Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39736 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #75
1.4 firmware je FENOMENALAN,
nisam mogao vjerovati koliko je dobar, kao da je plocica iduce generacije,
nije za usporedbu,
svakako PREPORUCAM.

To je stabilno da osim pazenja na gas ( i dalje nema barometar) sve ostalo s takom lakocom, kao da percem upravljam.

Da nisam probao ne bi vjerovao.

znači već od prve odlično,bez podešavanja?

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #76
1.0 odlican
1.1 bug
1.2 self level isti kao i 1.0 nesto bolji meniji
1.3 bug
1.4 ludnica

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #77
Izasao 1.5 s gimball kontrol

Here is version 1.5 with roll/pitch camera stabilization.

Roll servo goes to output 7 and pitch servo to output 8.

Turn it on by going to "Cam Stab Settings" screen and set the gains to a non-zero value. Start with 500. A negative value reverses servo direction. Adjust value until camera is steady.

Use the offset values to trim servo position, but keep the values close to 50% by adjusting servo linkage first.

Now I have to say that I have not tested this with an actual camera, but it should work.

This version will reset all settings to default due to changes in EEPROM usage.


http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=23209042&postcount=6371


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #79
Definitivno dobar i stabilan hovering, pogotovo ako uzmemo u obzir da setup ne uključuje gps za stabilizaciju pozicije, a sto se tice ulozenog truda i vremena u postimavanje KK2 plocice to da ni ne spominjem. Definitivno jedan od najstabilnijih koji sam vidio sa KK2.
Dali si probao kako se ponasa prilikom brzog spustanja ili obrusavanja, a također i voznja pod vecim nagibom s ovim novim firmware-om?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #80
Definitivno dobar i stabilan hovering, pogotovo ako uzmemo u obzir da setup ne uključuje gps za stabilizaciju pozicije, a sto se tice ulozenog truda i vremena u postimavanje KK2 plocice to da ni ne spominjem. Definitivno jedan od najstabilnijih koji sam vidio sa KK2.
Dali si probao kako se ponasa prilikom brzog spustanja ili obrusavanja, a također i voznja pod vecim nagibom s ovim novim firmware-om?

Nisam stigao jos fino ustimati, treba ponovo podesiti nakon novog firmwera, no brojevi su blizu prijasnjim vrednostima.
No mrak i prostor na kojem nisam do sada letio malo ogranicava, ima sigurno prostora za jos bolje.

Cini mi se da nije problem voznja pod velikim nagibom ali nisam do kraja isprobao, na staroj verziji mozes jako nagnuti.
Spustanje je na quadu vecinom uzrokovalo malo treskanja no na hex vec u starom firmweru spustanje je glatko i stabilno, sada djeluje jos stabilnije spustanje.
Za vikend ako vrijeme posluzi cu vise letjeti i testirati. Drugacije je po danu, a za fino stelovanje ipak trebam bez vjetra i na miru. Ovo sam dosao s posla uzeo hexu i pjeske do najblize lokacije na kojoj ima makar malo slobodno a onda sam produzio do dvorista kolege ali je vec jako zamracilo pa je on malo snimio mene dok letim.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #81
Koliko mi je prije vjetar bio razlog da ne mogu letjeti toliko sada ponekad dodaje zabavi.
Tko kaze da multi rotori ne vole vjetar?

http://www.youtube.com/watch?v=sAh74qt_WYI




Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #85
u kojem trenu si ga brzo spustio to?

preletio sam video i kada sam ulovio nešto na kraju filmića, dobrano se zatresao kod kočenja  :-\
stavi kameru na model pa pogledaj snimku.


može li raditi flipove?  ;D

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #86
u kojem trenu si ga brzo spustio to?

preletio sam video i kada sam ulovio nešto na kraju filmića, dobrano se zatresao kod kočenja  :-\
stavi kameru na model pa pogledaj snimku.


može li raditi flipove?  ;D

Nisam trebao upotrjebiti rjec brzo, samo da se ne treska previse kod spustanja, tj manje od quada.

Ako i moze flipove ja se ne usudim i ne znam. :)


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #87
u kojem trenu si ga brzo spustio to?

preletio sam video i kada sam ulovio nešto na kraju filmića, dobrano se zatresao kod kočenja  :-\
stavi kameru na model pa pogledaj snimku.


može li raditi flipove?  ;D

Problem je sto je za jedne brzo snazno tesko za druge moze biti lako sporo slabo.

Stabilnost koju ti postizes je puno veca od onog sto vecina smatra stabilno, snaga koju ima Jazavac na svojim letjelicama je puno veca od ove, a opet u usporebi s malim najscescim kvadovima s jednom baterijom ovo je mrcina...

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #88
Ma sve 5. To nam je svima samo  hobby i bitno da je vlasnik sretan i da uživa u letenju.

Lijepo leti, hexe su s istim kontrolerom uvijek stabilnije od quada, pogotovo kod naglijeg spuštanja.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #89
98% iskoristeno, bas i ne ostavlja prostora za igranje

"ATmega324P" memory use summary [bytes]:
      Segment   Begin    End      Code   Data   Used    Size   Use%
      ---------------------------------------------------------------
      [.cseg] 0x000000 0x007d70  26614   5498  32112   32768  98.0%
      [.dseg] 0x000100 0x000100      0      0      0    2048   0.0%
      [.eseg] 0x000000 0x000000      0      0      0    1024   0.0%
      Assembly complete, 0 errors. 0 warnings