Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39808 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #105
KOLEGA, NISI NI SVJESTAN ŠTO SI IZGUBIO U ŽIVOTU  :'(
A još si mlad pa imaš obveza kod kuće. ::)
 Nama starijima to je postalo najveće zadovoljstvo u životu ( mislim  FPV letenje :P ) , naročito jer kao mlad nisam mogli upisati neku letačku školu, jer su mi roditelji branili iz straha da mi se što ne dogodi.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #106
KOLEGA, NISI NI SVJESTAN ŠTO SI IZGUBIO U ŽIVOTU  :'(
A još si mlad pa imaš obveza kod kuće. ::)
 Nama starijima to je postalo najveće zadovoljstvo u životu ( mislim  FPV letenje :P ) , naročito jer kao mlad nisam mogli upisati neku letačku školu, jer su mi roditelji branili iz straha da mi se što ne dogodi.

 :D :D

Za sada je odgodjeno, jos cu malo skupljati iskustva, izaci ce KK3 pa mozda bude imao sigurnosnih dodataka,
orange LRS je najavljen, ...

No tvoj napredak rado pratim, svaki iduci let ti je sve bolji.  :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #107
Ne trebaju ti baš ti sigurnosni dodaci u slučaju ispada,
bolje imati kontrolu nad modelom cijelo vrijeme,
kako?

Quote
The power switch allows the user to quickly switch
from the low power 200mw (which is all you need for most flights), to the high power setting 500mw.
It can make your flight safer, because you can switch to high power mode immediately when you get into failsafe,
which means you can fly without any device that can get your plane back when you lose control,
because when you get into failsafe you just pull the switch, and you will get your control back immediately!

Rangelink :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #108
Ne trebaju ti baš ti sigurnosni dodaci u slučaju ispada,
bolje imati kontrolu nad modelom cijelo vrijeme,
kako?

Quote
The power switch allows the user to quickly switch
from the low power 200mw (which is all you need for most flights), to the high power setting 500mw.
It can make your flight safer, because you can switch to high power mode immediately when you get into failsafe,
which means you can fly without any device that can get your plane back when you lose control,
because when you get into failsafe you just pull the switch, and you will get your control back immediately!

Rangelink :)

Sve vise je povoljnih i prihvatljiv rjesenja, mozda ponovo dobijem zelju za FPV ( pogotovo nakon tvojih zadnjih snimaka),
zima ide i mogu proucavati do mile volje, i dalje pratim how to be succesful in FPV i ostavljam opciju otvorenom.

Meni su ovo prva nocna letenja, za snimanje toliko jos ima za isprobati, a ni letne vjestine ne bi skodilo popravljati,
FPV nije tako jednostavno kako se cini i da bi se dobro napravilo treba iskustva ( ne samo tehnickog), gledajuci sta si sve napravio na X8 skuzim koliki si majstor i kako to treba izgledati.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #109
Izmjerio koliko vuku lampice,
1A (tu negdje) sto je za 3A SBEC od ESC nikakav problem.

Prvotno sam razmisljao staviti auto zarulju ali to mi se nekako ucinilo previse.


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #111
Danas flashao na Simona.
Sada treba sve ucvrsiti i ponovo isprobati.




Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #115
Iako je vani bilo hladno nisam mogao odoljeti dobrom svjetlu koje me namamilo da ipak malo poletim i snimim,
gopro jako voli snjezno svjetlo a stari fw ne pravi nikakve probleme.

http://www.youtube.com/watch?v=_PRcNf4UtaY

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #116
Vrijeme je za hexu. ::)
Malo se rezalo danas od g11 1.5mm.
Širina centralne ploćice je 205mm i malo sam prilagodio dimenzije zbog nekih loših iskustava s quadom.
Za nosaće motora koristit ću standardno al cijev 15x15x1mm.
Dužina nosaća će biti osno izmedju 76cm i 80cm kako je Jazavac preporućio nedavno u jednom postu.
Motori isti kao i na quadu i naravno kk2.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #117
Stigao gimbal doduše čajniz  ;) ali nakon sastavljanja i ne izglaeda tako loše.
Treba ga samo malo pomaziti u par tehničkih detalja i to bi moglo poslužiti za igru. :)
Težak je 695g i nadam se da će ga hexa moći nositi.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #118
Odlicno izgleda,
jucer sam testirao HEX s dodatnom tezinom, AUW 2.5 kg, tako da ne bi trebalo biti problema, ima jos snage rezerve.

Slike i video uskoro.