemaš stanicu :)
Preporučam prvo kupit dobru stanicu za te novce i skupljaj za heli, a u međuvremenu gledaj videe o gradnji i setupu helija (helifreak.com -> finless bob techroom) i vježbaj letenje na simulatoru. Onda kad kupiš heli ćeš ga znat složit kak se spada a i letit (tj. hoverat)
slažem se robi 8) treba prvo probat neki jeftinjak od 450-tke, neku jeftiniju stanicu, a onda tek vidit dali je to uopće hobi za tebe...vjeruj mi...ulupao sam love, a još nisam pošteno poletio :D
tako i ja... ulupao masu... a pošteno ne poletio!!! :D
ali nema veze, sve je to zabava
A nema leta ak se puno ne posvetiš tome. I simulator i šarafljenje i livada.
hvala svima na opsežnim odgovorima..
imam dva pitanja, što mislite o honey bee king 3 , ili od ikarusa jet ranger eco7 za početnika?
znam da o honney bee king-u 3 vjerojatno necu cuti nista pametno, ali meni se cini da nebi bio los pa ako zavrsi u dijelovima nikom nista..dok u medju vremenu ne skupim za postenu stanicu i neki posteni stroj 450 klase..
a eco7?
Unaprijed hvala,
Lp, Bubi
imao sam hbk3 model ko model i nije tako loš !!!! a ni skup ali problem je njegova stanica nije za letjeti jedino ako imaš nekakvu stanicu koju možeš programirati onda ok dalo bih se s hbk3 uz dosta viježbe
savijet :bolje uzmi hk 450
...svi smo počeli s HK450...najbolje za početnika bez love...barem naučiš osnove slaganja helića... a i djelovi su badava i dostupni ;) a stanica se da kupit polovna za par-sto kuna...
HK450 PRO i Turnigy 9X radi ok a i da se sve naučit
normalno plus USB 12 in 1 simulator za vježbanje....
POZZ
Ajde i ja ću se ubacit:)
Ako je tako za zabavu kako kažeš.
Uzmi neki 4 kanalni koji trpi štetu, relativno veći i imaš zabavu, novce u džepu i vremena da vidiš što češ dalje. (Walkera)
3.5 kanalni helić je i dalje 3 kanalni helić.
Probaj prvo neki FP (fixed pitch) helić s jednom elisom da vidiš kolika ja stepenica s koaksijalnog. Pa onda si razmisli o 6 kanalnom i koliko si spreman odvojiti.
Nešto kao:
http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?products_id=8680 (http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?products_id=8680)
Dobiti ćeš informacije kad sve podvučeš, na pitanje koliko mi treba love:
"Koliko god možeš potrošiti!" i to stoji.
Što više love bolji helić, e sad što će tebe zadovoljiti ovisi.
Probaj 4 kanalni da li te zadovoljava, ako je zezancija, ako te navuće, onda bubni 3000-4000kuna za ok heli i stanicu, i pripremi se da će biti puno truda i strpljenja.
pa trenutno je samo za zabavu, jer mi vrijeme ne dozvoljava puni angazman oko ovog hobija..
a kad pohvatam sve ono bitno i kad ponesto i naucim a uz malo srece do tada ce se skupit i novaca i vremena za nesto pametnije i kvalitetnije..
btw, šogor traži 11.1v 3s lipo od 3000mah do 5000mah za el autic, pa ako netko zna di bi to mogao nabaviti ili ako netko prodaje tako nesto vicite..
Isprike na neaktivnosti.
I da zaključimo ovu priču. Iako je prvenstveno moja želja bila u visinama, na kraju se ostvarila kupnjom RC elektro autića (traxxas summit).
Družili smo se jako zabavno i ne baš prilično dugo.. Ali kako posla ima sve više na žalost moji hobiji imaju sve manje vremena.. tako da na kraju i autić ide na prodaju..