Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39714 times) previous topic - next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #120
Malo se radilo  :)


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #122
Jedan od načina kako učvrstiti regler.

Whisper bužir je odličan,naručujem isti....


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #124

Za sada je odgodjeno, jos cu malo skupljati iskustva, izaci ce KK3 pa mozda bude imao sigurnosnih dodataka,
orange LRS je najavljen, ...


Ima li najava novog kontrolera? Planiram ga uzeti za HEXU. Jadna, ne može izaći na zrak od RC JAZE.   :(
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #126

Za sada je odgodjeno, jos cu malo skupljati iskustva, izaci ce KK3 pa mozda bude imao sigurnosnih dodataka,
orange LRS je najavljen, ...


Ima li najava novog kontrolera? Planiram ga uzeti za HEXU. Jadna, ne može izaći na zrak od RC JAZE.   :(

Za sada jos nista, gledao sam malo ArduFlyer ( cini mi se odlicno), Revolution sam propustio kickstart dosta obecava ali nije dostupno i nije provjereno.
No cim izadje KK3 odmah isprobavam jedan.



Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #128
motori pričvrščeni,regleri spojeni još samo kk2 i nogice te malo ledica i može ići u zrak.....

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #129
Bliži se kraj lagano ...


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #131
Ma sve je super. Ali veliko ALI? Možeš li za hrvatsko tržište i za nas Dumie govoriti zašto što služi i pomicati na stanici TX palice ili trimove da se vidi čemu to služi?
Ima nas dosta sa KK2.0 ali se ne želimo petljati, pošto sam jedanput zeznio one postavke da sve bude 0.
Nikako na trimovima da podesim RC JAZU. jedan motor se okreće , druge ne, skoro sam napravio luping a da se nije digao sa zemlje,
Potrošio pola baterije dok sam ga ustabilizirao, a trebalo je samo u 0 sve podesiti na trimovma TX. To sada jedino znam i ništa više za prčkati po KK 2.0.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #132
Odlično whisper taman mi sutra trebaju te postavke  8) ali svejedno budi blizu telefona :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #133
Ma sve je super. Ali veliko ALI? Možeš li za hrvatsko tržište i za nas Dumie govoriti zašto što služi i pomicati na stanici TX palice ili trimove da se vidi čemu to služi?
Ima nas dosta sa KK2.0 ali se ne želimo petljati, pošto sam jedanput zeznio one postavke da sve bude 0.
Nikako na trimovima da podesim RC JAZU. jedan motor se okreće , druge ne, skoro sam napravio luping a da se nije digao sa zemlje,
Potrošio pola baterije dok sam ga ustabilizirao, a trebalo je samo u 0 sve podesiti na trimovma TX. To sada jedino znam i ništa više za prčkati po KK 2.0.

Meni je pola zabave bilo prckati po KK2, problem je sto je svaki quad prica za sebe sto se tice krajnih postavki,
Simon mjenja nacin postavljanja u odnosu na stock ( lakse je).
Mogu pricati sta cemu slizi ali i kada sam objasnjavao za self level bilo je sasvim drugacijih odgovora tj nije svakome stimao moj postupak.
Osim th range koji mnogi zeznu, postavke reglera mnogi preskoce, balansiranje elisa ne dozive dovoljno vaznim,
kalibriranje plocice naprave na ravnom a ne na quadu, jos je problem v 1.0 1.2 1.5 imaju drugaciji default.
TX isto je vazan dio price zbog EXP, self level.
Za height dampening ni na rcgroups se ne mogu sloziti.

tu se vidi kako s simon svi brojevi idu

http://www.youtube.com/watch?v=EDQAIbsp_ng

ovdje se vidi prvi let hexom i kako sam postavio
postavljao sam s self level on sto vecina ne radi

http://www.youtube.com/watch?v=x2r3cP2wwXA

4tm je najbolji primjer SimonK gore napravljeno sve po propisu, na telefonu povratna informacija skakuce, malo nestabila...
onda znam sta treba smanji ovo povecaj ono vrati ako nije bolje...
Kada naidje da zajedno letimo pokusat cu ga preciznije ustimati pa ce mo vidjeti koliko se jos moze izvuci.

Dobrim podesavanjem se moze dosta poboljsati let, pogotovo ako se prati promjenama na tx,
mora se uzeti u obzir i stil letenja neki jako mrdaju palice neki njezno.

Ako je quad pre snazan treba malo ukrotiti gas.

Na kameri je jako tesko uhvati njezno drhtanje a osjecaj na palicama je dosta individualan.

Da skratim, zvrcni me na mob reci sta bi poboljsao pa ce mo probati par vrijednosti i vidjeti kako ide.
Recimo pre zivcan na gas smanjiti stick scaling th na 70,
ne drzi stabilno nagib povecati I,
yaw bjezi povecati Yaw P gain ili trimati.
Zelis brze izravnavanje povecati drugi self level parametar,
zelis da se vise opire nagibu da poravnava jace prvi self level parametar.
Za finije postelavanje Simon je jako preporucen jer bez Simona vrlo brzo se naidje na treskanje, prostor za stelovanje je puno uzi, pa treba vise traziti parametar,
i nakon sto se jedan parametar prestima nije lose ponoviti ponovo ostale dosta je medjudjelovanja medju njima.

Nije tolika nauka koliko pisem vise je treba probati i vidjeti kako se ponasa.
Jos ako se ima vise velicina elisa ( mjenja svojstva vise nego sam mislio).

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #134
Ma sve je super. Ali veliko ALI? Možeš li za hrvatsko tržište i za nas Dumie govoriti zašto što služi i pomicati na stanici TX palice ili trimove da se vidi čemu to služi?
Ima nas dosta sa KK2.0 ali se ne želimo petljati, pošto sam jedanput zeznio one postavke da sve bude 0.
Nikako na trimovima da podesim RC JAZU. jedan motor se okreće , druge ne, skoro sam napravio luping a da se nije digao sa zemlje,
Potrošio pola baterije dok sam ga ustabilizirao, a trebalo je samo u 0 sve podesiti na trimovma TX. To sada jedino znam i ništa više za prčkati po KK 2.0.

Nesto cu snimiti, moram rjesiti mirno drzanje kamere iznad plocice, plese mi ruka, stalak je sirok pa bi morao previse zoomat do kk2,
dolazi mi stap s navojem pa bi mogao probati s tim, jedino da spojim samo kk2 i receiver to bi nekako vec islo.

Ima dosta takvih videa na engleskom dhsracer rcmodelsweb ...